95-latek stracił wszystkie oszczędności. Oszuści nie mieli skrupułów

Udostępnij
Tweet

Kolejny senior padł ofiarą oszustów. 95-latek uwierzył w całkowicie zmyśloną historię o wypadku drogowym, który miał spowodować jeden z bliskich członków jego rodziny. Kaliszanin myśląc, że pomaga bliskiej osobie stracił wszystkie oszczędności.

Pomimo nieustannie prowadzonych akcji informacyjnych i profilaktycznych, niestety nadal dochodzi do oszustw na szkodę osób starszych.

Wczoraj do 95-letniego mieszkańca Kalisza zadzwonił mężczyzna, który podszył się pod funkcjonariusza Policji. Oszust poinformował seniora, że jego syn był sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję, która została uzgodniona z prokuratorem. W przeciwnym razie sprawca wypadku trafi do więzienia na 8 lat.

95-latek myśląc, że pomaga bliskiej osobie przekazał oszustom ponad 26 tys. złotych. Pieniądze wręczył obcemu mężczyźnie, który zapukał do drzwi jego mieszkania. Kiedy senior zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił Policję.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA GOTÓWKI. W sytuacji, gdy ktoś telefonicznie prosi nas o pieniądze, najprawdopodobniej jest oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, powinniśmy szybko zakończyć rozmowę telefoniczną. W takim przypadku warto skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informację, (np. o wypadku bliskiej osoby) którą ktoś przekazał nam telefonicznie.

Zwracamy się również z apelem do osób młodych. Rozmawiajcie z rodzicami i dziadkami o tym, że są osoby, które mogą próbować ich oszukać. Powiedzcie seniorom jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pieniądze. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
1 rok temu

Trzeba nie mieć sumienia żeby tak zarabiać na życie. Po złapaniu obcinać te złodziejskie łapy.

Donald duck
1 rok temu

Tym starym ludziom rozum zanika. Tyle o tym się mówi , tyle było już przypadków nagłośnionych. A te stare osły dalej dają się robić w wała jak dzieci

Tomasz
odpowiada  Donald duck
1 rok temu

Wszystko przed tobą jeśli dożyjesz tyłu lat….

Tomasz
odpowiada  Donald duck
1 rok temu

Też Ci rozum zaniknie…

Gimbo
1 rok temu

Jak się nie mylę to Kaucje ustala Sąd a nie Prokurator ale przedtem Podejrzany musi stanąć na Wokandzie gdzie Sąd zadecyduje o Areszcie tymczasowych lub Kaucji którą trzeba zapłacić na Konto Ministerstwa Sprawiedliwości Jestem ciekawy skąd Oszuści wiedzą że Ktoś jest nadziany Już sobie wyobrażam jak Syn jest na Ojca wkurzony a może to jego Syn wpadł na pomysł?

qwertyuiop
1 rok temu

jestem ciekawy skad ci oszusci znaja takie nr do starszych osób hmmm

Wnuczka
odpowiada  qwertyuiop
1 rok temu

Pomyśl to naprawdę nie boli.

To straszne
odpowiada  qwertyuiop
1 rok temu

Po ostrowskim szpitalu krąży panienka z tkliwą opowiastką .
Nawiązuje przyjaznie z starszymi osobami, sama wpisuje im w telefon swój numer i wykonuje połączenie do siebie.
Starsza osoba wyszła ze szpitala w stanie nie rokującym, w bardzo krótkim czasie zmarła. Telefon po jej wyjsciu ze szpitala( no gdzie ty jesteś? Bo ja stoję i dzwonie do twego mieszkania a ty nie otwierasz, przecież byłyśmy umowione…) nie wspominam juz z iloma firmami podpisana byla umowa na prąd itp. Na starosc ludzie dziecinnieją, a są tacy co potrafią zabrać dziecku lizaka. Jak kogoś nie oszukają to sie zle czują.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by To straszne
Toja
1 rok temu

Brawo ty

Pracownica
1 rok temu

Taki apel policja powinna mówić w radiu Maryja i na tv trwam i w kościołach ludzie starsi nie słuchają innych kanałów TV a co pleban powie to jest święte

Gimbo
odpowiada  Pracownica
1 rok temu

Ostrów 24 to czytają Oświeceni a nie z Epoki Średniowiecza i wszystkie swoje oszczędności zadeklarowali po Śmierci Ojcu Dyrektorowi

11
0
Napisz co o tym sądziszx