84-latka przeszła samą siebie, ale prawa jazdy nie straciła

W sobotni wieczór na skrzyżowaniu ulic Raszkowskiej i alei Słowackiego w Ostrowie Wlkp. doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Szczegóły wprawiają w osłupienie.

84-letnia kobieta jechała czerwoną toyotą yaris od strony wiaduktu krotoszyńskiego w stronę centrum miasta. Dzięki nagraniu z kamerki wiadomo, że seniorka wjechała na skrzyżowanie 9 (DZIEWIĘĆ) sekund po zapaleniu się czerwonego światła.

W tym czasie od alei Słowackiego ruszał peugeot, którym kierowała młoda kobieta, a pasażerką była jej matka. Auta zderzyły się na środku skrzyżowania.

Bezpośrednio po zdarzeniu seniorka wyszła z auta i zaczęła krzyczeć na młodą kobietę z peugeota dlaczego wjechała na czerwonym świetle. 84-latka próbowała wmówić poszkodowanej winę za spowodowanie kolizji. Ale to nie był koniec historii.

Szczęśliwie dla kobiet z peugeota bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymała się świadek – adwokatka – która zostawiła wizytówkę i zapewniła, że jest w stanie poświadczyć przebieg zdarzenia. Ponadto udostępniono poszkodowanym nagranie, z którego jasno wynikało co się wydarzyło.

Seniorka po przyjeździe policji spuściła z tonu. Z nagraniem trudno dyskutować – tu też warto przypomnieć o zakupie kamerki choćby za 150-200 zł. W przeciwnym razie czeka was co najmniej półroczna batalia w sądzie z nieznanym wynikiem.

84-letnia kobieta została poinformowana przez policjanta, że nie może dalej poruszać się tym rozbitym autem. Seniorka zaczęła mówić, że auto jest sprawne, bo silnik się uruchamia i może kręcić kołami. Obmyśliła już nawet plan dotarcia na koniec Ostrowa gdzie mieszka. Po chwili sprawdzała czy radiowóz z policjantami już odjechał.

Na szczęście na miejsce przybył członek rodziny, który wybił jej pomysł z głowy. Auto trafiło na lawetę. Może niepokoić fakt, że kobieta nie utraciła uprawnień do kierowania pojazdami, a policjanci mają takie prawo za „stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym”. Najczęściej w ostrowskiej policji za takowe uznaje się spowodowanie kolizji w wyniku wjechania na czerwonym świetle. Ten przypadek trudno nawet tłumaczyć „zieloną strzałką”, bo takowej nie było.

CZYTAJ  Oferty pracy - marzec 2023 - cz. 5

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jakim zagrożeniem może być kierowca w sędziwym wieku, którego motoryka mocno odbiega od tej z młodzieńczych lat. Miejmy nadzieję, że najbliżsi zadbają o wykluczenie kobiety z możliwości prowadzenia pojazdów.

Teoretycznie za spowodowanie kolizji po wjechaniu na czerwonym świetle powinna otrzymać co najmniej 2 500 zł i 15 punktów karnych.

65 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Graba
15 dni temu

tym co się nie podoba Babcia za kierownicą i przypadek kolizji to niech pomyślą o tych młodych i sprawnych fizycznie przeważnie w BMW 20-to letnich co skończyli na cmentarzu !!!

Bubaruba
16 dni temu

Tylko miejskie hulajnogi elekstryczne….tylkooo!!!

Wredna Gocha
16 dni temu

Myślę że jeśli prawo jeszcze istnieje w tym kraju i wszyscy są równi wobec prawa komendant powiatowy policji w Ostrowie wielkopolskim powinien przeprowadzić poważną rozmowę z tymi dwoma jego podwładnym co wtedy byli na zdarzeniu i jakie argumenty mieli aby nie zatrzmac prawo jazdy i nie nałożyć mandatu na sprawczyne wypadku ta sytuacja kompletnie podważa autorytet policji i poczucie bezstronności jeszcze chwila a kierowcy poczują się przez takie zachowania policjantów na służbie jak w bananowe republice może powinny o całej sprawie dowiedzieć się ogólno polskie media oczywiście nie Pisowskie

Zorro
16 dni temu

No tak ledwo chodzi refleks nie ten i pcha się do samochodu porażka.

