Szpitalny rezonans z kontraktem

Udostępnij
Tweet

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał kontrakt na badania rezonansem magnetycznym refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Decyzja ta oznacza, że pacjenci posiadający skierowanie będą mogli je mieć wykonane na miejscu w Ostrowie bez potrzeby poszukiwania usługi w innych placówkach.

Ostrowski szpital przejął pracownię rezonansu, a dodatkowo dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pozyskał ok. pół miliona złotych na wykonywanie badań. Wcześniej prywatny podmiot nie posiadał kontraktu i liczba badań komercyjnych nie finansowała inwestycji.

Badanie rezonansem magnetycznym jest bardzo ważne w kontekście szybkiej diagnostyki wykrywania wielu schorzeń szczególnie z dziedziny neurologii, ortopedii, kardiologii, ale także innych dziedzin. Zwłaszcza dla tak dynamicznie rozwijającego się szpitala jak ostrowski ma to wielkie znaczenie. Miesięcznie wykonywano dotąd ok. 80 badań. Teraz, jak zapowiada dyrektor, powinno ich być więcej.

Kwota kontraktu pozwoli to na wykonanie kilkuset badań, których wartość uzależniona jest od diagnozowanego obszaru. Średni koszt badania to ok. 1000 zł. Badanie „na Fundusz” nie oznacza, że jest ono bezpłatne, ale tylko tyle, że jego koszty refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.

– „Do końca ubiegłego roku jako szpital korzystaliśmy z usług komercyjnego podmiotu. To oznaczało, że pacjenci albo czekali w kolejkach albo zmuszeni byli do dojazdów do innych placówek. Od 15 marca mamy kontrakt i możliwość wykonywania takich badań na miejscu” – powiedział Dariusz Bierła Dyrektor ostrowskiego szpitala.

– Ile dokładnie uda się wykonać badań zależy od mocy przerobowej pracowni rezonansu magnetycznego w Ostrowie. Ile zrobi za tyle otrzyma zapłatę. Ważne jest celowe przemyślane skierowanie na takie badanie. Nie wszystkie wskazania wymagają rezonansu. Niektóre wymagają tomografu komputerowego a inne RTG. Wtedy, gdy jest uzasadnione lekarz specjalista kieruje na rezonans – powiedziała Agnieszka Pachciarz, dyrektor NZF Oddział w Ostrowie.

CZYTAJ  Zadyma na proteście rolników (nowe zdjęcia)

– W ostrowskim szpitalu dzieje się dobrze. Za niedługo będzie nowy rezonans. Dzięki dobrej współpracy parlamentarzystów, NFZ oraz Dyrekcji Szpitala środki trafiają do Powiatu Ostrowskiego. Cieszę się, że samorząd powiatowy podejmuje działania, żeby ten szpital się rozwijał i piękniał – mówiła M. Maląg.

– „Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo często w rozmowach słyszałem pytania naszych mieszkańców, czy ta usługa będzie realizowana tylko komercyjnie, czy jest szansa na pokrycie z Funduszu? Szpital ma wreszcie rezonans, za który płaci NFZ” – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
amam
10 miesięcy temu

i znou Bogosławiona Marlenka – rozdaje kwoka nie swoje jaja. to podatnik sobie kupuje a nie PIS

Konfederata
10 miesięcy temu

Jesienią wybory, oddając głos na Konfederacje rozliczymy przestępców pisdowskich. Przywrócimy wolność gospodarczą i obywatelską. Powiemy Brukseli stop z ograniczaniem naszej suwerennosci. Zniesiemy większą część podatków i zmniejszymy VAT. Ograniczymy etety w Urzędach.. Rozliczymy Komendantow Policji i Służb na usługach Pisdowcow. Zero darmochy dla Zielenskiego I przywilejów dla Ukraincow. Za wszystko muszą płacić.

Przedstaw się
odpowiada  Konfederata
10 miesięcy temu

byłoby pięknie! Ale dobrze wiesz, że ci bandyci, komuchy bezbożne i pobożne będą bronić koryta zaciekle.

Konfederata
odpowiada  Przedstaw się
10 miesięcy temu

To są dinozaury jedna nogą na tamtym świecie. Młodzi, inteligentni,przedsiębiorcy to nasz elektorat. Jest nas coraz więcej i wszelkiej maści złodzieje pisdowsko- Tuskowe boją się nas.

55
0
Napisz co o tym sądziszx