Pomiędzy nogami biegały szczury. Zaskakujące odkrycia

Od początku roku nowa ekipa prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Zmiana nastąpiła w wyniku corocznego przetargu.

„Zmiany, zmiany… – a zamiany zaczynamy od PORZĄDKÓW

Poznajcie moją wspaniałą i niezwykle dzielną ekipę ! 😻

A dlaczego dzielną? Ponieważ mierzyliśmy się dziś z biegającymi nam między nogami szczurami 🫣 mnóstwem spróchniałego drewna, taczkami z przedziurawionymi oponami, tonami liści, mnóstwem szczurzych odchodów i trucheł(spokojnie, deratyzacja w planach) przeterminowanych leków, górami śmieci, i wszechogarniającym błotem…. – BA ! Chłopcy wyłożyli nam nawet wejście betonowymi płytami znalezionymi na placu – to się nazywa łączyć pożyteczne z pożytecznym 😍

Mimo OGROMNEGO zmęczenia jestem szczęśliwa i wdzięczna. Ludzi ze zdjęcia należy ozłocić !!!! Ich pomoc była bezcenna🙃Dlatego w imieniu całego zespołu, oraz przede wszystkim w imieniu ZWIERZAKÓW – DZIĘKUJEMY 💚💛🧡💜

Wszyscy pracowali w pocie czoła, kawę pili w biegu… nie usiedli ani na moment, dzięki czemu zrobiliśmy dziś kawał tytanicznej pracy – ale to nie koniec! Sprzątania jeszcze przed nami w brud 🐾🐾

DZIĘKUJE – jesteście wspaniali ❤️❤️❤️❤️❤️ Z taką ekipą czuję, że możemy wszystko… i ZROBIMY wszystko dla zwierząt 🐾🐾🐾

To dopiero początek ! – kolejna duża akcja za dwa tygodnie. Potrzebujemy silnych mężczyzn, kto ma ochotę dołączyć – zapraszamy 🙃

Ściskam – nowy kierownik 🐾” – poinformowano na profilu schroniska.

CZYTAJ  Wypadki motocyklistów w centrum Ostrowa

80 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
łowca
2 miesięcy temu

Uwaga Rodzice,
Szczury w okolicach szkoły podstawowej nr 7, wychodzą poprzez kanalizację na ogrody.
Szczególnie pokaźne norkownice, które mają wyjścia na terenie boiska, na ogrodach w pobliżu ośrodka zdrowia. Hodowcy kur na ulicy Emilii Plater dokarmiają szczury, szacowana populacje to ok. 1500 na parcelach zacharzewskich. Otwieranie klap kanalizacyjnych i wrzucanie trutek nie wystarczy. Należy odciąc od pożywienia tj. stołówka w szkole podstawowej, kompostniki na ogrodach, niezamykanie pokryw od kubłów,….., kurnik….

zabcia
4 miesięcy temu

moze wreszcie zwierzatka beda mialy lepsze zycie

Mikolaj
4 miesięcy temu

Tak po prawdzie to wszyscy wiedzieli co tam się działo – jak był organizowany przetarg że wygrywał zawsze agbud i nie było innych ofert, że psy szły do adopcji bez sterylizacji, a ile tak naprawdę pieniądzy szło na zwierzęta? Wszyscy wiedzieli o tym jakie plecy ma była kierowniczka w urzędzie. Wszyscy o wszystkim wiedzieli ale tylko miłośnicy zwierząt i T. nie bali się o tym głośno mówić.

