Zapłacisz 1500 zł jeśli tego nie zrobisz

W kwietniu 2023 r. na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadza się obowiązkową deratyzację. Wynika to z przepisów, o których mowa poniżej.

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach nieruchomości, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych, osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub w użytkowaniu i innych podmiotach władających nieruchomościami (w tym zarządcach urządzeń infrastruktury podziemnej).

Obowiązkowej deratyzacji podlegają obszary:

– zabudowy mieszkaniowej,

– zabudowane obiektami i magazynami wykorzystywanymi odpowiednio do przetwórstwa bądź przechowywania lub składowania produktów rolno-spożywczych i gromadzenia odpadów.

Zgodnie z art. 117 § 1 Kodeksu Wykroczeń „Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Cw
1 rok temu

Czym tu sie bronic przed takimi stworami, prawo zyciu nie rowne.

miejscowy
1 rok temu

u mnie od tego cały rok jest kotka XD…a po drugie gryzoń musi mieć co jeść żeby się gniazdować w okolicy,nie ma co jeść to i gryzonia brak,tak że może czystość w obejściu to podstawa ..Bo takimi przepisami to będziemy mieć niedługo przepustki na pójście do pracy jak za niemca..

Nikos
odpowiada  miejscowy
1 rok temu

Komuna wróciła. Alternatywy 4. Tylko Anioł siedzi w urzędzie miejskim. Hahahah

Nikodem
1 rok temu

A co na to zieloni aktywności ? Żal on gryzoni na pewno.

4
0
Napisz co o tym sądziszx