Tajemnice miliardera, założyciela Dino

Nie udziela wywiadów, nie ma smartfona, nie używa maila, mało kto wie jak w ogóle wygląda. Dziennikarzom portalu money.pl udało się porozmawiać ze współpracownikami Tomasza Biernackiego, miliardera z Krotoszyna, założyciela sieci sklepów Dino. Według nich Biernacki tak samo jak założony przez siebie biznes ceni sobie prywatność.

Dino na koniec stycznia jako spółka giełdowa wart był 38 miliardów złotych. 51 procent udziału ma ten jeden człowiek: Tomasz Biernacki. Formalnie jest on w tej chwili prezesem rady nadzorczej spółki, ale w praktyce to on rządzi firmą – informuje money.pl. Prezes kontroluje cały łańcuch dostaw od produkcji na detalu kończąc. Dino w przeciwieństwie do konkurencji buduje markety na własnej ziemi, powiększając przez to swój majątek. A cały model biznesowy opiera się na samowystarczalności. Biernacki ma udziały w firmach, które budują kolejne markety Dino, a jak ustaliły Wiadomości Handlowe, zasiada w organie nadzoru Centrum Wynajmu Nieruchomości oraz masarni Agro – Rydzyna, która jest dostawcą mięsa do marketów z Krotoszyna.

Biernacki tak jak o własne biznesy dba o własną prywatność. 

 To człowiek, który przez lata wypracował swoje przyzwyczajenia, aby zminimalizować możliwość podsłuchów i zmaksymalizować poczucie prywatności. (…)   Smartfony? Nie ma szans. To według niego mokry sen esbeków. Ludzie sami się oznaczają, z kim są i dlaczego. Google zresztą wie, gdzie jesteśmy, a zabezpieczenia rozmów są żadne.  Gdy wchodzimy do jego gabinetu, zawsze każe nam zostawić urządzenia elektroniczne. Podczas spotkań nie może być nawet cienia podejrzenia, że ktoś coś nagrywa lub ktoś go podsłucha, wykorzystując do tego smartfon – mówi portalowi money.pl współpracownik krotoszynianina.

O założycielu Dino tylko raz wyciekły informacje, które były poza jego kontrolą. W 2008 roku w Krotoszynie doszło do wypadku z udziałem jego ferrari.

W środę 30 kwietnia 2008 r. przed godziną 19:00 na ul. Ostrowskiej wypadkowi uległ samochód marki Ferrari F430. Autem jechały dwie osoby. Z niewiadomych przyczyn kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w drzewo, a potem staranował płot prywatnej posesji. W ferrari wybuchły dwie poduszki powietrzne. Według świadków pasażer po kraksie dał radę samodzielnie wydostać się z rozbitego samochodu, został odwieziony do miejscowego szpitala. 34-letni kierowca natomiast w ciężkim stanie został odwieziony do szpitala w Kaliszu – podał 15 lat temu serwis moto.wp.pl.

 Jak wygląda Biernacki?

CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)

Miliarder na tyle zadbał o ochronę własnego wizerunku, że „oszukał” nawet Google i media. Po wpisaniu w tę popularną wyszukiwarkę frazy „Tomasz Biernacki” wyskakuje nam oficjalne zdjęcie mężczyzny w średnim wieku, ale to nie Biernacki a Szymon Piduch były prezes zarządu Dino. Nawet duże portale często popełniały błąd podając zdjęcie Piducha jako właśnie Biernackiego.

Na zdjęciu widzimy Szymona Piducha, byłego prezesa Dino. Zdjęciem tym media często ilustrowały artykuły nt. Biernackiego, przez to Google zdjęcie to zaindeksował jako „Tomasz Biernacki”

źródło: faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hot
1 rok temu

Kuzyn już robił u niego 20lat temu. Szkoda … to sknera

From123wstyd!!!
1 rok temu

Jak ktoś wierzy, że to polski ” kapitał ” ? To ręce opadają, ludzie opamiętajcie się!!!!!

Jan
1 rok temu

Zna go mase osób z Krotoszyna i Ostrowa.Do szkoły chodził ZAP Ostrów a w Krotoszynie prowadził jako DJ dyskoteki w starym browarze.Grał z bratem po weselach w latach młodości.Ma 48 lat,Drugą żone i mieszka kolo krotoszyna ale w Warszawie go nie znają i dobrze.

Boi
1 rok temu

Media to sępy. Zostawcie faceta w spokoju.

1 rok temu

„Smartfony? Nie ma szans. To według niego mokry sen esbeków.”

No i mi się koleś podoba xD Taka prawda. Służby PRL do dziś dużo mieszają. Jak by się gościu nie zaizolował to pewnie już dawno było by jakieś przejęcie zachodniego kapitału.

Polskość to nienormalność mówią towarzysze… Więc trzeba wsio wyprzedać. W nagrodę stołki w Unii czekają.

Buli
odpowiada 
1 rok temu

Przecież polowa jest sprzedana sprawdz np wikipedie

kastrator
odpowiada  Buli
1 rok temu

WIkipedie? H@H@ Nie sugeruj strony, na której każdy może edytować dowolną informację xD

From 123
odpowiada 
1 rok temu

Już dawno sprzedane ha, ha!!!

69
0
Napisz co o tym sądziszx