Świętowali 120-lecie istnienia

Udostępnij
Tweet

WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. obchodzi 120. rocznicę powstania ostrowskich wodociągów. Z tej okazji odbyła się uroczystość w Ostrowskim Centrum Kultury.

W piątek spółka Wodkan upamiętniła historyczny moment, jakim było uruchomienie, w styczniu 1903 roku, zbiorowego publicznego wodociągu miejskiego, które dało początek służebnej działalności przedsiębiorstwa na rzecz społeczeństwa miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Celem nadrzędnym, który przyświeca spółce od 120 lat jest ciągła i bezawaryjna bez względu na porę dnia i roku dostawa wody do ostrowskich mieszkań i domów oraz odbiór ścieków. – przekonują przedstawiciele spółki Wodkan.

Działalność człowieka naruszyła stan naturalnego środowiska i zdolność do samoregulacji, dlatego woda występująca w przyrodzie została zanieczyszczona. Te działania spowodowały konieczność budowy kanalizacji sanitarnej w mieście, którą Wodkan systematycznie rozbudowuje. Modernizacji doczekała się przepompownia zlokalizowana na Nowej Krępie i oczyszczalni ścieków w Rąbczynie.

Ostrowskie wodociągi dziś to nowoczesne przedsiębiorstwo wyposażone w narzędzia zarządzania infrastrukturą wodno – kanalizacyjną, rozbudowaną i nowoczesną flotę samochodów specjalistycznych oraz rozbudowany system informatyczny. To przedsiębiorstwo, które każdego dnia dba o to, aby jakość usług świadczonych dla mieszkańców miasta Ostrowa była jak najwyższa i bezpieczna dla środowiska.

Znakomitym przykładem prężnej działalności inwestycyjnej Spółki WODKAN jest realizacja wartej ponad 15,5 mln zł kompleksowej modernizacji Stacji Uzdatniania Wody, na którą pozyskano blisko 8 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich. – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

WODKAN może poszczycić się innymi, ważnymi przedsięwzięciami, zrealizowanymi w ramach wartego ponad 81 mln zł projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski”, z 42 milionowym dofinansowaniem ze środków unijnych. Ważną inwestycją jest budowa nowoczesnej suszarni komunalnych osadów ściekowych. To inwestycja w ekologię i ekonomię.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich 8 lat, całkowita suma funduszy zewnętrznych, pozyskanych przez spółkę WODKAN, to aż 45,1 mln zł. Z kolei całkowita wartość inwestycji zrealizowanych w tym czasie, to ponad 100 mln zł. – dodała Klimek.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

a gdzie jest zygmunt,kapciowy?

jola
1 rok temu

Powywalac tych starych ramoli co dawno powinni byc na emeryturze ustapic miejsca mlodym

Bibrus
1 rok temu

Co jest miarą doskonale prosperującej firmy oprócz wysokości przychodów?

Pierwszym warunkiem jest „ZERO” nepotyzmu.
Drugim jest odpowiednio wysoki poziom płac…TAK PŁAC.

Doskonałym przykładem może być firma Porsche, gdzie co roku nagroda z zysku firmy jest dzielona równo dla każdego pracownika od sprzątaczki do prezesa.

Polska i jej standardy związane z etyką zatrudniania i płac to poziom Bantustanu.

Wszyscy won…czas na młodych.

Globalista
odpowiada  Bibrus
1 rok temu

W Polsce panuje korupcja, znajomości i coraz większa nierówność w społeczeństwie która będzie systematycznie narastać, niczym na wschodzie kraju, którego tak strasznie się polska boi. Takie to koło.

real
odpowiada  Globalista
1 rok temu

masz 200% racji polityka biznesu, samorzadu RP jest zblizona do polityki Rosji i osciennych. Nepotyzm, zyski , prywata, kolesiostwo . Te projekty, konkursy kadrowe, itp to t.z samorzadowa ustawka- kazdy znaczacy w samorządzie ,zatrudnia swoją rodzinę i rodzine znajomych – a nastepnie płaci za zaległe finasowe poparcie po wyborach czy kupuje wizerunek wybroczy ze srodków podatnika . Nie ma reguły ale 90% ak jest i długo bedzie dopuki nowe pokolenie lat 80-90 …… nie wejdzie samodzielnie w struktury polityki i samorzadu, a to w realiach RP potrwa do III wojny europejskiej. Prosze spojrzec na pierwsze lawy na tej balndze – lesne dziadki w 70% wywodzace pewnie jeszcze sie z lat PZPR itp.
Komitety Miejskie PZPR zamieniona na starostwa, Marszałki. i ci kacykowie z nawykami PZPR pozostały . . masz rację czas na mlodych

bienkowska
1 rok temu

I PO to są te wybory i uroczystości , aby cenę wody podnieść , wczoraj nawet Łukaszenko poparł Tuska i życzył mu wygrania wyborów a jest to rzecznik Putina.

