Włamywał się do domów na terenie m. in. Ostrowa

Dzięki współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie i Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu seryjny włamywacz został zatrzymany i aresztowany przez sąd na 3 miesiące. 37-latek jest podejrzany o dokonanie włamań na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma swój początek w listopadzie ubiegłego roku, kiedy policjanci z Krotoszyna otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Jak się okazało sprawca wszedł do mieszkania poprzez wyważenie drzwi tarasowych, a następnie zabrał pieniądze oraz biżuterię.

Śledczy z Krotoszyna szczegółowo przeanalizowali sposób działania sprawcy oraz podobne zdarzenia w regionie. Doszli do wniosku, że poszukiwany mężczyzna mógł włamywać się do domów i mieszkań na terenie innych powiatów w Wielkopolsce. Mając to na uwadze prowadzący sprawę nawiązali współpracę z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W efekcie wspólnych działań kryminalni z Poznania i Krotoszyna ustalili tożsamość sprawcy. Mężczyzna był w przeszłości notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu.

25 stycznia br. w hotelu w Bydgoszczy policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 37-latka.W trakcie przeszukania pokoju hotelowego oraz samochodu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli odzież, w którą ubrany był podczas włamań oraz wykorzystywane w tym celu narzędzia.

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego 37-latek z Wrocławia usłyszał zarzuty łącznie 5 włamań do mieszkań i domów: w Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie, Krotoszynie, Świdnicy i Poznaniu (usiłowanie).

Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
1 rok temu

No kara dla złodzieja musi być ,tatuaż na twarzy w takim miejscu aby tego nie zasłonił i nigdy nie usunął ,to będzie kara dla innych i niego ,odechce się złodziejstwa .w dawnych złodzieja stygmatyzowanie obcinano dłoń i ucho ,w naszych popularne są tatuaże

biegły
1 rok temu

szczeniak który pozbawił życia dziewczynę na przejściu 5 lat ,a złodziej perfum z dorobkiem 10 lat co za brednie .

kakak
1 rok temu

o w psiej statystyc te przestepstwa to włanie TO – a nie statystyczne alimenty .. gratulacje

Draiwer
1 rok temu

Pokazać wizerunek gnoja,

Jarek
1 rok temu

To nie on

gjyra sztefana
1 rok temu

Dla przykładu uciąć mu kciuki. To wystarczy i innych będzie odstraszać

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  gjyra sztefana
1 rok temu

Po co odrazu tak radykalne. Moze tatuaż na czole” To ja złodziej” odniesie ten sam skutek. A kciuki przydadzą mu się do trzymania łopaty w pracy.

7
0
Napisz co o tym sądziszx