11-latka trafiła do szpitala. Wszystko zaczęło się w łazience

Udostępnij
Tweet

11-letnia dziewczyna trafiła do ostrowskiego szpitala. W sobotę późnym wieczorem korzystała z łazienki. Kiedy z niej wyszła, była skołatana.

Do mieszkania przy ulicy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wlkp. wezwano pogotowie ratunkowe. Medycy słusznie zaczęli podejrzewać, że zachowanie poszkodowanej nie wynika z choroby, a jest spowodowane czynnikiem zewnętrznym.

Poproszono o przyjazd straży pożarnej i policji. Strażacy potwierdzili, że w łazience tworzy się tlenek węgla (czad) podczas używania termy.

Zakazano dalszego korzystania z urządzenia podgrzewającego wodę do czasu dokonania przeglądu przez kominiarza. Poszkodowaną nastolatkę przetransportowano do szpitala.

Strażacy przeszli mieszkania sąsiadów i zasugerowali im zakup czujek tlenku węgla. Wydatek około 100 złotych może uratować życie i uchronić zdrowie.

Pierwotnie służby otrzymały informację, że nastolatka ma 13 lat. Po spokojnym zweryfikowaniu wyszło, że jednak ma 11 lat.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie przeżył potrącenia. Potężna dziura w przedniej szybie (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonse
11 miesięcy temu

Syn też czad był w bloku bo nie dopisałam i wezwanie karetki i dalsze plany masakra

Anonse
11 miesięcy temu

Rok temu syn w stanie krytycznym wykonywał OIOM i Poznań zaś walczyli o życzę jego gdyby nie lekarz z OIOM Bartek syna już by nie było o tym nie piszą dziękuję temu lekarzowi

Mama
11 miesięcy temu

Stała się tragedia, dobrze, że dziewczynka żyje, ale kiedy w końcu ludzie zaczną myśleć i zakupią coś takiego jak czujnik czadu. Kosztuje kilka złotych, chyba nie warto aż tak ryzykować życiem, szczególnie swoich dzieci dla kilkudziesięciu złotych. Ludzie kupują różne bibeloty, a o tak ważnych rzeczach zapominają lub pomijają.

Ostatnio edytowany 11 miesięcy temu by Mama
Mama
odpowiada  Mama
11 miesięcy temu

A skąd pewność że nie mieliśmy czujnika ? Możesz mieć czujnik i tak się podtrujesz bo to są sekundy . Także proszę nie oceniać

miejscowy
11 miesięcy temu

Czujnik czadu jest już od 40zł,mam taki i kilka razy zadziałał w kotłowni ,nawet nie było widać że piec się rozszczelnił (dym),dopiero latarka po ciemku pokazała prawdę gdzie wiruje powietrze,a sygnał był we wartości dopiero wykrywalnej..

Grochek
11 miesięcy temu

Przed PiS wszystko drozyna wegiel 3 tys. masakraaaa

Grochek
11 miesięcy temu

Przed PiS wszystko się dzieje drogi węgiel drożyna masakraaaa

OSA
odpowiada  Grochek
11 miesięcy temu

pretensje do zasranej UE

Szymon
11 miesięcy temu

Czy na prawdę musi dojść do tragedii żeby w końcu spółdzielnia rozwiązała ten problem. Co roku ten sam problem, a jedynym rozwiązaniem jakie usłyszałem to otworzyć okno( w sezonie grzewczym) :///

Marian
11 miesięcy temu

Za 100 to mam 3 0.7 w biedronce albo bimbru na całe święta, są rzeczy ważne i ważniejsze

Karol3414
11 miesięcy temu

Stawiam dziesiątaka, że lokatorzy sami zatkali kratkę wentylacyjną bo zimno leciało.

Pan
odpowiada  Karol3414
11 miesięcy temu

No napewno a jak ma przyjść kominiarz to wszystko jest normalnie

Yeti
odpowiada  Karol3414
11 miesięcy temu

Nie pisz głupot. Wentylacja musi być otwarta aby wilgotna para miała gdzie ulatywać na zewnątrz, inaczej wilgoć będzie się zbierać w łazience. Przeważnie to kratki wentylacyjne w pokojach zasłaniają aby mieć cieplej. Moim zdaniem wszędzie muszą być otwarte kratki wentylacyjne. Obieg powietrza musi być , bo będzie wilgoć i pleśń zbierać się w pomieszczeniach. Cyrkulacja w całym domu musi być. Dom i mury powinny ,, oddychać ”. W innym przypadku gdy nie ma wentylacji w domu , proponuję co jakiś czas uchylać okna od czasu do czasu , tak aby była wymiana powietrza , ale żeby się mieszkanie zbytnio też nie wychładzało. Zdrowie i życie jest najważniejsze, bo tego za pieniądze się nie kupi.

Kat
odpowiada  Yeti
11 miesięcy temu

Przy 15 stopniowym mrozie… Otwórz swoją mózgownicę.

Kudłaty
odpowiada  Kat
11 miesięcy temu

To dalej sobie siedź w napierdzianym pokoju ciepła klucho. Widzę że w d… byłeś i g… wiesz.

Stop mafii sądowniczej
odpowiada  Karol3414
11 miesięcy temu

Jeżeli jest sprawna wentylacja z kratki nie powinno wlatywać zimne powietrze. To jest wyraźny objaw odwrócenia ciągu spowodowany przez niesprawne kominy wentylacyjne lub przez zamontowane wentylatory w kuchni lub łazience które wymuszają ciąg bardzo często w odwrotnym kierunku…. Zgłosiłem to w spółdzielni jakiś fachiwiec ,, mądry” idiota kazał mi otwierać okno przy 12 stopniowym mrozie.

Marek
11 miesięcy temu

Nie wiem jak to jest jak przegląd przechodzi i jak oni to sprawdzają pewnie wszystko po kosztach ,a po drugie już dawno od kilku lat miały być wymienione termy płacić trzeba czynsze a termy już miały być wymienione i zwlekają z tym aż kiedyś dojdzie do tragedii to wtedy może współdzielenia się obudzi ‼️‼️‼️

Karol3414
odpowiada  Marek
11 miesięcy temu

Coś mi się wydaje że terma w mieszkaniu to indywidualne wyposażenie, a więc jej wymiana leży w zakresie i dobrze rozumianym interesie lokatora a nie spółdzielni.

Do Karol 3414
odpowiada  Karol3414
11 miesięcy temu

Prawda. Termy wymieniają sobie lokatorzy sami. Ja wymieniałam już trzeci raz. Czujnik też mam zamontowany ,vwtedy człowiek czuje się bezpieczniejszy.

19
0
Napisz co o tym sądziszx