Janko
odpowiada  bienkowska
1 rok temu

Durna babo, co ma wspólnego Tusk z Wodkanem? Dzisiaj rządzi PiS i Klimek w Ostrowie. A Łukaszenka to taki ciepły człowiek, zdaniem Stacha Karczewskiego, byłego marszałka senatu z PiS.

Polskie głęby
odpowiada  bienkowska
1 rok temu

Prawda. Nie wygodna dla nie których. Ruski mir chcą w Polsce. Bida i smród.

Zdzichu
1 rok temu

Wodkan może pochwalić się np zatrudnieniem Włodzimierza N. Pijak dwukrotnie złapany przez policję… No ale on jest z ***** ***. No i ma ważną narzeczoną co to pod dyktano Beci głosuje…Ale to już 120 lat służby dla Ostrowa;)

...
odpowiada  Zdzichu
1 rok temu

Z zusu wyleciał do Wodkanu poszedł wielki PISIOR i pijak, kapuś Pisowski.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by ...
Mariola
1 rok temu

O to tylko patrzeć jak woda i ścieki pójdą w górę trzeba za nagrody zwracać a kto mieszkańcy

protest to czy święto byle hucznie było
1 rok temu

kryzys ? jaki kryzys ? proszę spojrzeć ja można się bawić w dobrobycie !

mariano
1 rok temu

Starosta to ma klawe życie , co rusz jakaś uroczystość , spotkania …

Basia
odpowiada  mariano
1 rok temu

Czy on już nie powinien być dawno na emeryturze ? Wszystkich tam wypycha, a sam na stołku tkwi i udaje, że jego wiek emerytalny nie dotyczy. Zero empatii. O głównych przywarach nie będę wspominała bo i tak wszyscy to wiedzą.

Kamil
odpowiada  Basia
1 rok temu

A czemu ma rezygnować skoro został wybrany? Poza tym nie oszukujmy się zrobił więcej niż jego poprzednicy.

chętny na szparagi.
odpowiada  Basia
1 rok temu

Jeżeli się nie mylę , to jest rocznik 1959 , czyli trochę mu jeszcze brakuje a jak Tusk podniesie do 70tki , to jeszcze sobie trochę POpracuje.

Janko
odpowiada  Basia
1 rok temu

Basiu, sprawdź datę urodzenia starosty zanim zaczniesz Go opluwać 10 marca skończy 64 lata, więc do wieku emerytalnego jeszcze trochę… A ile lat ma twój idol prezes rządzący Polską? nie przypadkiem 74?

Basia
odpowiada  Janko
1 rok temu

Gwoli ścisłości to byłam nauczycielką w jednej z JEGO szkół. Pracowałam co prawda tylko kilka lat ale to w zupełności wystarczyło aby pożegnać się z tym jegomościem. Dyrekcja była w porządku ale totalnie zastraszona. Nauczyciele z nim nie związani milczeli. W końcu znalazłam inne miejsce pracy kipiące normalnością. Jestem ciekawa czy wygrywając najbliższe wybory samorządowe i za lat kilka wchodząc w wiek emerytalny zrezygnuje z dalszej pracy w starostwie ?
Jestem pewna, że nie i dalej będzie gnębił podległych pracowników, a tych niewygodnych z racji politycznych wypychał na emeryturę.

lid
odpowiada  Basia
1 rok temu

i masz 300% racji to spiewak a nie starosta

Ogrodnik
odpowiada  lid
1 rok temu

Spiewak to z niego jak z koziej dupy trąba. Za to nieźle potrafi pie***lić od rzeczy na forach publicznych. Powinien mieć ksywkę złomousty a ulubionym kwiatem jego winien być narcyz.

Janko
1 rok temu

Na Titaniku też orkiestra grała do końca. Załoga Wodkanu protestuje świętując????

PZPR
1 rok temu

i przez te wszytkie czasy podatnik powiatu musiał utrzymywać te partyjne stare spady . Ale mamy głupich wyborców, co jeszcze mają nadzieje ,że tamte czasy cofną się i głosują na te starocie.

Koneser
odpowiada  PZPR
1 rok temu

Masz całkowitą rację. Jednak stare wina są warte fortunę.Przykrym jest, że zarządzający powiatem jest tylko winem patykiem pisanym.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
odpowiada  Koneser
1 rok temu

Jabola należało spożyć w możliwie krótkim czasie.Pleśniał się. Nie wszyscy jednako to rozumieją. Zatem niebawem czeka ich jazda do Rygi przez Kielce.

24
0
Napisz co o tym sądziszx