Bulwersujące nagranie z traktowania ryb. Aktywiści zdemaskowali proceder w Antoninie

Udostępnij
Tweet

Kilka dni temu zarejestrowano na stoisku rybnym w Antoninie proceder niewłaściwego traktowania ryb. Dokumentacji dokonali aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege. Obserwacja stoiska zaowocowała 3,5 godzinnym nagraniem.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z zabijania ryb. Aktywiści uważają, że odbywało się to w niehumanitarny sposób.

To co zarejestrowali ukrytą kamerą jest wstrząsające, aż ciężko wyobrazić sobie jak wielkie cierpienie zadawano rybom zabijanym w namiocie. Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje. – czytamy we wpisie na facebooku.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! powiadomiła Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz złożyła zawiadomienie do prokuratury zawierające trzy i pół godziny nagrań. Zarówno zdaniem aktywistów, Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej i pełnomocniczki Vivy! Adwokat Katarzyna Topczewska mamy do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
Warto zauważyć, że koszmar ryb nie jest tylko przedświątecznym problemem. Na przedmiotowym stoisku odbywała się regularna sprzedaż ryb takich jak jesiotry, sumy, amury oraz karpie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
119 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabcia
1 rok temu

ciekawe czy jeden czy drugi glupek chcialby zeby mu leb urwano na zywca wypisuja glupoty durnie taka ryba tez cierpi

§§§
1 rok temu

Tak samo jest w Odolanowie na Ul.Kaliskiej !! Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi ,nóż do chleba z piłką Itp. !!!!

Matka
1 rok temu

AKTYWIŚCI nie żrejcie ryb i będzie spokój miłego wieczoru

119
0
Napisz co o tym sądziszx