11-latka trafiła do szpitala. Wszystko zaczęło się w łazience

11-letnia dziewczyna trafiła do ostrowskiego szpitala. W sobotę późnym wieczorem korzystała z łazienki. Kiedy z niej wyszła, była skołatana.

Do mieszkania przy ulicy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wlkp. wezwano pogotowie ratunkowe. Medycy słusznie zaczęli podejrzewać, że zachowanie poszkodowanej nie wynika z choroby, a jest spowodowane czynnikiem zewnętrznym.

Poproszono o przyjazd straży pożarnej i policji. Strażacy potwierdzili, że w łazience tworzy się tlenek węgla (czad) podczas używania termy.

Zakazano dalszego korzystania z urządzenia podgrzewającego wodę do czasu dokonania przeglądu przez kominiarza. Poszkodowaną nastolatkę przetransportowano do szpitala.

Strażacy przeszli mieszkania sąsiadów i zasugerowali im zakup czujek tlenku węgla. Wydatek około 100 złotych może uratować życie i uchronić zdrowie.

Pierwotnie służby otrzymały informację, że nastolatka ma 13 lat. Po spokojnym zweryfikowaniu wyszło, że jednak ma 11 lat.

CZYTAJ  Żużlowcy dostali kasę z miasta. To dużo?

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonse
2 miesięcy temu

Syn też czad był w bloku bo nie dopisałam i wezwanie karetki i dalsze plany masakra

Anonse
2 miesięcy temu

Rok temu syn w stanie krytycznym wykonywał OIOM i Poznań zaś walczyli o życzę jego gdyby nie lekarz z OIOM Bartek syna już by nie było o tym nie piszą dziękuję temu lekarzowi

Mama
2 miesięcy temu

Stała się tragedia, dobrze, że dziewczynka żyje, ale kiedy w końcu ludzie zaczną myśleć i zakupią coś takiego jak czujnik czadu. Kosztuje kilka złotych, chyba nie warto aż tak ryzykować życiem, szczególnie swoich dzieci dla kilkudziesięciu złotych. Ludzie kupują różne bibeloty, a o tak ważnych rzeczach zapominają lub pomijają.

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu by Mama
Mama
odpowiada  Mama
2 miesięcy temu

A skąd pewność że nie mieliśmy czujnika ? Możesz mieć czujnik i tak się podtrujesz bo to są sekundy . Także proszę nie oceniać

miejscowy
2 miesięcy temu

Czujnik czadu jest już od 40zł,mam taki i kilka razy zadziałał w kotłowni ,nawet nie było widać że piec się rozszczelnił (dym),dopiero latarka po ciemku pokazała prawdę gdzie wiruje powietrze,a sygnał był we wartości dopiero wykrywalnej..

Grochek
2 miesięcy temu

Przed PiS wszystko drozyna wegiel 3 tys. masakraaaa

Grochek
2 miesięcy temu

Przed PiS wszystko się dzieje drogi węgiel drożyna masakraaaa

OSA
odpowiada  Grochek
2 miesięcy temu

pretensje do zasranej UE

Szymon
2 miesięcy temu

Czy na prawdę musi dojść do tragedii żeby w końcu spółdzielnia rozwiązała ten problem. Co roku ten sam problem, a jedynym rozwiązaniem jakie usłyszałem to otworzyć okno( w sezonie grzewczym) :///

Marian
2 miesięcy temu

Za 100 to mam 3 0.7 w biedronce albo bimbru na całe święta, są rzeczy ważne i ważniejsze

Karol3414
2 miesięcy temu

Stawiam dziesiątaka, że lokatorzy sami zatkali kratkę wentylacyjną bo zimno leciało.

Pan
odpowiada  Karol3414
2 miesięcy temu

No napewno a jak ma przyjść kominiarz to wszystko jest normalnie

Yeti
odpowiada  Karol3414
2 miesięcy temu

Nie pisz głupot. Wentylacja musi być otwarta aby wilgotna para miała gdzie ulatywać na zewnątrz, inaczej wilgoć będzie się zbierać w łazience. Przeważnie to kratki wentylacyjne w pokojach zasłaniają aby mieć cieplej. Moim zdaniem wszędzie muszą być otwarte kratki wentylacyjne. Obieg powietrza musi być , bo będzie wilgoć i pleśń zbierać się w pomieszczeniach. Cyrkulacja w całym domu musi być. Dom i mury powinny ,, oddychać ”. W innym przypadku gdy nie ma wentylacji w domu , proponuję co jakiś czas uchylać okna od czasu do czasu , tak aby była wymiana powietrza , ale żeby się mieszkanie zbytnio też nie wychładzało. Zdrowie i życie jest najważniejsze, bo tego za pieniądze się nie kupi.

Kat
odpowiada  Yeti
2 miesięcy temu

Przy 15 stopniowym mrozie… Otwórz swoją mózgownicę.

Kudłaty
odpowiada  Kat
2 miesięcy temu

To dalej sobie siedź w napierdzianym pokoju ciepła klucho. Widzę że w d… byłeś i g… wiesz.

Stop mafii sądowniczej
odpowiada  Karol3414
2 miesięcy temu

Jeżeli jest sprawna wentylacja z kratki nie powinno wlatywać zimne powietrze. To jest wyraźny objaw odwrócenia ciągu spowodowany przez niesprawne kominy wentylacyjne lub przez zamontowane wentylatory w kuchni lub łazience które wymuszają ciąg bardzo często w odwrotnym kierunku…. Zgłosiłem to w spółdzielni jakiś fachiwiec ,, mądry” idiota kazał mi otwierać okno przy 12 stopniowym mrozie.

Marek
2 miesięcy temu

Nie wiem jak to jest jak przegląd przechodzi i jak oni to sprawdzają pewnie wszystko po kosztach ,a po drugie już dawno od kilku lat miały być wymienione termy płacić trzeba czynsze a termy już miały być wymienione i zwlekają z tym aż kiedyś dojdzie do tragedii to wtedy może współdzielenia się obudzi ‼️‼️‼️

Karol3414
odpowiada  Marek
2 miesięcy temu

Coś mi się wydaje że terma w mieszkaniu to indywidualne wyposażenie, a więc jej wymiana leży w zakresie i dobrze rozumianym interesie lokatora a nie spółdzielni.

Do Karol 3414
odpowiada  Karol3414
2 miesięcy temu

Prawda. Termy wymieniają sobie lokatorzy sami. Ja wymieniałam już trzeci raz. Czujnik też mam zamontowany ,vwtedy człowiek czuje się bezpieczniejszy.

19
0
Napisz co o tym sądziszx