31. finał WOŚP po ostrowsku

Udostępnij
Tweet

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Co tego dnia będzie działo się w Ostrowie Wielkopolskim? Prezentujemy program tegorocznego finału WOŚP w Ostrowskim Centrum Kultury i na terenie Ostrowa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu/Terenowy Oddział w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Limanowskiego 20-22)
8.00-12.00 – akcja oddawania krwi
Piaski – Szczygliczka
12.00 – 14.00 – „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”
12:00 – Ostrowski Klub Morsów dla WOŚP
Mała Scena OCK
14.00-18.00 – animacje dla najmłodszych, planszówki OstroWplansze!
Duża Scena OCK
14.00 – uroczyste otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
14.05 – program artystyczny MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY
15.05 – program taneczny DANCE ACADEMY
15.30 – program taneczny TRUE SCHOOL
16.00 – DUŻA LICYTACJA 1
16.35 – Zapowiedź odsłonięcia Jabłuszka WOŚP
16.45 – występy wokalistów:
Your Song – Szkoła Interpretacji Piosenki Adama Wasieli;
Oskar Berliński; Szymon Tokarski;
Zespół AUTOKOREKTA
17.40 – program taneczny ART SCHOOL
18.00 – DUŻA LICYTACJA 2
18.40 – program taneczny LILLA HOUSE
18.55 – występ wokalny – Wiktoria Dołżonek, Ewa Rychter, Karol Kasperek
19.15 – program taneczny Studio Tańca SYSTEM
19.35 – program taneczny GRUPA BALETOWA GWIAZDA
20.15 – GŁÓWNA LICYTACJA
* Licytacje prowadzone będą również w przerwach między występami.
Taras OCK
16.45 – Odsłonięcie Jabłuszka WOŚP
Parking OCK
20.00 – Światełko do nieba Teatr Ognia HANA HI
Mała Scena OCK (wieczór)
20.15 – koncert HATIFNATTY
21.10 – koncert OYA
Działania w holu OCK
14:00 – 19:00 – pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Ostrowa Wielkopolskiego
14:00 – 20:00 – rejestracja potencjalnych dawców szpiku
14:00 – 20:00 – sklepik „Dar Serca”
14:00 – 20:00 – liczenie pieniędzy zebranych do puszek wolontariuszy WOŚP
14:00 – 20:00 – stoisko Ostrowskiego Centrum Optycznego – badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego
16:00 – 20:00 – 3mk okleja Wasze telefony
Ponadto w naszym mieście organizowane są:
• Pokaz jednostek Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej
– Miejsce: Rynek w Ostrowie Wielkopolskim
– kiedy: 29.01.2023 r. w godzinach 14:00 – 16:00
• Automobil Klub z WOŚP – pokaz pojazdów
– Miejsce: Rynek w Ostrowie Wielkopolskim
– kiedy: 29.01.2023 r. w godzinach 14:00 – 16:00
• Alternatywnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022
– Miejsce: Piwiarnia u Bossmana, ul. Odolanowska 1
– kiedy: 28.01.2023 r. godziny 19:00 – 03:00
• Manhattan Club Czekanów dla WOŚP
– Miejsce: Czekanów, ul. Lewkowska 1
– kiedy: 21.01.2023 r. start godzina 21:00

CZYTAJ  Szokujące informacje nt. 19-latki, która szła z noworodkiem

Dlaczego walka z sepsą?
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę, co znacznie utrudnia działania mające na celu jej zapobieganie i zwalczanie. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Wyniki badań punktowych prowadzonych w akredytowanych oddziałach intensywnej terapii w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. Ponadto w raporcie NIK z 2018 roku na temat zakażeń szpitalnych podkreśla się konieczność wdrożenia pilnych działań w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

57 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gimbo
10 miesięcy temu

Ja mimo że jestem za i przeciw to zawsze jak mam przy Sobie jakieś tam Pieniądze to te 20 zł do Puszki wrzucę może to nie dużo,tylko czy rzeczywiście 100% uzbieranej kwoty jest przeznaczone chyba nie

Damian
10 miesięcy temu

Skoro tak już po Owsiaku jedziecie to jestem ciekaw czy gdyby któryś z was trafił teraz w stanie krytycznym do szpitala bądź wasze dziecko miało by urodzić się chore to czy dobrowolnie byście zrezygnowali z użycia sprzętu od Owsiaka,cwaniakujecie tylko tutaj w pisaniu a jak by wam bądź waszym dzieciom lub wnukom śmierć w oczy zajrzała to by wam rura zmiękła w 5 sekund.szkoda że nie widzicie tego co powinniście widzieć np to ile polski rząd daje Rydzykowi i TVPis oraz to jakie kary unijne płacimy,to że kasy z uni nie ma,to że coraz więcej sklepów się zamyka i to że Ostrów staje się norą carycą na czele

chętny na szparagi.
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Ile może być tego sprzętu , statystycznie co dwutysięczny , lepiej widać zakupy luksusowych apartamentów , samochodów czy pałac Szadowy -Młyn . Paranoją jest to , że ponoć zbierają na konkretny sprzęt , to niby czemu ma służyć dziwny festiwal , czy te luksusowe zakupy?

