„Jak opozycja dojdzie do władzy programy socjalne mogą zostać zlikwidowane, a wiek emerytalny podniesiony”

Udostępnij
Tweet

Ostrowianka minister Marlena Maląg wypowiedziała się dla Polskiej Agencji Prasowej nt. obaw związanych z ewentualnymi konsekwencjami dojścia do władzy Platformy Obywatelskiej.

Polacy muszą wiedzieć, że w przypadku utraty władzy przez PiS istnieje ryzyko podniesienia wieku emerytalnego i likwidacji programów społecznych – powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zdaniem szefowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej uważa, że nie można wierzyć politykom Platformy Obywatelskiej. Twierdzi, że trzeba przypominać przykłady kiedy okłamywali Polaków. „Kiedy opozycja szła do wyborów to zapewniała, że nie będzie wydłużania wieku emerytalnego, po czym, po przejęciu władzy szybko to zrobili” – wskazała w rozmowie z PAP.

Jeden z doradców Donalda Tuska, Bogusław Grabowski powiedział, że należy wydłużyć wiek emerytalny i ograniczyć świadczenia społeczne.

Wszystko to zdaniem Maląg jest świadectwem, że w przypadku przegranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych, zostanie podniesiony wiek emerytalny, a 13. i 14. emerytura zostaną wycofane. Niepewna przyszłość byłaby przed programami 500 plus, Rodzinny kapitał opiekuńczy czy Maluch plus.

Maląg uważa, że teraz politycy PO nie chcą ujawnić swoich zamiarów politycznych, bo najpewniej ich program wyborczy „jest tak drastyczny dla Polaków, że nie wygraliby wyborów”.

Prawo i Sprawiedliwość w ramach budżetu Państwa przeznaczył na programy społeczne 230 miliardów złotych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

213 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wer
1 rok temu

jakos nie padły słowa i dane – inflacja w RP najjjjwyzsza po węgrach . Dlaczego ? bo jak zlodzieje rzadzą to oni maja pozosstali nazywaja sie ofiary inflacji. Marlenka lejesz wode w majtochy.

erer
1 rok temu

Bogosławiona Marlenka – znowu bogoslawi rolników na wsi. nie dajecie ale kupujecie baranków do glosowania i to na kredyt.

becks'a
1 rok temu

Czy zauważyła już brak 250 000 Polaków którzy nie przeżyli rządów pisowskich małp. Dlaczego pozwalamy takim niebezpiecznym przygłupom rządzić inteligencją. To że dostaniesz 1000 mniej jak przechodzisz 5 lat wcześniej na tą emeryturę to się nie zająknie

Bolec
odpowiada  becks'a
1 rok temu

Kto na tych bandytów głosuje ten sam sobie szkodzi. To można zrozumieć. Ale jednocześnie szkodzą normalnym Polakom, a to już świństwo.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Bolec
Jan
1 rok temu

Desperacja przemawia przez panią minister. Desperacja. Szykują przed wyborami rozdawnictwo kasy na olbrzymią skalę, podniosą inflację ale i tak trzęsą d…i. To jeżdżą po Polsce i plotą banialuki.

wert
1 rok temu

nie Pani ale Bogosławiona Marlena – wisi na wszystkich tablicach wiejskich w wlocie do miasta .amen

Mertika
1 rok temu

A może pani Maląg powie , na ile Polska jest już zadłużona na ile bilionów złotych bo o wszystkim rząd opowiada, tylko nic nie mówi na temat pożyczek i zadłużeń , ile kar juz zapłaciliscie , za nie praworządność , .Nie sztuką rządów jest pożyczać i rozdawać tylko po to żeby się utrzymać przy władzy, , sztuka jest wypracować przez rząd te miliardy i potem je rozdawać . A pani rząd co robi ?? gdzie macie pani Maląg 700 miliardów z Brukseli , tyle ciągle sie gadało na ten temat,ze strony rządu , w końcu pieniędzy nie widać bo nadal nie ma w Polsce praworządności , ale o tym sie nie mówi , bo to wielki ból dla rządu . Wybory macie przegrane, za dużo KŁAMSTW, ZE STRONY RZADU , ZA DUZO INFLACJI , ZA DUZO DROZYZNY, ŻYWNOSC CORAŻ DROŻSZA, CZYNSZE DROGIE , OGRZEWANIE DROGIE , KREDYTY DROGIE , PRĄD GAZ DROGI , PALIWA NA STACJACH DROGIE,TYLKO PENSJE STOJĄ W MIEJSCU DLATEGO NA PIS GLOSOWAC JUZ NIE BEDZIEMY.

Tadek
1 rok temu

Koryto drży bo traci stołek , skończy się kolesiostwo i nabijanie portfela. Oby tylko do pażdziernika. Przyjdzie Tusk i rozliczy ich za całokształt rządów, poczynajac od miesięcznic.

Taka prawda
1 rok temu

Powiem tak krzyk pani Szydło, to były siłowa… BO IM SIE NALEŻAŁO… Krzyk Kaczyńskiego to były ,,,,,MORDY KANALIE CHAMSKA HOŁOTA ,,krzyk Morawieckiego na Tuska to PATENTOWANY LEŃ ,Teraz na mównicy drze się , kolejny poseł ,minister od siedmiu boleści ,,,CZARNEK ,Taka prawda o posłach ministrach ,premierach PISU .Zamiast zając sie gospodarką Polski , sprowadzić 700 miliardów do Polski , i rozkręcić gospodarkę ,oni zajmują sie wyborami , kto ma więcej na słupkach . Doprowadził rząd Polske do upadku , do ruiny Państwa, Polska zadłużona już nie na miliardy a na BILIONY ZL. Rząd Morawieckiego, płaci kary 4 miliony za każdy dzień (1 milion euro) , Nadal nie ma w Polsce praworządności. Dlatego na PIS już więcej nabrać się nie damy i nie będziemy na nich głosować ,

213
0
Napisz co o tym sądziszx