Samurai
16 dni temu

Ma szczęście babcia że to nie tir bo pierwszy listopada świętowała by na cmentarzu

bartek
16 dni temu

Pani seniorka po tym dzwonku powinna juz sobie o d p u s c i c to bylo ostrzezenie nastepnym razem szczescie moze sie spoznic.

Ostatnio edytowany 16 dni temu by bartek
Arek
16 dni temu

Ma baba tupet widać że z rodziny ktoś był lub jest na wysokim stanowisku urzędniczym dla tego taka ważna

Wsiowieszcz
16 dni temu

Wyszła sobie babcia z domu,
Nie mówiła nic nikomu.
Jednak zimno na spacerek
A tym bardziej na rowerek.
Babcia auto odpaliła
I szybko się oddaliła.
Jechało się bardzo miło
Do czasu aż zadzwoniło.

Samurai
odpowiada  Wsiowieszcz
16 dni temu

Poeta brawo

Erase/rewind
odpowiada  Wsiowieszcz
16 dni temu

Genialnie :))

hendrich
odpowiada  Wsiowieszcz
15 dni temu

Jak ktoś dużo wierszy pisze to skończy jak Kamil Baczyński

Lui po włosku on
odpowiada  Wsiowieszcz
15 dni temu

Jesteś pewnie męską dziewicą

Krzys
odpowiada  Wsiowieszcz
15 dni temu

👍 🤣 👌

Tom
16 dni temu

do autobusu a nie za kierownicę, takim starym dziadom powinno sie zabierać prawa jazdy

Ktoś
odpowiada  Tom
16 dni temu

Jakim prawem chciałbyś pozbawić kogoś jego praw? Stłuczkę możesz spowodować i masz stracić prawo jazdy? W jakim Matrixie żyjesz

....
odpowiada  Tom
16 dni temu

….ciekawe jakie będziesz mieć zdanie jak dożyjesz (życzę Ci ) takiego wieku…..

Adam
odpowiada  ....
15 dni temu

Tom a dlaczego od razu taka złość ??? Zwolennikiem Kaczyńskiego jesteś ? Też mam zdanie na ten temat i uważam że po 65 roku każdy kto chce prowadzić pojazd powinien przechodzić badania psychologiczne nie takie jak to kierowcy zawodowi przechodzą . No bo wie pan no potrzeba bo pracuje i muszę mieć i pan psycholog wydaje za odpowiednią stawkę . I tu dopowiem Wiem bo sam jak jeździłem zawodowo i wiem jak się to robi . W niedziele miałem sytuację gdzie pani w wieku około 70 lat wyjechała na skrzyżowanie z podporządkowanej i nie wiedziała co zrobić gdy zbliżałem się do niej z prędkością około 100km /h , samo mówi za siebie brak wyobraźni i refleksu . Mogła poczekać skoro nie mogła ocenić z jaką szybkością jadę . Stając przed nią dostała nerwówki i całkowicie zamarła na środku . I teraz pytanie . Gdyby jechał młody człowiek z szybkością większą niż Ja ? co by było dostała by prosto w lewą stronę . Efekt dwa samochody rozbite . I pewnie trup . Rodzina lament ,płacz obwinianie kierowcy który zabił . A nie babci czy dziadka który wymusił . A dodam mój wuja wymusił na skrzyżowaniu i w szpitalu zmarł a chłopak który się nie spodziewał że ten mu wyjedzie przed maskę bał się usiąść za kierownicę . Więc każdy po 65 roku psycholog i bez gadania . mnie zostało 12 lat i był bym wdzięczny gdyby takie prawo weszło .

Obserwator
odpowiada  Adam
15 dni temu

Rozumiem że jusz zawodowo nie jeździsz. To znaczy że już też jesteś blisko 70tki.

Kasia
16 dni temu

NIE DALI JEJ (seniorce) MANDATU 😱

65
0
Napisz co o tym sądziszx