Obcokrajowiec postanowił naśmiecić

Udostępnij
Tweet

W minionym tygodniu na Posterunek Policji w Mikstacie zgłosił się mężczyzna, który na uprawianym przez siebie polu zastał nieprzyjemną niespodziankę. Były to spakowane w plastikowych workach śmieci.

6 marca 2023 br. na Posterunek Policji w Mikstacie zgłosił się mieszkaniec Kaliszkowic Kaliskich, który powiadomił o facie wyrzucenia śmieci na uprawniane przez niego pole. W gabarytowych plastikowych workach znajdowały się resztki foli, puszek, szkła oraz innych odpadów komunalnych.

W związku z przyjętym zgłoszeniem na miejsce udał się dzielnicowy rejonów wiejskich gminy Mikstat, który podjął czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wykroczenia. Dzięki jego zaangażowaniu i wnikliwej pracy, udało się ustalić osobę, która dopuszczając się opisanego wyżej wykroczenia nie pozostanie bezkarna. Co ciekawe w jej ustaleniu pomogły odpady, które wskazały kto wyrzucił śmieci na pole mieszkańca Kaliszkowic, podając ostateczny i niezbity dowód winy. Zanim jednak do tego doszło, trzeba było przeanalizować kilkanaście nagrań z monitoringów oraz skonfrontować ich treść z pozyskanymi przez dzielnicowego informacjami.

Ostatecznie sprawcę wykroczenia, którym okazał się obywatel Rumunii, ukarano mandatem karnym w kwocie 400 zł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Trudno w to uwierzyć jakie wozy przysłano do "takiej" drobnostki
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Szwagier
8 miesięcy temu

Chyba jedno zero umknęło w mandacie, powinien 4 tys. zapłacić, a nie 400 zł… Co to za kara w ogóle?

25
0
Napisz co o tym sądziszx