Od teraz piraci drogowi nie mają szans

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy policjanci z wydziału drogowego mogą pochwalić się dwoma nowiusieńkimi motocyklami marki BMW. Polska policja dla całego kraju zamówiła aż 478 egzemplarzy BMW R 1250 RT, gdzie każdy jest wart 127 600 złotych. Co je wyróżnia?

— To największy projekt zakupu motocykli w historii Policji. Jest niezwykle ważny, bo został zrealizowany kompleksowo. Policjanci otrzymali nie tylko jeden z najnowocześniejszych motocykli, ale użytkownicy zostali też przeszkoleni, otrzymali kaski i systemy łączności, a wkrótce będą kombinezony – mówią przedstawiciele polskiej policji.

BMW R 1250 RT należy do grupy dużych motocykli turystycznych. Jest napędzany dwucylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 1254 cm3 o mocy 136 KM oraz momencie obrotowym wynoszącym 143 Nm. Zamontowano w nim system ABS i kontrolę trakcji. Przedni reflektor jest w pełni LEDowy. Prędkość 100 km/h osiąga w czasie 3,4 sekundy.

– Dzięki wygodnej i wysokiej pozycji jazdy, jakie zapewnia konstrukcja motocykla turystycznego, funkcjonariusze mogą komfortowo korzystać z tych maszyn bez nadmiernego obciążania kręgosłupa. Dodatkowo budowa silnika typu bokser zapewnia nisko położony środek ciężkości, który wraz z elastycznym i wysokim zawieszeniem pozwala stabilnie poruszać się po nierównych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych. W efekcie maszyny te mogą być skutecznie użytkowane przez patrole i oddziały drogowe — powiedział Karol Kostrzewa, Dyrektor BMW Motorrad Polska.

Policyjne wersje turystyka BMW wyposażone zostaną zgodnie ze specyfikacją wymaganą w polskiej policji dla tego typu pojazdu. Zamiast podwójnej kanapy wersja ta otrzyma pojedynczą, a miejsce pasażera zajmie box z radiem. Ponadto motocykl będzie mieć zamontowane megafony oraz sygnały świetlne. Co ciekawe, na maszcie z kogutem znajdzie się oświetlenie LED, które posłuży do podświetlenia motocykla i otoczenia, kiedy trzeba będzie np. zabezpieczyć miejsce wypadku lub wypisać mandat. Kierowcę i wyposażenie motocykla chronić będą gmole.

CZYTAJ  W ostrowskim szpitalu zakładają kamizelki ratujące życie

Zamówienie i przekazanie 478 motocykli jest efektem projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”, który jest współfinansowany z funduszy europejskich i budżetu państwa.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Samurai
11 miesięcy temu

Może lepiej karetki wozy strażackie ale one ku,,,, nie zarobią na 500 plus

Marian
11 miesięcy temu

Przedalby się patrol rowerowy. Choćby na piaskach

Kris
11 miesięcy temu

Motocykle przystosowane do stania na zjeżdzie z mostu na wrocławskiej, ograniczenie do 40 i łapią jeleni. Brawo .

AdamTKMK
11 miesięcy temu

Zaczynam myśleć o czasach gdy można było nocą spotkać pieszy patrol na mieście.

kit
11 miesięcy temu

Jak policja ma dbac o bezpieczenstwo to niech im hulajnogi kupią. te bemki sa maszynami do zarabiania i stwarzania niebezpieczeństwa na drodze. na hulajnogach przynajmniej byłoby ich widać w mieście .

Kef
11 miesięcy temu

Piraci drogowi? Na tych dziurach w ostrowie?

Śmiechu Warte
11 miesięcy temu

Piraci drogowi nie mają szans… dopóki się nasze gwiazdy nie porozbijaja na tych scigalkach.

Zbigniew
11 miesięcy temu

W każdych warunkach? zimą i w ulewę nie chciał bym jechać 😄

35
0
Napisz co o tym sądziszx