Tym razem nie było Wigilii przed Ratuszem. Wiemy dlaczego

Po wielu latach pięknej tradycji w tym roku nie odbyła się Wigilia na ostrowskim Rynku. Nie wynika to bynajmniej z rzekomo otaczającego nas dobrobytu. Tym razem Stowarzyszenie Konferencji Wincentego a Paulo przeniosło imprezę do Domu Katechetycznego przy ostrowskiej Konkatedrze. Ta zmiana powoduje, że impreza stała się odporna na warunki atmosferyczne. W historycznych latach bywało nawet -15 stopni Celsjusza.

Stowarzyszenie Konferencji Wincentego a Paulo na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w dużej sali Domu Katolickiego zorganizowało spotkanie wigilijne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. W wieczerzy uczestniczyło 200 osób wśród których obecny był ks. Proboszcz Adam Kosmała oraz wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski.

Na początku spotkania głos zabrała Przewodnicząca Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo Irena Dutkowska, która powitała zgromadzonych w dużej sali Domu Katolickiego. Następnie głos zabrała terapeutka Daria Ciesielska, która podsumowała akcję „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii przez ks. Proboszcza Adama Kosmałę życzenia świąteczne złożył wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski. – Dla was i waszych bliskich życzę zdrowia i jak najwięcej powodów do uśmiechu na co dzień, nie tylko od święta. Wszystkiego dobre – życzył. – Ja obiecuję modlitwę w waszej intencji, was proszę o modlitwę i życzę wam zdrowych, spokojnych, pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia – życzył natomiast proboszcz Konkatedry ks. kan. Adam Kosmała, który podkreślał w życzeniach jak ważny jest pokój w dzisiejszym świecie, gdzie przy granicy kraju panuje wojna. W trakcie spotkania wystąpiły dzieci z Bożego Podwórka – świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo.

W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo uczestniczyli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

brakuje zygmunta b.do biedy nie chadza

Mieszkaniec
1 rok temu

Sama patola tak jak w nowo otwartym przytułku na wolności

Leszek
1 rok temu

Tylu biednych ludzi…Ale nie ma co…Dawajta dalej talarki dla braciów i siostrów od banderki…Żałosne.

Kris
1 rok temu

Nie było Wigilii, bo obchodzą ją chrześcijanie a dzisiaj w społeczeństwie przeważają neopoganie uważający się za nowoczesnych i postępowych którzy nie obchodzą Świąt Bożego Narodzenia tylko święta zimowe. Zapominają tylko że wieki temu tylko dzięki przynależności do kościoła katolickiego dołączyli do cywilizowanego świata, bo inaczej do dzisiaj siedzieli by w szałasach i paśli kozy

Matka
odpowiada  Kris
1 rok temu

Wieki temu papierz miał troje dzieci poczytaj sobie -historia rodu Borgiów i ustasze chorwacja da ci to coś do myślenia o naszej świętej i moralnej chrześcijańskiej wierze????????????

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Matka
Kris
odpowiada  Matka
1 rok temu

Po pierwsze wierzę w Boga a nie w papieża, a po drugie po śmierci papież będzie odpowiadał za siebie a Ty będziesz odpowiadać za siebie. A co do czytania to trochę w życiu już przeczytałem i orientuję się w historii świata i nie tylko…

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Kris
1 rok temu

Zyje z klecha. Nie ma nic po smierci chlopie. Jest tylko ziemska kasa robiona na takich jak ty hahaha

chwast
1 rok temu

a co to za krzoki u kolegi w czornej bluzie?

Bareja
odpowiada  chwast
1 rok temu

Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz

Masz odpowiedź
odpowiada  chwast
1 rok temu

To jest chyba tuja albo jemioła. Ch*j wie. W każdym bądź razie jakieś drzewko kojarzące się ze świętami. Katolusy wierzą, że to przynosi szczęście i wieszają to na drzwiach domu itp.

Pan
odpowiada  Masz odpowiedź
1 rok temu

Dlaczego mówisz katolusy??? Żal ci d ściska że ktoś robi coś nie dla siebie.jak masz inne poglądy do te komentarze zostaw dla siebie.

666
odpowiada  Pan
1 rok temu

Jestem szatanistą. 😉

12
0
Napisz co o tym sądziszx