Od teraz piraci drogowi nie mają szans

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy policjanci z wydziału drogowego mogą pochwalić się dwoma nowiusieńkimi motocyklami marki BMW. Polska policja dla całego kraju zamówiła aż 478 egzemplarzy BMW R 1250 RT, gdzie każdy jest wart 127 600 złotych. Co je wyróżnia?

— To największy projekt zakupu motocykli w historii Policji. Jest niezwykle ważny, bo został zrealizowany kompleksowo. Policjanci otrzymali nie tylko jeden z najnowocześniejszych motocykli, ale użytkownicy zostali też przeszkoleni, otrzymali kaski i systemy łączności, a wkrótce będą kombinezony – mówią przedstawiciele polskiej policji.

BMW R 1250 RT należy do grupy dużych motocykli turystycznych. Jest napędzany dwucylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 1254 cm3 o mocy 136 KM oraz momencie obrotowym wynoszącym 143 Nm. Zamontowano w nim system ABS i kontrolę trakcji. Przedni reflektor jest w pełni LEDowy. Prędkość 100 km/h osiąga w czasie 3,4 sekundy.

– Dzięki wygodnej i wysokiej pozycji jazdy, jakie zapewnia konstrukcja motocykla turystycznego, funkcjonariusze mogą komfortowo korzystać z tych maszyn bez nadmiernego obciążania kręgosłupa. Dodatkowo budowa silnika typu bokser zapewnia nisko położony środek ciężkości, który wraz z elastycznym i wysokim zawieszeniem pozwala stabilnie poruszać się po nierównych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych. W efekcie maszyny te mogą być skutecznie użytkowane przez patrole i oddziały drogowe — powiedział Karol Kostrzewa, Dyrektor BMW Motorrad Polska.

Policyjne wersje turystyka BMW wyposażone zostaną zgodnie ze specyfikacją wymaganą w polskiej policji dla tego typu pojazdu. Zamiast podwójnej kanapy wersja ta otrzyma pojedynczą, a miejsce pasażera zajmie box z radiem. Ponadto motocykl będzie mieć zamontowane megafony oraz sygnały świetlne. Co ciekawe, na maszcie z kogutem znajdzie się oświetlenie LED, które posłuży do podświetlenia motocykla i otoczenia, kiedy trzeba będzie np. zabezpieczyć miejsce wypadku lub wypisać mandat. Kierowcę i wyposażenie motocykla chronić będą gmole.

CZYTAJ  Koncerty dla ostrowskich przedsiębiorców

Zamówienie i przekazanie 478 motocykli jest efektem projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”, który jest współfinansowany z funduszy europejskich i budżetu państwa.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Samurai
6 miesięcy temu

Może lepiej karetki wozy strażackie ale one ku,,,, nie zarobią na 500 plus

Marian
6 miesięcy temu

Przedalby się patrol rowerowy. Choćby na piaskach

Kris
6 miesięcy temu

Motocykle przystosowane do stania na zjeżdzie z mostu na wrocławskiej, ograniczenie do 40 i łapią jeleni. Brawo .

AdamTKMK
6 miesięcy temu

Zaczynam myśleć o czasach gdy można było nocą spotkać pieszy patrol na mieście.

kit
6 miesięcy temu

Jak policja ma dbac o bezpieczenstwo to niech im hulajnogi kupią. te bemki sa maszynami do zarabiania i stwarzania niebezpieczeństwa na drodze. na hulajnogach przynajmniej byłoby ich widać w mieście .

Kef
6 miesięcy temu

Piraci drogowi? Na tych dziurach w ostrowie?

Śmiechu Warte
6 miesięcy temu

Piraci drogowi nie mają szans… dopóki się nasze gwiazdy nie porozbijaja na tych scigalkach.

Zbigniew
6 miesięcy temu

W każdych warunkach? zimą i w ulewę nie chciał bym jechać 😄

35
0
Napisz co o tym sądziszx