Ślisko na drogach. Sporo groźnych zdarzeń. Jedno śmiertelne(aktualizacje)

Od wczesnych godzin na drogach regionu dochodzi do wielu groźnych zdarzeń drogowych. W powiecie ostrowskim było do tej pory jedno, ale sytuacja wciąż jest niebezpieczna.

W nocy na lokalnych drogach wystąpiła gołoledź. Na trasie Topola – Tarchały Wielkie kobieta jadąc peugeotem wpadła w poślizg i zatrzymała się w rowie. Na miejsce wysłano strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Tarchał Wielkich, karetkę i policję. Do szpitala przewieziono pasażerkę z jej auta. Peugeot jechał w stronę Odolanowa.

Tuż przed godziną 7 rano doszło do wypadku w Czarnymlesie. Jedna osoba jest nieprzytomna i zakleszczona w pojeździe.

Aktualizacja:
Osoba z wypadku w Czarnymlesie nie przeżyła. Był to mężczyzna w wieku około 60 lat.

W regionie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek na trasie Kalisz – Turek.

Kolejne zdarzenie pomiędzy Kaliszem a Pleszewem TIR wjechał do rowu. Następny pojazd ciężarowy zjechał do rowu koło Grabowa nad Prosną.

Kolejne zdarzenia miały miejsce w Daniszynie na DK36.

Droga na Chynowę dachowanie auta.

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek
8 dni temu

No jeden dzień gołoledzi i sie ostrowscy pseudokierowcy obsrali, krowy pasać a nie samochodami jeździć

Yufer
8 dni temu

Ktoś powinien za to beknąć, wczoraj patrzyłem prognoze pogody i dla mnie laika wynikało, że jak deszcx popadał i przyjdzie mróz, a tak było w pogodzie to będzoe ślisko i co ? Jadę po 6 do pracy i wszędzie szklanka… dlaczego nikt niczego nie ppsypał ???

TW balbina
odpowiada  Yufer
7 dni temu

bo nie ma pinionszków, Sypią tam kapustę, gdzie elektorat sie odwdzięczy

Grochek
8 dni temu

Przed ”Maląg i PiS” Drożyna i nic nie sypią…..

Tobek
8 dni temu

Maląg tak dba o miasto Ostrów ?? czemu nie sypią piaskiem nigdy nie głosuje na MALAG

Iryk
8 dni temu

masakra przed Maląg kłamie na cały Ostrów i przed PiS nic nie jadą żeby sypać piaskiem

Stefan
8 dni temu

A gdzie piaskarki zaspały

Xyz
8 dni temu

Ja pierniczę… Marudzicie a był ktoś w zimę w Zakopanem samochodem? Śniegu nawalone, drogi wskie, zakręty, z górki i pod górkę i jakoś wypadków nie ma na każdym kroku. Myśleć trochę!
Dziś wyjeżdżam z pod domu i jak tylko złapałam asfalt włączylo mi się ESP. Nóżka wyżej i spokojnie jeżdżę od rana bez problemu.

Laus
8 dni temu

Przed 6 rano osobówka w rowie na skrzyżowaniu zaraz za Gorecznikiem. Droga w tym miejscu oblodzona, jadąc dalej na Strugi stan nawierzchni taki sam. Dopiero krajowka na Kepno już przyczepna.

BB
odpowiada  Laus
8 dni temu

Dokładnie, jadąc pustym busem na zakręcie w Przygodzicach obok piekarni miałem strach w oczach. bus bokiem…NOWE OPONY – 60km/h

roman
odpowiada  BB
7 dni temu

trzeba było jechać na zakręcie 40 km/h

...
odpowiada  BB
4 dni temu

Kolego sam piszesz, że przekroczyłeś dopuszczalną prędkość, także mandat Ci się należy jeszcze, a nie płacz w internecie. A prędkość należy dostosować do panujących warunków, a nie uprawiać need for speed i narzekać.

bndtko
8 dni temu

A wszelkie szkody nabyte podczas takich warunków powinny być pokrywane z kieszeni zarządców dróg.

marek
odpowiada  bndtko
8 dni temu

No tak ma „bn… ” racje a wy go minusujecie.!! W rodzinie gdzie zginął ten Pan powinno się wynająć adwokata i zaskarżyć WZDW Poznań za nieodpowiednie utrzymanie dróg. Wielokrotnie firmy wykonawcze zajmujące się odśnieżaniem wnioskują do zarządcy drogi o zgodę na sypanie, ale ten się nie godzi, i dopiero jak jest np więcej zdarzeń w ciągu dnia, to zezwala na wyjazd solarek, albo wcale się nie godzi , myśląc że jakoś to będzie. Obeznani w temacie wiedzą o co chodzi. Zamawiający naszym kosztem szukają oszczędności i nie zgadzają sie na wyjazdy solarek. Wykonawca nie może wyjechać bez zgody, bo nie będzie miał za to zapłacone !! Proszę na drugi raz dzwonić bez przerwy do MZD w Ostrowie, do WZDW Poznań i ZDM Kalisz i zgłaszać problemy, (telefony są w internecie) może jak będą ludzie dzwonić , to do czegoś ich zmuszą

Xyz
odpowiada  marek
8 dni temu

Histeria… Od 5 do 8 rano na drodze było ślisko i już mają solą sypac? Bo jeden z drugim by chcieli się w need for speed pobawić? Jakby tak sypali solą to by wam lakier po roku zszedł z samochodu… Nie popadajmy w skrajności. Może wyjeżdżając z domu spróbujcie przy 40km/h przyhamować i zobaczcie jakie są warunki? Troszkę rozumku ludzie!

Xlx
8 dni temu

Jedyne co by zostać w domu i przeczekać aż puści chyba że z 50 tylko jechać i dojechać powoli a do celu

37
0
Napisz co o tym sądziszx