„Jak opozycja dojdzie do władzy programy socjalne mogą zostać zlikwidowane, a wiek emerytalny podniesiony”

Udostępnij
Tweet

Ostrowianka minister Marlena Maląg wypowiedziała się dla Polskiej Agencji Prasowej nt. obaw związanych z ewentualnymi konsekwencjami dojścia do władzy Platformy Obywatelskiej.

Polacy muszą wiedzieć, że w przypadku utraty władzy przez PiS istnieje ryzyko podniesienia wieku emerytalnego i likwidacji programów społecznych – powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zdaniem szefowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej uważa, że nie można wierzyć politykom Platformy Obywatelskiej. Twierdzi, że trzeba przypominać przykłady kiedy okłamywali Polaków. „Kiedy opozycja szła do wyborów to zapewniała, że nie będzie wydłużania wieku emerytalnego, po czym, po przejęciu władzy szybko to zrobili” – wskazała w rozmowie z PAP.

Jeden z doradców Donalda Tuska, Bogusław Grabowski powiedział, że należy wydłużyć wiek emerytalny i ograniczyć świadczenia społeczne.

Wszystko to zdaniem Maląg jest świadectwem, że w przypadku przegranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych, zostanie podniesiony wiek emerytalny, a 13. i 14. emerytura zostaną wycofane. Niepewna przyszłość byłaby przed programami 500 plus, Rodzinny kapitał opiekuńczy czy Maluch plus.

Maląg uważa, że teraz politycy PO nie chcą ujawnić swoich zamiarów politycznych, bo najpewniej ich program wyborczy „jest tak drastyczny dla Polaków, że nie wygraliby wyborów”.

Prawo i Sprawiedliwość w ramach budżetu Państwa przeznaczył na programy społeczne 230 miliardów złotych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
213 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przegrany
1 rok temu

Może wrócą „jednoręcy bandyci” na Mertki? Czekam bo mam sporo do odegrania. PiSiory zlikwidowały te zabawki do wkładania pieniędzy.

xyz
1 rok temu

wszystko z naszych pieniędzy nie ma nic za darmo !

Gimbo
odpowiada  xyz
1 rok temu

Nie zapomnij Śmierzący napletku że ten co dostaje też z jego Pieniędzy na podatek idzie na takie cele a ile Ty Pacanie od Bosaka płacisz podatki pewnie 666 zł rocznie

Albert
1 rok temu

ha,ha,ha nie straszcie dzieci kominiarzem, rozdawnictwo na lewo i prawo przyniesie „efekty”, że wspomnimy sobie rok 1772 itd.

Suzuki
1 rok temu

Z dobrych źródeł. 500plus na pewno wezmą. To pewne

Pomoc Drogowa
odpowiada  Suzuki
1 rok temu

„Z dobrych źródeł na pewno wezmą”
I DOBRZE!!!!!!! Powinni zabrać – żeby nieroby wzieły się do pracy!

Hehh
odpowiada  Suzuki
1 rok temu

Też to słyszałem. Ale 1300 niedługo gwarantowane będzie.

Ddd
1 rok temu

W Polsce nigdy nie bedzie dobrze taka mentalnosc ludzi.A taki piekny i bogaty w złoża kraj😢

Prawda.
odpowiada  Ddd
1 rok temu

Te złoża już są podzielone jak nie sprzedane. W Polsce na chwilę obecną możesz wydobywać piasek ze studni głębinowej.

Lewy
1 rok temu

Ale się mendy boją

Hiko
1 rok temu

Bez komentarza.

Nic się nie zmieni
1 rok temu

Czy będzie PiS, czy Po to się nic nie zmieni każdy kradnie tylko dla siebie, a jak ci przyjdzie rachunek za prąd większy, czy za ciepłownie i tak go będziesz musiał zapłacić.

.....
1 rok temu

A jak PiS utrzyma władzę co będzie…. poza ciągle zwiększającym się zadłużeniem, już większym niż za Gierka?

antypis
1 rok temu

Pięknie Pani straszy, by mochery i emeryci głosowali…. a jak wygra obecna władza to czeka nas wszech obecna drożyzna i kolejna denominacja…

Ostatnio edytowany 1 rok temu by antypis
ben
odpowiada  antypis
1 rok temu

platfusie jak ta ruda kreatura wroci do władzy dostaniesz olsnienia chleb 30 zł, benzynz10 itd. Ze jestes d***lem to to zaakceptujesz , wiecej tek ubeckiej telewizji tvn24 oglądaj twoj poziom, dodam jeszcze ze dzieciom zabiorą a ubekom dadzą

mama bena
odpowiada  ben
1 rok temu

beniu o tabletkach do śniadania zapomniałeś…

.....
odpowiada  mama bena
1 rok temu

beniu nie tylko o tabletkach zapomniał ! Aparatu słuchowego nie włączył, okulary filcowe na ta z silnymi szkłami ( 4,5 +) nie zmienił !!!

XD
odpowiada  ben
1 rok temu

XD

Weź się ogarnij
odpowiada  ben
1 rok temu

Ty to chyba dawno sobie nie poruch**eś , bo taki agresywny jesteś.

Romek
odpowiada  Weź się ogarnij
1 rok temu

Najpierw to musi wiedzieć co to jest .

75thecrow
odpowiada  ben
1 rok temu

Pissowski d***lu paliwo po 7 zł to za kogo teraz jest, jak był rudy jakoś po 10 nie było, zaraz będziesz zarabiał w milionach bo polska złotówka znowu gówno znaczy możesz podziękować Jarosławowi i Malągowej co się invitro stara rura boi

Taczka
odpowiada  75thecrow
1 rok temu

Ben już dawno nie jeździ. Chyba że swoje cinkocienko odpali w niedzielę do kościoła i jedzie 30 km blokując ruch. To on nawet 10 za paliwo może płacić. Stary pierdziel. A że młodzi tu przyszłości mieć nie będą to ma z zadzie. Taka katolicka mentalność. Klęczy pod figurą a diabła ma za skórą. Będzie piszczał jak mu na leki nawet ta 14stka nie wystarczy

.....
odpowiada  ben
1 rok temu

Pis za to daje swoim !!

Romek
odpowiada  ben
1 rok temu

Ben aleś przemowę walnął jak pusta Maląg . Te kreatury pisowskie wstydu nie maja .Dzieciom zabierają żeby swoim obsrańcom byt zapewnić . Jak żyje na tym świecie prawie 60 lat takich idiotów u władzy nie widziałem . Stary gbur dawno powinien się w piekle smażyć za tą krzywdę i pustą politykę . Durny minister edukacji rozdaje na prawo i lewo . A co do ubeków to są ale przy obecnej władzy a nie tak jak mówisz beniu . Na głowę Ci matka usiadła jak Cię rodziła i kaleka z Ciebie a nie człowiek . Jedynie co Ci można to współczuć brak rozumu . Przestań patrzeć w tvpis

Xxx
odpowiada  ben
1 rok temu

Beniu, wracaj do szkoły! Naucz się pisać i myśleć! Poza tym, brak ci argumentów skoro obrażasz innych!

sebazajefajny
odpowiada  ben
1 rok temu

Czy wiesz jaka była inflacja, ile Polska miała oszczędności w bankach na zachodzie. Za Rudego. Tego w TV PiS ci tego nie powiedzą. Nie powiedzą ile forsy idzie na te różne fundacje.

111
odpowiada  ben
1 rok temu

Ben ,co brałeś ,że masz taki mózg zryty.

213
0
Napisz co o tym sądziszx