Obcokrajowiec postanowił naśmiecić

W minionym tygodniu na Posterunek Policji w Mikstacie zgłosił się mężczyzna, który na uprawianym przez siebie polu zastał nieprzyjemną niespodziankę. Były to spakowane w plastikowych workach śmieci.

6 marca 2023 br. na Posterunek Policji w Mikstacie zgłosił się mieszkaniec Kaliszkowic Kaliskich, który powiadomił o facie wyrzucenia śmieci na uprawniane przez niego pole. W gabarytowych plastikowych workach znajdowały się resztki foli, puszek, szkła oraz innych odpadów komunalnych.

W związku z przyjętym zgłoszeniem na miejsce udał się dzielnicowy rejonów wiejskich gminy Mikstat, który podjął czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wykroczenia. Dzięki jego zaangażowaniu i wnikliwej pracy, udało się ustalić osobę, która dopuszczając się opisanego wyżej wykroczenia nie pozostanie bezkarna. Co ciekawe w jej ustaleniu pomogły odpady, które wskazały kto wyrzucił śmieci na pole mieszkańca Kaliszkowic, podając ostateczny i niezbity dowód winy. Zanim jednak do tego doszło, trzeba było przeanalizować kilkanaście nagrań z monitoringów oraz skonfrontować ich treść z pozyskanymi przez dzielnicowego informacjami.

Ostatecznie sprawcę wykroczenia, którym okazał się obywatel Rumunii, ukarano mandatem karnym w kwocie 400 zł.

CZYTAJ  Oferty pracy kwiecień 2023 - cz. 2

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Szwagier
25 dni temu

Chyba jedno zero umknęło w mandacie, powinien 4 tys. zapłacić, a nie 400 zł… Co to za kara w ogóle?

Tylko polskie Pyry
27 dni temu

My sie zawsze z wszystkimi cackamy ale z nami sie nikt nie cacka. Jak sie na ukrainie traktuje polakow? na zachodzie nie jest lepiej lata oczerniania nas przez pejsatych zrobily swoje. Ale jak czciciele upa przyjechali to my sludzy, przed pejsatymi klekaj i przepraszaj. Rumunow nawet lubie ale nie rumunskich cyganow

Adam
odpowiada  Tylko polskie Pyry
26 dni temu

Bylem z wycieczką na Ukrainie w roku 87 i jestem bardzo zadowolony.

Adam Bielan
28 dni temu

Tak jak moi poprzednicy . Wynocha z kraju chcesz pracować , własna działalność na warunkach krajowych . Kolejna miejsce pobytu czyli meldunek . Kolejna rzecz kontrola co roku w US płacenie podatków czy firma zarabia a nie tylko papier .Jak przyjdzie za wszystko zapłacić jak nam to szybko ucieknie z kraju . A ten Rumun śmieci wyrzucił i 400 zł mandatu , ukrainiec 50 zł mandatu bo trza pomagać . A kto nam pomaga . Pracujemy za granicą i Niemiec nie pyta czy chcesz czy możesz . Masz mieć a jak nie wyp….z kraju Na parkingu jak jakiś helmut zobaczy polaka i plamkę pod autem już dzwoni na Polizai bo cieknie olej . Nie ważne że ty masz sprawne auto i nic nie cieknie . A jak się ozywasz to na kontrolę za którą musisz Ty zapłacić w okolicy 2 tyś euro . opłaca się ? A u nas Ukry robią co chcę i zero kontroli bo barcia . A w dup…z takimi braćmi wynocha nieroby i śmierdziele .

Tomek
odpowiada  Adam Bielan
27 dni temu

No to jeśli kiedyś przejedziesz most na Odrze to na pierwszym parkingu powinni Ci powiedzieć Raus !!! Nierobie i smierdzielu !!!

Knorke
28 dni temu

Zapakowac go w ten worek i odesłać do rumunii

btc
29 dni temu

Wszyscy obcokrajowcy wypad z Polski. Turystycznie – prosze bardzo, ale nie na stale, widze, ze zaczyna sie robic mocno roszczeniowo od tzw.obcokrajowcow. Zero pomocy dla nikogo kto nie jest obywatelem tego kraju.

Hendrich
29 dni temu

Wszystkich obcokrajowców powinno się oznakowac litera w trójkącie kraju pochodzenia naszyta w widocznym miejscu za brak takiej naszywki kara 10 tys. zł za dalszy brak deportacja dożywotnia z Polski

Osw
odpowiada  Hendrich
28 dni temu

A tobie plakietke SS

Ostatnio edytowany 28 dni temu by Osw
Indiański tropiciel
29 dni temu

Dzielnicowy zwabił go na gruz.
Cegły porozkładał no jest efekt.

Pierst
29 dni temu

Rumun zrobił swoje- alternatywy 4

POLSKA!!
29 dni temu

Porą już wracać do siebie. To nie nasza wojenka! Dziadostwo rozbiegło się po całym kraju jak robactwo! Za bardzo poczuli się jak u siebie! Koniec z tym, tu jest polska!

koniec świata
odpowiada  POLSKA!!
29 dni temu

Po twoim wpisie na pewno się przestraszą i wrócą do siebie.

Osw
odpowiada  POLSKA!!
28 dni temu

Tak jak polaki cebulaki po Anglii Holandii Danii Niemcach tez czas by to robactwo wracalo do siebie

smok
odpowiada  POLSKA!!
28 dni temu

To w Rumunii jest wojna ???

Marco
odpowiada  smok
28 dni temu

Właśnie

Edward
odpowiada  smok
28 dni temu

Tam wojna trwa już trzydzieści lat. Lewaki a brudasy . Kiedyś Rumuński kierowca przywiózł towar na firmę , nie szło koło niego przejść tak waliło . A miałem tez przyjemność pracować na budowie gdzie rumuny pracowali . Narzędzia musiałeś mieć przy sobie bo jak nie to zajumał i on nie . A kamery nagrały jak kabel kradnie. Stał kontener z resztkami kabla to rumuny postanowiły do worków naładować i pójść przerzucić przez płot . A do okola monitoring bo obiekt pod ścisłą ochroną . Totalne d**ile śmierdziele i złodzieje .

Rr
29 dni temu

400 zł i powinno być miesiąc sprzątania

25
0
Napisz co o tym sądziszx