Matka z córką zostały poparzone. Organizują wsparcie (ZDJĘCIA)

We wtorek doszło do pożaru kuchni letniej w miejscowości Bogufałów (gmina Przygodzice), w którym ucierpiały dwie kobiety: 22 letnia Sandra Tomczyk i jej 45 letnia mama Bernadeta Tomczyk.

Obie kobiety w bardzo ciężkim stanie, z poparzeniami III stopnia przebywają w szpitalach na terenie naszego kraju. Młodsza z kobiet zabrana śmigłowcem do krakowskiego szpitala ma mieć – według nieoficjalnych informacji – poparzone nawet 60% powierzchni ciała.

Rodzina prosi o wsparcie na późniejszą rehabilitację oraz remont budynku. Pieniądze trafiają na lokalną fundację „Warto żyć dla kogoś”.

Przypomnijmy, że we wtorek w godzinach popołudniowych doszło do poważnego w skutkach pożaru budynku z letnią kuchnią mieszczącego się we wsi Bogufałów. Dwie kobiety zostały poparzone.
Po godzinie 16 powiadomiono, że płonie budynek i dwie osoby są poszkodowane. Nieoficjalnie jest to matka z córką. Starsza kobieta ma 45 lat, a młodsza 22 lata.

Na miejsce wezwano 9 zastępów straży pożarnej, karetkę pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR. W pomieszczeniu, które płonęło znajdowała się kuchenka gazowa oraz piecyk. Wstępnie mówi się, że kobiety same mogły próbować gasić pożar.

Ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

Nieoficjalna wersja mówi, że podczas pożaru starsza kobieta wyciągała córkę z płonącego pomieszczenia.

Link do zbiórki

Na pomoc sąsiadom

CZYTAJ  Rolnicy spod Ostrowa w gronie najlepszych w Wielkopolsce

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
E.P
8 dni temu

Znam osobiście obie Panie i chociaż nie „ociakają zlotem” są dobrymi ludźmi, więc proponuję żeby ” durnie” pomodlili się żeby nic tragicznego ich w życiu nie spotkało. Głupich niestety nie sieją sami się rodzą.

Marysia
16 dni temu

Niektórzy ludzie są okrutni,ciekawe jakby się czuli jakby czytali takie komentarze na swój temat…wstyd

Emo
18 dni temu

Nie bądźmy złośliwi to jest duża tragedia

Ostatni sprawiedliwy
18 dni temu

Wielki Pan miał zamek wspaniały, Od złota i marmurów: wysokie wieże wznoszą  się na wzgórzu po nad Wisłą, kaplica zamkowa lśniła złotem, bo była pokryta miedzią, grubo pozłacaną.
O! mój Boże! Jak bym przestała na kawałku suchego chleba po pożodze , na kości nie do końca obżartej , a tam psy lepsze kąski co dzień pożerają, niż moja codzienna strawa!
Wiatr wieje ze strony zamków włodarzy wszelakich , zapach z kuchni woń roznosi. Ach! żeby choć zrazik mięsa, z kawałek kołacza, lub marcepana!
O! mój Boże! jakbym przestała na kawałku suchego chleba, na kości nadgryzionej, a tam psy lepsze kąski co dzień pożerają, niż moja codzienna strawa!
I tyle na ten temat.

Dominik
18 dni temu

Ludzie to nie mają wstydu o wszystko aby zbiórkę zrobić i niech ludzie dają

Dominik
18 dni temu

A co ubezpieczenia oczywiście nie mieli jak zawsze… Najłatwiej to zrobić zbiórkę i niech ludzią dawają kasę

Katarzyna
odpowiada  Dominik
17 dni temu

Nie chcesz nie dawaj – nikt nie musi. Zazdrosny jesteś? To lez tak poparzony jak te 2 Panie i niech bliscy zorganizują zbiórkę. Żenujące- tak na pewno przewidzieli ubezpieczenie na tak mocne poparzenia.

Baca
odpowiada  Katarzyna
17 dni temu

Leczenie w Polsce jest darmowe dla ubezpieczonych.

Krystyna
odpowiada  Dominik
15 dni temu

Ubezpieczenie jest, ale będzie potrzebna pomoc na leczenie i rehabilitacje. Jeżeli nie znasz faktów to lepiej zamilcz i nie sprawiaj przykrości tak skrzywdzonej przez los rodzinie, pozdrawiam

Stary Luj
18 dni temu

Tak spolonego cyckonosza to jo jeszcze nie widzioł.

Osw
18 dni temu

Ciekawe co nawywijały że się zapoliło? Coś za dużo tych pożarów ostatnio. Dla własnego bezpieczeństwa, wolelibyśmy znać przyczynę.

Ostrów Wielkopolski
odpowiada  Osw
18 dni temu

Moze chciały zabłysnąć w telewizji ludzie zastanówcie się co piszecie te kobiety są w krytycznym stanie a wy takie głupoty piszecie wstyd 60%spalonego ciała a tu taki komentarz lepiej się pomódl zeby przezyly

Gg
odpowiada  Osw
18 dni temu

Podobno w piecu nie chciało im się rozpalić i dolały czegoś i to wybuchło i zaczęła się dziewczyna palić..

John
18 dni temu

Letnia kuchnia spłonęła a obok nowa chałupa

Wlkp
18 dni temu

Teraz już w tym nie szczęściu będzie wiedzieć że się nie rozpala benzyną w piecu 🙁

22
0
Napisz co o tym sądziszx