Napadał na kobiety pod marketami

Udostępnij
Tweet

Kryminalni wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie trzech rozbojów. 46-latek działał na terenie Kalisza. Napadał na starsze kobiety i wyrywał im torebki. Podejrzany decyzją sądu trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Do wszystkich przestępstw doszło na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny. Swoje ofiary typował w rejonie marketów. Obserwował, a następnie podbiegał od tyłu, przewracał i wyrywał im torebki. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz pieniądze i dokumenty. Łącznie dopuścił się trzech tego typu przestępstw.

Ustalenie sprawcy tych rozbojów nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać dokładnego rysopisu sprawcy ze względu na szybkość całego zajścia.

Ostatecznie na podstawie analiz całego zebranego materiału dowodowego policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 46-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy kilka godzin po dokonaniu ostatniego rozboju.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O tym, jakie ostatecznie konsekwencje poniesie mężczyzna już wkrótce zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy jadą alarmowo. Wiemy dlaczego
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marek z piaskowej
9 miesięcy temu

Ludzie bidę mają a dla ukra za darmo

wlkp
9 miesięcy temu

Dlatego warto mieć przy sobie coś ostrego żeby w takim przypadku obciąc delikwentowi ucho.

CHWDP
9 miesięcy temu

Wcale bym się nie zdziwił jakby złapali nie tego co trzeba albo przypisali te przestępstwa pierwszej lepszej osobie. Tomka Komendę też nie winnie oskarżyli…

Kierowca
odpowiada  CHWDP
9 miesięcy temu

Tak masz rację zobacz przykład więzień w których siedzą sami niewinni
Ludzie skandal

Gucio
odpowiada  CHWDP
9 miesięcy temu

Zapewne-Więzienia pełne są niewinnych

Spełnienie marzeń
9 miesięcy temu

Być jak Janosik.

jan
odpowiada  Spełnienie marzeń
9 miesięcy temu

Janosik kradł bogatym i rozdawał biednym sam przymierając głodem, Jezus zamieniał piwo w wino i ożywił Łazarza, który już cuchnął, a Najświętsza Panienka była dziewicą pomimo urodzenia kilku dzieci. A świstak zawija cukierki we folię. Życzę zdrowia.

Tylko pis
odpowiada  jan
9 miesięcy temu

Ok juz poprawiam.
Byc jak nasz Pinokio.

Matka
odpowiada  jan
9 miesięcy temu

I obłuda w narodzie dalej tkwi

9
0
Napisz co o tym sądziszx