Wyjeżdżają od święta, ale istnieją od dawna

Ochotnicza Straż Pożarna Osiedla nr 5 Pruślin świętuje 75-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano jubileuszowe uroczystości. Najbardziej zasłużeni ochotnicy dla jednostki otrzymali medale i odznaczenia. W uroczystościach wzięła udział m.in.: prezydent miasta Beata Klimek oraz wiceprzewodniczący rady Zygmunt Banasiak.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji strażaków i jednostki. Po niej główne uroczystości przeniosły się do pomieszczeń Przedszkola Jasia i Małgosi przy ulicy Świetlicowej. Najbardziej zasłużonych strażaków uhonorowano medalami i odznakami. Wręczono także pamiątkowe medale okolicznościowe, jeden z nich otrzymała prezydent miasta Beaty Klimek.

– Z okazji tak pięknego jubileuszu pragnę ogromnie podziękować za ofiarną służbę na rzecz drugiego człowieka, trud ponoszony w codziennych obowiązkach oraz poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Słowa te kieruje do odważnych strażaków ochotników, na czele z prezesem jednostki Antonim Jąkalskim, którzy dziś służą w szeregach jednostki. Wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej życzę wielu sukcesów w działalności społecznej, wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, osobistej satysfakcji z pracy na rzecz lokalnej społeczności, a także dobrego zdrowia i pogody ducha – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Prezydent miasta z okazji jubileuszu wręczyła jednostce środki łączności firmy Motorola. Ich wartość to ponad 10 tysięcy złotych.

– Bardzo dziękujmy za tak wspaniały prezent. Radia były nam bardzo potrzebne. Te, które mamy są już bardzo wysłużone – podkreśla Antoni Jąkalski, prezes OSP Pruślin. I dodaje – Straż powstała w 1947 roku. A założyli ją mieszkańcy Pruślina. Wśród nich wymienia się: Stefana Bąka, Józefa Grzędę, Lecha Szymankiewicza czy Józefa Wewióra. W 2018 roku oddano do użytku nową remizę strażacką przy ulicy Sportowej – mówi Antoni Jąkalski.

Dziś jednostka OSP Pruślin liczy 18 ochotników, w tym 6 wyszkolonych strażaków do działań ratowniczo – gaśniczych. W Ostrowie Wielkopolskim działają dwie ochotnicze straże pożarne. Ta na Pruślinie oraz jednostka OSP przy ulicy Staszica, która w tym roku obchodziła 155-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się we wrześniu. Wówczas oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną, przebudowaną i nowoczesną strażnicę przy ulicy Staszica. Inwestycja kosztowała ponad 1,3 mln złotych. Dziś to nowoczesny i spełniający wszelkie standardy obiekt.

CZYTAJ  Mariusz w Masterchef Nastolatki - co dalej?

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

sierżant to był wojsk lotniczych,co do pięciu umiał liczyć…..

wies
1 rok temu

prosze spojrzec na co ida nasze podatki – jak widac i czuć towarzystwo wzajemnej asekuracji . Jak za czasów PZPR – sami sibie dziekuja i sami sobie wreczaja medale… zas catering za kase podatnika.

mario
1 rok temu

Starszy Szeregowy widac ktos znaczny pewno pod przykrywka dziala moze to byle WSI

Miron
1 rok temu

Co to za straszny szeregowy w środku?

4
0
Napisz co o tym sądziszx