Wiemy ilu ostrowian chce łapać deszcz

168 wniosków – to wynik naboru czwartej edycji programu “Ostrów łapie deszcz”. W budżecie miasta zabezpieczono 150 tys. złotych na wsparcie mieszkańców w oszczędzaniu wody.

– Ostrowscy Łapacze Deszczu! Złożyliście 168 wniosków na łączną kwotę 172 tys. złotych! Dziękuję! Każda złapana kropla wody to oszczędność wody pitnej, a więc troska o środowisko i naszą planetę. Cieszę się, że możemy, jako samorząd, wyznaczać pozytywne trendy oszczędzania wody pitnej i wspierać Was w tych ekologicznych działaniach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Program „Ostrów łapie deszcz” po raz pierwszy ogłosiliśmy w 2020 roku. To już czwarta jego edycja, a program nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. Nabór zakończyliśmy z niemałym wynikiem. Trwa rozpatrywanie wniosków. W budżecie na ten cel zabezpieczyliśmy 150 tys. złotych.

– Wnioski w programie “Ostrów łapie deszcz” można było składać od 1 do 28 lutego. Spośród 168 złożonych wniosków, najwięcej, bo aż 98 z nich, dotyczy zbiorników naziemnych o pojemności powyżej 500 litrów. 44 wnioski złożono na zbiorniki naziemne o pojemności do 500 litrów, 26 wniosków – na zbiorniki podziemne – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Tajemnicza śmierć w Ostrowie (ZDJĘCIA) (aktualizacja)

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nikos
3 dni temu

Prawda jest taka ze jak się panstwo do czegoś dokłada z automatu to drożeje. Baniak 1000 litrów przed dopłatami 100 zł. Ale gdy się zaczęły dopłaty 300 400 zł.

Kazimierz
3 dni temu

Od 20stu lat mam zbiorniki na 1000i 200 litrów bez dofinsowania

Jasiu
odpowiada  Kazimierz
2 dni temu

nie chwal się bo cię opodatkują za darmową wodę deszczówkę do dziesięciu lat wstecz.

smutasek
3 dni temu

Jak tylko zamieszkałam w domu w latach 70 – tych to od tego czasu z rynny łapię wodę,do podlewania ogrodu.Teraz wielka nowość i dopłaty… Śmiech na sali.

Dotacje
odpowiada  smutasek
3 dni temu

Hhehehe też mam 2 beczki na wodę z rynny. Teraz dotacje to poważna gałąź gospodarki! Żebractwo i złodziejstwo. Dotacje wyniszczają wszystko na co są przeznaczone. Rynek energetyczny – dotacje do paneli foto, rolny – dotacje do hektara, teraz się biorą za wodę z rynien:) Przekręt na przekręcie. Wybrałbym się chętnie na ryby, ale nie ma dotacji na wędki, przykre to:(

McGaywer
3 dni temu

Mam zbiorniki na 3000l.deszczówki i nie mogę ubiegać się o dofinansowanie bo zrobiłem to sam,a daje się dofinansowanie na zbiornik 500l.kupiony w markecie.!Pani prezydent nie ma pojęcia ile gospodarstw zbiera deszczówkę.

sd
odpowiada  McGaywer
3 dni temu

a czy ona ma o czymś pojęcie ?

Zdziwiony
odpowiada  McGaywer
3 dni temu

Aby posiąść taką wiedzę trzeba by wyjść zza biurka.Ale po co jak można poczekać aż suweren sam przyjdzie i poprosi.

Mirek
odpowiada  McGaywer
2 dni temu

Pani prezydent ma pojęcie jak się lansować na imprezach . Dziś wielkie dopłaty ale widać nie dla wszystkich.

Olga
3 dni temu

Łapię deszcz od 20 lat i żadnych dopłat nie potrzebowałam. I tak od lat czyni wielu moich znajomych. Ale ok,niech teraz kolejni żyją ekologicznie.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
3 dni temu

A ie lepiej zamiast łapać deszcz go zaklinać ?
I taniej i o wiele przyjemniej będzie.
Pozwoliłem sobie załączyć odnośny link:

https://allegro.pl/oferta/zaklinacz-deszczu-z-indonezji-20-cm-grzechotka-12732777275

Jacek
3 dni temu

Lanie wody wychodzi temu towarzystwu całkiem nieźle. Kiedyś cos słyszałem o zarzutach prokuratorskich kolesia z Jarocina. Wie ktoś coś?

mieszkaniec
3 dni temu

za chwilę dostaną podatek do zapłacenia od darmowej wody jak znam obecną władzę .

Trobek
3 dni temu

Głup..sze pomysły PiS

Kierownik
4 dni temu

Tak składajcie wnioski, zaraz wam zabronią tego robić albo dowalą kolejny podatek jak ze wszystkim

18
0
Napisz co o tym sądziszx