Elektor
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Oczywiście że widzimy tego drugiego cwaniaczka Rydzyka, ten to dopiero geszefciarz! Ale gadka tu dzisiaj o czerwonogaciowym.

gutek
odpowiada  Elektor
10 miesięcy temu

przykłady lewacki śmieciu na rydzola , gdzie jąkała pcha na zebry dzieci jaki nie pod kosciół, lyso ci platfusie, tylko ty jak debil wierny słuchacz tej gangreny tvn 24 xuja co wiesz, Tobie głupku powiedziec ze chleb jest po 30 i to kupisz

Damian
odpowiada  Elektor
10 miesięcy temu

No ok to po prostu gdyby się zdarzyło że wylądujesz w szpitalu ty bądź twoje dziecko to po prostu nie korzystaj ze sprzętu od Owsiaka.

roman
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Jak myślisz, że mądrala „Elektor” to zrobi , to w 100% się mylisz ! Oni wszyscy tylko mocni w gębie przy krytyce. A w szpitalu z podkulonym ogonem będą leżeć!!!

Elektor
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Panie Damianie, kiedy pacjent trafia do szpitala to ma prawo być leczony, a czy sprzęt jest nabyty z takiego czy innego źródła, czy na sali wisi krzyż czy nie, albo czy pielęgniarka przyprawia rogi mężowi a lekarz jest pijakiem jeżdżącym bez prawa jazdy to w ogóle nie ma żadnego znaczenia. Żaden pacjent nie rozkminia takich szczegółów. Ważne żeby ze szpitala wyjść w lepszym stanie niż się do niego trafiło.

bc
odpowiada  Elektor
10 miesięcy temu

Dokładnie – jakby Owsiak nie kupił tego sprzętu, to byłby inny, bo szpital kupić by go musiał. Może byłby tańszy i gorszy, ale by był. Więc nie można komuś kazać rezygnować z leczenia na sprzęcie Owsiaka, jeżeli nie ma innego.

Rubta co hceta
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Po to kołku płacę od 25 lat składki zdrowotne że w du.ie mam czy to sprzęt od cwaniaka w czerwonych portkach czy od Stefana z Piździkowa… Zasranym obowiązkiem państwa jest by leczyć ludzi i tyle w temacie gamoniu.A ty jak chcesz to możesz sprzedać dom samochód i osobiście zanieść gęgale.

chętny na szparagi.
10 miesięcy temu

Ten , to się ustawił , zmarznięte dzieci , pod kościołami zbierają na wygodne życie cwaniaka i jeszcze propaganda zrobiła z niego zbawcę służby zdrowia.W normalnym kraju , nie mieszkał by w apartamentach , ale w celi . No cóż , takie mamy sądy.

Damian
odpowiada  chętny na szparagi.
10 miesięcy temu

Może za polityków niech się najpierw wezmą gdzie niejeden kradnie i nikomu nie pomaga.

Jurek w portkach
odpowiada  chętny na szparagi.
10 miesięcy temu

10/10 brawo! Cwaniak wysyła biedne dzieciaki na żer i potem z tej styrty siana zabiera kupkę kaski dla siebie…Śmierdzący leń i nygus.Ile on ma lat pracy? Jakie zatrudnienie? Zwykły oszust i kanalia a debile dalej mu wierzą i dawają talarki…Eh ten naród głupi.Masakra.

Jacek
10 miesięcy temu

Generalnie mam negatywne ustosunkowanie do tej szopki „jurasa”, ale jak już, to mam szacunek dla osoby, która wrzuciła 5 zł do puszki dzieciakowi, aniżeli do kogoś, kto pod imieniem i nazwiskiem dał np. na randkę z prezydentem. Jaki był w tym cel?

Damian
10 miesięcy temu

Proszę sobie wyobrazić jak by dzisiaj wyglądały szpitale gdyby nie WOŚP,moja mama blisko 30 lat pracowała w ostrowskim szpitalu i praktycznie ponad 90 procent sprzętu nowego jest od Owsiaka a reszta to sprzęt 20-30 jak nie więcej letni,Rząd PiS woli wolał i woli kasę wydać na pseudo szczepionki które już niejednego wysłały na tamten świat ale o tym oczywiście nie powiedzą bądź wolą kasę wydać na TVPis której oglądać na trzeźwo się nie da albo biednego redemptorystę z Torunia wesprzeć niejakiego Tadka Rydzyka,a teraz kto się ze mną nie zgadza to niech sobie mnie minusuje ,powiewa mi to ale prawda w oczy kole .

smok
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

A co w tej kwestii zrobił rząd po-psl?, nic, albo mniej niż nic.

Damian
odpowiada  smok
10 miesięcy temu

Nic dokładnie tyle co Pis ale tamci chociaż nie krytykowali tego a teraz co masz? nawet tvpis nie transmituje tego a jak już coś powiedzą to krótko w kilka sekund i jeszcze przekręcą.po i psl napewno by Rydzykowi złamanego grosza nie dali jak i na propagandową tv 2 miliardy.

żurek
odpowiada  Damian
10 miesięcy temu

Nie liczą się naklejki , jeżeli zbiórki wynoszą promil wydatków rządu , to niemożliwe aby sprzęt , będący własnością Owsiaka i jego ferajny był w większości , bo logicznie , tylko co tysięczny sprzęt może być własnością Owsiaka. Na dodatek , duża część pieniędzy nie jest przeznaczona na sprzęt.

Jacek
10 miesięcy temu

Stary wyrafinowany lewacki cwaniak żyjący z całą swoją kliką z ludzkich tragedii (chorych dzieci).

roman
odpowiada  Jacek
10 miesięcy temu

A jak sobie żyje …Rydzyk np ?

Ja
10 miesięcy temu

Ponoć kiedyś koleś zapłacił za randkę z Klimkową i znalazł się na listach. Można? Można!

57
0
Napisz co o tym sądziszx