W urzędzie zapłacisz bez prowizji

Udostępnij
Tweet

Od 1 marca w Urzędzie Miejskim przy al. Powstańców Wielkopolskich 18, działa Punkt Obsługi Klienta spółki WODKAN PWiK S.A. Mieszkańcy mogą w tym miejscu zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą bez prowizji za podatek od nieruchomości, opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także za opłaty na rzecz MZGM, WODKAN-u, Ostrowskiego TBS, jak i Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jednak pod warunkiem, że uczynią to w terminie.

Punkt Obsługi Klienta spółki WODKAN to przede wszystkim umożliwienie najbardziej powszechnych i darmowych płatności gotówkowych osobom, które korzystają wyłącznie z tej formy regulowania swoich zobowiązań i są przyzwyczajone do płatności w urzędzie.

Jest wśród nich część seniorów, osób w średnim wieku, a nawet młodych ludzi – mówi Marek Karolczak, prezes zarządu WODKAN PWiK S.A.

I jak pokazuje praktyka, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na przyjmowanie płatności w formie gotówkowej. Widać to chociażby po kolejce do Punktu WODKANU w Urzędzie Miejskim, który powstał, aby choć w części wypełnić lukę po wyprowadzce Punktu Obsługi Klienta Banku Ochrony Środowiska, który w Urzędzie Miejskim działał do 31 grudnia 2022 r.

W Urzędzie Miejskim bez problemów i bez prowizji można również płacić za pomocą kart płatniczych. Dotyczy to opłat za podatek od nieruchomości czy za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W Punkcie można również dokonać płatności z innych tytułów np.:

– użytkowanie wieczyste,

– dżierżawy,

– opłata skarbowa/pełnomocnictwa,

– zakup węgla, etc.

Co ważne podkreślenia i przypomnienia, za płatności kartą w wydziałach Urzędu Miejskiego – nie jest pobierana żadna prowizja. To istotna informacja dla wszystkich, którzy z racji wysokiej i dotkliwej inflacji, jeszcze uważniej oglądają każdą złotówkę.

Prowizji z tytułu ww. transakcji nie pobierają również placówki PKO BP. To właśnie ten bank w ubiegłym roku wygrał przetarg na prowadzenie obsługi rachunków bankowych samorządu miasta.

CZYTAJ  Trzeci raz próbował to zrobić na kładce

Mieszkańcy i Klienci, którzy chcą regulować swoje zobowiązania poprzez zlecanie operacji bankowych w ramach bankowości stacjonarnej, nie ponoszą dodatkowych kosztów w następujących placówkach PKO BP na terenie Ostrowa Wielkopolskiego:

– Oddział 1 PKO Bank Polski S.A. przy ul. Raszkowskiej 25a

– Oddział 2 PKO Bank Polski S.A. przy ul. Partyzanckiej 27 (realizuje wyłącznie płatności bezgotówkowe)

– Agencja PKO Bank Polski S.A. przy ul. Wybickiego 35

– Agencja PKO Bank Polski S.A. przy ul. Szkolnej 12

Godziny otwarcia placówek:

Poniedziałek 09:00 – 17:00

Wtorek 09:00 – 17:00

Środa 09:00 – 17:00

Czwartek 09:00 – 17:00

Piątek 09:00 – 17:00

za wyjątkiem Agencji PKO Bank Polski S.A. przy ul. Szkolnej 12 w Ostrowie Wielkopolskim czynnej do godziny 16:00.

Jednocześnie Urząd Miejski zachęca do korzystania z wygodnej formy płatności w ramach bankowości elektronicznej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mmm
1 rok temu

ale za to parkingowe

Józwa Butrym
odpowiada  mmm
1 rok temu

Większość klientów przyjeżdża do urzędu 1-2 razy w roku i zapłacić wtedy kilka złotych, to chyba nie jest ruina dla budżetu. Za to prawie zawsze jest miejsce. A ci, którzy mają mało pieniędzy i liczy się dla nich każda złotówka przychodzą raczej pieszo do urzędu. Najwięcej jak zawsze narzekają ci z kasą.

2
0
Napisz co o tym sądziszx