Spółki muszą kupować elektryki

Do floty MZO S.A. Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami dołączył właśnie kolejny samochód elektryczny, może on przejechać do 300 km na jednym ładowaniu, nie emituje spalin, a także idealnie nadaje się do jazdy w zatłoczonym ruchu miejskim.

Na polskich ulicach z dnia na dzień przybywa samochodów elektrycznych. Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, instytucje publiczne mają obowiązek stopniowego odchodzenia od służbowych pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym.

Dziś w barwach MZO jeździ ponad trzydzieści samochodów do zbiórki i transportu odpadów. Wśród nich jest 7 pojazdów do wywozu kontenerów, 4 samochody z hydraulicznym dźwigiem samochodowym, 5 kratownic to selektywnej zbiórki, 25 śmieciarek w tym 3 „małe” wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach. Spółka posiada również zamiatarkę ciągnioną wykorzystywaną do zamiatania placów i ulic oraz jeden samochód do zbiórki odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.

Wszystkie pojazdy MZO codziennie obsługują kilka tysięcy miejsc odbioru odpadów w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 2 aut i autobusu (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
....
1 rok temu

Jak muszą , to niech kupują ale śmieciarki duże, 10 tonowe, bo te regularnie jeżdżą po mieście i wioskach ,i smrodzą. Te małe kokotki…. są bez znaczenia…..

MZZielono
1 rok temu

Prezesi spółek mają się bardzo dobrze w Ostrowie Wlkp .Auta po zakończeniupracy powinny pozostać na parkingu zakładowym ale tak nie jest ,myślą że im wszystko wolno.

kolo
1 rok temu

Poproszę o wyliczenie autobusów miejskich o koszt zakupu koszt serwisu oraz koszt utylizacji bateri i koszt energii pobranej do eksploatacji tych autobusów co nie jest ekologiczna koszmar bardzo proszę o wyliczenia a nie o propagandę, kto z pracowników administracji to poda nigdy nie widziałem takich obliczen dlatego można kupować za publiczne i promować bo samemu się nie płaci to można bajki opowiadać ba

Eko sreko
odpowiada  kolo
1 rok temu

Wiadomo że grube straty, kompletnie bez sensu działanie.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

Samochody elektryczne są reklamowane jako jeden z najbardziej zrównoważonych środków transportu, do których mamy dziś dostęp. Zeroemisyjne i zaawansowane technologicznie auta wydają się być rozwiązaniem naszych problemów z zanieczyszczeniem środowiska. Podobno uwolnią ludzkość od konieczności spalania paliw płynnych podczas jazdy.
Niestety prawda nie jest aż tak optymistyczna.
Jeśli energia elektryczna pochodzi ze spalania paliw kopalnych, nie ma znaczenia, czy samochód elektryczny jest ekologiczny podczas jazdy, czy nie. Skażenie już się dokonało, tyle że w jakiejś  elektrowni węglowej na terenie polski.
I tyle na ten temat.
 

Prawda.
1 rok temu

Rosja strąciła minisamolot usa ale film się urwał na 60 sek. Obudźcie się ludzie bo się pozabijamy.

Taxi
1 rok temu

Dobrze że są oklejone. Bo pań prezes nie będzie woził pieska na piaski tak jak poprzednim swoim służbowym samochodem.
Wogóle każde auto firmowe powinno być oklejone. A nie prezesi czy dyrektorzy wożą się autami jak by ich prywatne były a podatnik im później płaci za paliwo.

Zorro
odpowiada  Taxi
1 rok temu

Tu masz 100% rację i musisz jeszcze dodać że po pracy samochód zakladowy bez obklejenia jezdzi z rodziną po zakupy.

zwykły obywatel
odpowiada  Taxi
1 rok temu

Niestety obowiązuje prosta zasada: co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie !

Nowelka
1 rok temu

Zielone przekręty Eco przekręty i co dalej.

Zorro
odpowiada  Nowelka
1 rok temu

Cena śmieci mamy drożej niż w Łodzi a oni chwalą się że kupili elektryka parodia westernu.

Ja
1 rok temu

Skoro taka wielka ekologia to czemu polski rząd na zapxxxdala eko złomami a BMW Audi i innymi limuzynami za kilkaset tysięcy

Urzędnik Miejski
1 rok temu

Niech kupią elektryczne śmieciarki te duże auta co tak kopcą a nie takie małe co będę jeździć kierownictwo Umislowi po wini rowerami jeździć to dopiero jest ekologicznie i zdrowie trochę by brzuchy i na wadzę by stracili i nie musieli na siłownię chodzić

35
0
Napisz co o tym sądziszx