Laguną nie dał rady uciec przed policyjnym pościgiem

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierując samochodem osobowym marki Renault Laguna w trakcie kontroli drogowej próbował uciec policjantom. Kierowca został zatrzymany po krótkim pościgu – okazało się że w organizmie miał 1,2 promila alkoholu!

We wtorek 13 grudnia kilka minut po godzinie 15 w miejscowości Police w gminie Krośnice policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Renault Laguna, który w tym miejscu przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Kierowca zatrzymał się kilkanaście metrów od umundurowanego policjanta, po czym nawrócił i zaczął odjeżdżać z miejsca kontroli drogowej. Policjanci natychmiast za nim ruszyli w pościg. Mundurowi włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe wydając mężczyźnie polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zareagował na to i kontynuował jazdę próbując uciec policjantom. Mężczyzna zjechał z głównej drogi i skręcił w boczną drogę, gdzie po przejechaniu około kilometra zatrzymał pojazd. Policjanci jadący za uciekinierem natychmiast podbiegli do jego samochodu i używając siły fizycznej wyciągnęli mężczyznę z samochodu. Szybko okazało się dlaczego 31-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu ostrowskiego tak bardzo chciał uniknąć kontaktu z policjantami – otóż badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu! W związku z tym policjanci doprowadzili zatrzymanego kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie wykonano z jego udziałem niezbędne czynności służbowe związane ze stwierdzonymi przestępstwami. Po ich zakończeniu mężczyzna został zwolniony. Samochód, którym kierowca będąc w stanie nietrzeźwości uciekał przed policjantami, został z miejsca zdarzenia odholowany na parking strzeżony.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za ujawnione dwa przestępstwa oraz jedno wykroczenie drogowe. Policjanci przypominają, że za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy pomimo polecenia do zatrzymania pojazdu mechanicznego wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu
drogowego, poruszającą się pojazdem przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Bieg Biznesu - fotorelacja

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych. Postępowanie jest w toku.

Ponadto mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości jazdy, co było przyczyną podjęcia przez policjantów kontroli drogowej.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w okresie zimowym, gdy drogi często są oblodzone lub pokryte śniegiem!!!

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anetka
1 rok temu

klasyczna pijana małpa w lagunie…..łapać , karać , nie żałować…………

oo
1 rok temu

Jak można uciekać przed policją lawetą,bo rozumiem że laguna była na niej 😂

Samurai
1 rok temu

Piękna gunia piękna tylko kierowca fujara

☆☆☆
1 rok temu

I to jest to że jeszcze nikt nie poszedł siedzieć na te dwa lata za jazdę po pijaku

tvn24
odpowiada  ☆☆☆
1 rok temu

to co grozi a to co dostanie to są dwie rożne sprawy

Hirek
1 rok temu

Apeluje do firm tuningowych, wgrajcie chłopu na święta swapa do tej laguny, niech ma trochę więcej mocy pod te święta haha

Pytający
1 rok temu

Odpowie Mi mieszkaniec tego kraju na globie ,kim by był bez tych wszystkich dodatków socjalnych…? To dlaczego ten mieszkaniec uważa się za najmądrzejszego???

Wgsud. X c co@""
1 rok temu

To i tak dobrze . Bo policja polska gorsze rzeczy robi oszustwa kradzieże bójki

Koszałek Opałek
odpowiada  Wgsud. X c co@""
1 rok temu

Na szczęście są jeszcze tak wspaniali, uczciwi i prawi ludzie jak Ty.

Bing
1 rok temu

Trafiła tam gdzie jej miejsce!Na lawetę 😂😂

Pan
odpowiada  Bing
1 rok temu

W końcu krolawa lawet

ik
1 rok temu

I cyk, Lagunka na parking depozytowy. Za miesiąc licytacja i z głowy.

12
0
Napisz co o tym sądziszx