Nowy wóz dla strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim wzbogaciła się o nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy typu pick-up Ford Ranger Limited z napędem terenowym 4×4 i z silnikiem o mocy 213 KM.

Nowy pojazd przed budynkiem Komendy. Pojazd wzmocni potencjał bojowy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego funkcjonującej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Samochód posiada na swym wyposażeniu skrzynię transportową, radiotelefony z pokrowcami i dodatkowymi bateriami, wielopolową ładowarkę do radiotelefonów, mikrofonogłośniki, aktywne ochronniki słuchu, a także torbę medyczną.

Dostawcą samochodu jest Firma Frank-Cars z Częstochowy w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie drogowym – etap V”.

Zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa i opiewa na kwotę 337 266,00 zł.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
slima.
1 miesiąc temu

oj bogade jest PSP, OSP … dzisiaj jak pijany rowerzysta wjedize do rowu to na miejsce wystla sie 5 wozow bojowych, śmiglowiec, 30 strazaków i tylko 2 policjantów w jednym malym radiowozi i tak wykonuja 99% roboty. PSP+ OSP + lotnictwo to 99% gapie … no nie wsypia dwa worki trocin .
Teraz dojdzie jeszcze jedno auto z pieciu gapiów . Oj bogate mamy sluzby.

Nam potrieba takich maszin
2 miesięcy temu

Wot charaszoj, bolszoj krasiwaja maszyna
No szto? Dawaj jego na ukrainu.

1
0
Napisz co o tym sądziszx