Wyroki za ugodzenie nożem młodego mężczyzny

Udostępnij
Tweet

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok przeciwko 18-letniemu Mikołajowi R., który w sierpniu ubiegłego roku ugodził nożem 25-latka Krzysztofa Sz. w jednym z mieszkań przy ulicy Wrocławskiej w Kaliszu. Sąd skazał mężczyznę na 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 15 sierpnia minionego roku. Kaliska policja otrzymała zgłoszenie o 25-latku, który został ugodzony nożem w mieszkaniu przy ul. Wrocławskiej. Sam poszkodowany – gdy był jeszcze przytomny – powiedział służbom, że przewrócił się i nadział się na nóż. Trafił do szpitala.

Przeszedł operację, był w śpiączce farmakologicznej. 3 dni później jego stan pogorszył się, doszło do zatrzymania krążenia. Pomimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.

W sprawie zatrzymano 18-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, Mikołaja R. Prokuratura oskarżyła go, że działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Krzysztofa Sz. zadał mu cios nożem o długości 14 cm w okolicę lewego nadbrzusza.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł w tej sprawie wyrok. Sąd wymierzył karę Mikołajowi R. 12 lat pozbawienia wolności.

Winnym został uznany również Jakub N., który nie udzielił pomocy pokrzywdzonemu 25-latkowi. Sąd wymierzył mu karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymali dwóch poszukiwanych
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wyrok
8 miesięcy temu

gigantyczne koszty dla badyty . a wystarczyło jesienią wyprowadzic za stodołę i czapa- do wiosny dziki, lisy zrobily by sprawiedliwość z bandytą .

Adam Bielan
8 miesięcy temu

Minimum 25 lat a nie śmieszne wyroki . gdy by to mnie dotyczyło po wyjściu zrobił bym to co On mojemu dziecku czy bratu . Skoro ziobrostan tak działa to niech sam przestanie nosić broń . A w tym przypadku czego gbur się boi

Sułtan Kosmitów
8 miesięcy temu

Niski wyrok. Zbyt niski, jak na to co zrobił.

osw
8 miesięcy temu

to za grama trawy wyłąpie się wiecej

1234567qwertyui
8 miesięcy temu

mały wyrok skandal !

Socjal
8 miesięcy temu

Kiedy żebraki socjalu wyjdą na drogi???

kjrotodszynianin
8 miesięcy temu

śmieszny wyrok!!! masakra !!! 12 lat za pozbawienie zycia!!!! za to powinna byc kara minimum 25 lat 35 lat lub dozywocie !!! bezwzgledne!!! ciekawe czym kierowal sie sędzia wydajac wyrok….zapomnialem pewnie młodym wiekiem…!!! ale to nie jest łagodzące ,zabiles siedzisz 25 lat!!!

gosciu
odpowiada  kjrotodszynianin
8 miesięcy temu

nie ujadaj tak jeden i drugi nie byl bez winy poza tym chcesz skazac typa na dozywocie jak on dopiero 18 lat zyje ? pierwszy jestes do wydawania osadu bacz zeby ciebie kto czasem tez nie skazal tfu tfu na cb cebulaku

k.m.t.w.
odpowiada  gosciu
8 miesięcy temu

ale jest racja to ze jest młody to możne z kosa latać i życie odbierać tak to jest jak nie ma zasad na gołe pieści a nie z sprzętem. wyrok cwiaraaaaaaaaaaaaa minimum i to od dech do dechy.
a tak to będzie 12 lat za dobre 7 latek i do domu bo pierwsza wokanda pójdzie po 6 i będzie blacha.
teraz piszesz nie ujadaj jestem ciekaw czy chociaż raz pójdziesz na widzenie do niego i będziesz pomagał na wypiskę zęby przetrwał bo wiedzę ze tylko ujadasz GOŚCIU nie pomyślisz ze spie***lił sobie życie rodzinie swojej i jego rodzinie

Adam Bielan
odpowiada  gosciu
8 miesięcy temu

A Ty co adwokat czy też odsiadujesz . Proste zabił musi ponieść karę i najmniej 25 lat a w trakcie odbywania kary może sąd zmniejszyć do 20 i tyle a nie 12 lat za zabicie człowieka . Dawno ten elektorat pisowski powinien odejść od władzy bo dzbany dostają pozwolenie na zabijanie .

Pierst
odpowiada  gosciu
8 miesięcy temu

Gdyby Ci zabił najbliższą osobę też byś był zadowolony, umiał wziąć nóż do ręki i zabić to co nie ogarniał tego głąbie. Jesteś tak głupi jak sprawca, chyba że to twoja familia więc rozumiem ujadanie na ludzi dla których jest to śmieszny wyrok. Sprawa prosta zabił niech odsiezi min 25

Kleber
8 miesięcy temu

I po co ci to mlody bylo

12
0
Napisz co o tym sądziszx