Zapłacisz 1500 zł jeśli tego nie zrobisz

W kwietniu 2023 r. na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadza się obowiązkową deratyzację. Wynika to z przepisów, o których mowa poniżej.

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach nieruchomości, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych, osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub w użytkowaniu i innych podmiotach władających nieruchomościami (w tym zarządcach urządzeń infrastruktury podziemnej).

Obowiązkowej deratyzacji podlegają obszary:

– zabudowy mieszkaniowej,

– zabudowane obiektami i magazynami wykorzystywanymi odpowiednio do przetwórstwa bądź przechowywania lub składowania produktów rolno-spożywczych i gromadzenia odpadów.

Zgodnie z art. 117 § 1 Kodeksu Wykroczeń „Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

CZYTAJ  Za darmo na MajOSTaszki - rozkład jazdy

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Cw
27 dni temu

Czym tu sie bronic przed takimi stworami, prawo zyciu nie rowne.

miejscowy
27 dni temu

u mnie od tego cały rok jest kotka XD…a po drugie gryzoń musi mieć co jeść żeby się gniazdować w okolicy,nie ma co jeść to i gryzonia brak,tak że może czystość w obejściu to podstawa ..Bo takimi przepisami to będziemy mieć niedługo przepustki na pójście do pracy jak za niemca..

Nikos
odpowiada  miejscowy
27 dni temu

Komuna wróciła. Alternatywy 4. Tylko Anioł siedzi w urzędzie miejskim. Hahahah

Nikodem
27 dni temu

A co na to zieloni aktywności ? Żal on gryzoni na pewno.

4
0
Napisz co o tym sądziszx