Porównanie ofert firm na internet światłowodowy

Na teren Ostrowa Wielkopolskiego wchodzą firmy ogólnopolskie z ofertą internetu dostarczanego światłowodem. Ten cechuje się dużą prędkością przesyłu danych oraz sporą niezawodnością np. od warunków atmosferycznych. Na wstępie warto zaznaczyć, że artykuł NIE JEST sponsorowany i przedstawia oferty wszystkich znanych nam firm.

Niedawno na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zaczęła promować się firma Airmax z Opola. Ciągnie ona światłowód często za pomocą słupów stojących przy ulicy. Na pierwszy rzut oka ich oferta może wydawać się interesująca, ale ten dostawca stosuje pewną sztuczkę. Za najszybszy internet o prędkości 900 Mb/s trzeba zapłacić raptem 65 zł przy umowie na 3 lata. Sęk w tym, że ledwo widoczną czcionką jest napisane, że cena po trzech miesiącach wzrośnie do 130 złotych, co już stawia tą ofertę poza podium. Dodatkowo firma oferuje tylko 30 Mb/s prędkości wysyłania, co przy tej prędkości ściągania jest najniższym parametrem. Ale w zupełności wystarczającym jeżeli ktoś korzysta z internetu do oglądania seriali/filmów, słuchania muzyki, przeglądania internetu, wysyłania maili itd. Chcąc szybko wysłać większe ilości danych warto rozważyć inne oferty.

——————————————————————————-

Kolejna oferta pochodzi od ostrowskiej firmy Info-Net.

Z cennika wynika, że firma oferuje prędkość symetryczną światłowodu czyli np. 600 Mb/S pobieranie danych i tyle samo wysyłanie, co jest piekielnie dużymi parametrami. Na ten moment firma dopiero zwiększa zasięg swojej usługi. Jest dostępna w pewnym fragmencie na południu Ostrowa oraz w ciągu około roku ma objąć zachodnią część naszego miasta. Cena aktywacji usługi różni się w zależności czy jest to dom czy blok. W przypadku domu jest to 100 złotych więcej, co wynika z ilości pracy, którą muszą wykonać monterzy.

 

—————————————————————-

Oferta ostrowskiej firmy Promax

Firma z ostrowskim rodowodem oferuje światłowód o parametrach widocznych poniżej.

CZYTAJ  Oferty pracy - marzec 2023 - cz. 5

————————————————————————-

ORANGE

Ogólnopolski operator, który od niedawna podłącza kolejne adresy w naszym mieście oferuje internet, którego cena po dwóch latach wzrośnie o 10 zł/m-c.

———————————————–

NETIA – ogólnopolska firma

Oferta firmy Netia najczęściej występuje w budownictwie wielorodzinnym. Można zauważyć, że na tle niektórych, pozostałych firm oferuje większe prędkości wysyłania w dobrych cenach.

—————————————————————-

ZAPNET

Firma Zapnet ma główną siedzibę w Odolanowie i skupia się na dostarczaniu usług w południowej części powiatu ostrowskiego. W przypadku domów jednorodzinnych opłata aktywacyjna jest o 100 zł większa i comiesięczna jest również powiększona o 10 zł.

PODSUMOWANIE

Ponieważ artykuł dotyczy nowoczesnej technologii z użyciem światłowodu warto zobaczyć, która firma oferuje najwyższe prędkości przy umowie na 2 lata.

Nazwa firmy – prędkość pobierania/wysyłania w Mb/s     –    cena

Airmax 900/30               –  144 zł

Promax  1000/100        –  89,90 zł

Info-Net 600/600          – 79 zł

Orange 1000/300            – 79,99 zł

Zapnet 1000/100                – 89,99 zł

Netia 1000/300                    – 70 zł

Po wybraniu najbardziej dopasowanej do waszych potrzeb oferty czasami będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość do czasu aż dana firma będzie gotowa technicznie dostarczać wam swoje usługi. Jeśli zależy Wam na czasie, wówczas warto wejść na strony poszczególnych firm i sprawdzić oferty internetu w innej technologii, która może być wystarczająca do waszych oczekiwań.

Można sprawdzić jaki operator świadczy usługi pod konkretnym adresem, można również zgłosić zaopotrzebowanie na podłączenie internetu. Adres strony internetowej: https://internet.gov.pl/

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof Kamil
15 dni temu

Ul Baczyńskiego na str. rządowej jest w zasięgu światłowodu a ofert brak.

xdd
16 dni temu

Może szrotmax skonczy swoj monopol na gowniany internet

Paweł
16 dni temu

A czy wiadomo coś o światłowodzie np w miejscowości Karski czy kołątajew? Ponieważ widziałem że jakaś firma prowadziła światłowód w okolicy piasek, Borowiance

Ostrow
18 dni temu

Co do promax to masz przyłącze zwykłym kablem a swiatlowod z gniazda do rutera to lekka ściema, ja mam u siebie infonet co do prędkości mam 100 na 100 nie mam 100% tego co zapewnia dostawca pomimo sporu reklamacji. Czy polecił bym infonet zdecydowanie tak przez 6lat może były 2 awarie po ich stronie tak ze mysle że wynik dobry

Grochek
18 dni temu

Sieroszewice tragiczny zasięg internetu…

Przemo
18 dni temu

Zabrakło moim zdaniem najważniejszego parametru czyli poziom serwisu. W promaxie na usunięcie awarii można czekać tygodniami. W infonnecie panowie przyjeżdżają na adres nawet jeżeli muszę się wstydzić za to co było usterką.

Ed
18 dni temu

Co to za firma rozkopuję teraz chodniki? Np. w okolicach Chłapowskiego, Bema? Przecież tak jak oni zakładają chodniki, kostkę, krawężniki to jest partactwo!!! Ma ktoś wiedzę gdzie to zgłosić? Przecież potem jeśli będzie coś nie tak to będzie poprawiane z naszych podatków!

Bartek
odpowiada  Ed
16 dni temu

kopie to Orange, później zapewne będą dzierżawić kable innym firmom np tmobile

Marcin
18 dni temu

Bzdury o ofercie Orange piszecie. Ceny Internetu są o 10 PLN niższe. Routery są po 4,99. Pokazujecie w przykładzie extender, który tworzy sieć Mesh. On jest dobrowolny i dodatkowy, jeśli ktoś chce.

Contador
18 dni temu

Jest strona rządowa, która z dokładnością do adresu precyzuje dostępne oferty.

Xxx
18 dni temu

W rejonie Skorupki brak oferty internet światłowód nawet lokalne firmy nie mają oferty.

33
0
Napisz co o tym sądziszx