Pamiętacie obserwatorów domów? Była seria włamań

Udostępnij
Tweet

Miesiąc temu mieszkańcy ostrzegali się o osobach obserwujących domy, obawiając się, że w niedalekiej przyszłości może dojść do włamań. Sprawdziliśmy co ostrowska policja odnotowała w miesiącu styczniu.

Na terenie powiatu ostrowskiego w styczniu 2023 roku odnotowano aż 12 włamań. Spośród nich 3 dotyczyły włamań z kradzieżą do mieszkań. Pozostałe 9 sytuacji dotyczyło włamań do komórki lokatorskiej, pomieszczenia gospodarczego czy sklepu.

Jedna z sytuacji zasługuje jednak na szczególne opisanie. Ofiarą padła nauczycielka zamieszkująca w jednym z bloków na osiedlu Wenecja w Ostrowie Wielkopolskim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miała się pochwalić uczniom, że ma zebrane kilkanaście tysięcy złotych na wycieczkę. Krótko po tych słowach pod jej nieobecność włamano się do jej mieszkania i splądrowano całe wnętrze, wyrzucając ubrania i przedmioty z szaf i szuflad. Pieniędzy włamywacz/e nie znaleźli, bo nauczycielka już je wpłaciła w odpowiednie konto.

Ta historia pokazuje, że w kwestiach finansowych nie można ufać nikomu, bowiem nigdy nie wiemy czy ktoś nie skrywa w sobie złodziejskich zapędów lub ma kontakt z osobami o takowych cechach. Co ciekawe, zamek zewnętrzny od drzwi nie nosił śladów włamania. Niedoszli złodzieje najpewniej wykorzystali dostępne w internecie zestawy do pokonywania zamków. Ten najzwyklejsze nie są żadną przeszkodą

W ostatnich dwóch dniach kolejna osoba opublikowała na facebooku informację o wyłamaniu zamka w jego drzwiach:

Zamki, z którymi włamywacze mogą sobie nie poradzić

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pol..
1 rok temu

ogóln wykrywalność – alimenty, przemoc w rodzinie, wypadki to tylko chwalenie sie .

pol..
1 rok temu

a jaka wykrywalność wlasna w kwesti kr. z włamaniem w tym kwartale, za cały rok 2022 ?
A moze by tak Komendat opublikowała statstyke wkrywalnosci wlanej :

  • kr. z wlamaniem
  • rozboje
  • kr. samochodów
  • a moze TVP do tego dojdzie .
17
0
Napisz co o tym sądziszx