To jaBona
4 miesięcy temu

Jaka była kontrola UM, to wiemy, podstawa był kryminogenny przetarg tyle lat. Pani Klimek bardzo uwierała obecność na trzech sesjach państwa T, bo co, wszyscy mieli milczeć i klaskać? Pani Klimek nie interesują sprawy zwierząt, bezdomnosc itd., nie ma na to czasu, bo fruwa na galach.
Drugi organ do kontroli schronu, to PIW. Nie zakwestionował nigdy zsyp kotów do schronu, mimo, że nie powinno tam być nawet jednego (1)kota. Powinien zarządca od UM miejsca i opieki dla tych zwierząt, nic piw n i e zrobił w tym kierunku, zawsze było w zgodzie z UM, kontrolę nie wykazywały nieprawidłowości, a zarząd schronu działał jak chciał. PIW przyczynił się do tego brudu. A sesje są po to, żeby poruszać razace sprawy w mieście, a nie klaskać sobie. Teraz są spory jak było, jak będzie. UM i PIW niech zaczną rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, to zmieni wizerunek schronu, a biedne zwierzęta na tym skorzystają.

KasiaK
4 miesięcy temu

A ja to nie mogę zapomnieć tych dwóch szczeniaków które kazała uśpić była kierownik 😭😭😭😭😭😭. Widzieliście ten film? Jakim trzeba być człowiekiem….

ofkorsnoł
4 miesięcy temu

kierowniczki już nie ma, ale pracownicy zostali ci sami… czy są w stanie „ogarnąć ten syf” i to, co wcześniej im nie przeszkadzało? wątpię!

megan
4 miesięcy temu

Widać, że jakoś przez te kilkanaście lat nikomu (czyt.poprzedniej pani kierownik i jej pracownikom, a także państwu z Urzędu Miasta) nie przeszkadzał ten syf. Czy były jakieś kontrole warunków panujących w schronisku????? Czy UM sprawdzał na co wydawane są pieniądze, które przekazuje firmie Ag-bud???? Wstyd dla miasta, wstyd dla prezydentki…

prorok
odpowiada  megan
4 miesięcy temu

Na na ten psi przybytek płaci cały powiat – 100% gmny i to nie mało . wiec nie tylko UM- Bezposrednio Klimek i jej pracownik Sekretarz miasta odpowiada . Maja narzedzia kontrolne- Komisje Rewizyjne, Straz Miejska , Powiatowy Wetery … itp., A zimą,opiera sie na żebraninie wolontariatu . Jest to sprzeniewierzenie funduszy jak do takich sytuacji dochodzi.
Osoby zatrudnione w pierwszej kolejnosci to osoby lubiace, kochajace zwierzeta a nie wysokie wynagrodzenie. Jak obrzydzenie do psiego gówna w kojcu to do galerii na kasę a nie do zwierzat .
To jest – schronienie dla bezdomnych zwierzat a nie dam ze wskazania UM . Tam nie robi sie paznokci ale je sie niszczy od fizycznej pracy- wiec dobór kadry, pracowników, powinien byc okreslony czysto, precyzyjnie – dajemy, placimy ale kontrolujemy i wymagamy .

Boss
4 miesięcy temu

Miss I miss mamuśki juz nie ma…reszta”misterow&missek”pozostała….fatalnie!!!!!dziwie sie nowymu wykonawcy …dziwie,ze nie boi sie pracowac z tymi personami,ktore wraz z Miss tak”pracowały” w schronisku.

Jola
4 miesięcy temu

Pożyjemy zobaczymy, ocenimy. Jak tak zaczynacie szybko skończycie, żal tylko tych zwierząt.

ZS1990
odpowiada  Jola
4 miesięcy temu

Może nie oceniaj kogoś tylko siebie. Paru osobom się chciało a Tobie?

kola
4 miesięcy temu

nie widać na zdjęciach pani, która siedziała w biurze; podobno w dalszym ciągu pracuje, wiec dlaczego nie pomaga w sprzątaniu?

Pani z biura
odpowiada  kola
4 miesięcy temu

Pani z biura opiexxxłała się bo taka jej rola marianie.

koleżanka
odpowiada  Pani z biura
4 miesięcy temu

pani z biura też doprowadziła do tego syfu, wiec pierwsza powinna zasuwać, a nie oglądać się na innych

80
0
Napisz co o tym sądziszx