Jeśli pokonasz szkoły, może uda ci się wygrać

Udostępnij
Tweet

Ruszył nabór projektów do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego po raz dziewiąty zdecydują na co zostaną przeznaczone środki z budżetu miasta. 1 lutego ruszyła kolejna edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków w tym roku potrwa aż 2 miesiące! – do 31 marca. Możesz zmierzyć się ze świetnie zorganizowanymi szkołami, które osiągają około 1500 głosów na swoje zadania, dając częściowo wypełnione karty do głosowania uczniom, by ci dali do podpisania rodzicom. Dodatkowo nie ma żadnych zabezpieczeń przed oddawaniem głosów za kogoś.

Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje potrzebnych zadań w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców naszego miasta.

– Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną pomysłowością i tworzą projekty, które pozwalają zmieniać nasze miasto, wzmacniać rodzinne więzy, a także budować relacje sąsiedzkie. Tym razem mamy aż dwa miesiące na składanie autorskich projektów. Nabór potrwa do końca marca. Nie mogę się doczekać jakimi pomysłami tym razem zaskoczą mnie mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego – powiedziała prezydent miasta Beata Klimek.

Przyłącz się i decyduj o kierunku rozwoju miasta. Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania ciekawych pomysłów. Niezbędne formularze, dokumenty oraz lista poparcia znajdują się na stronie www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim al. Powstańców Wielkopolskich 18.

Bądź z nami na bieżąco i już teraz zapoznaj się z aktualnym harmonogramem IX decyzji OBO.

1 luty – 31 marca 2023 r. – nabór wniosków

CZYTAJ  Będą duże utrudnienia na dojeździe do Ostrowa

1 kwietnia – 30 czerwca 2023 r. – ocena merytoryczna złożonych wniosków

1 lipca – 11 września 2023 r. – procedura odwoławcza

do 24 września 2023 r. – losowanie numerów zadań

1 – 31 października 2023 r. – głosowanie na zadania

1 – 26 listopada 2023 r. – ustalenie wyników

do 31 grudnia 2023 r. – ogłoszenie wyników

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krisssssss
1 rok temu

To jest jedno wielkie oszustwo. Jedni i Ci sami dostają pieniądze. Brak jakiegokolwiek nadzoru i kontroli nad kombinowaniem.

Jurku
1 rok temu

Więcej dziadki oglądają TVN24 a mają dość TVP INFO

Marian
1 rok temu

Kurs tańca hula hop dla tetryków – 100000 zł

3
0
Napisz co o tym sądziszx