Bliscy zbierają na transport ciała

Bliscy zmarłego mieszkańca powiatu ostrowskiego zwracają się z apelem o pomoc w sprowadzeniu jego ciała. Cel zbiórki: 20 tysięcy złotych. Sprawdziliśmy co tyle kosztuje.

W ostatnich kilkunastu latach wielu mieszkańców powiatu ostrowskiego wyemigrowało za granicę w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Niektórzy z nich wrócili po kilku latach, a inni uznali, że tam jest im lepiej. Niestety część z nich odchodzi i wtedy pojawiają się pewne trudności związane z transportem zwłok do Polski.

Jedna z rodzin prosi o pomoc finansową w zebraniu kwoty 20 tysięcy złotych na transport ciała zmarłego pana Ryszarda. Wielu z nas pewnie zastanawia się co tyle kosztuje.

Ciało osoby zmarłej można sprowadzić do Polski drogą lądową, morską lub lotniczą. Firmy pogrzebowe wyceniają transport osoby zmarłej z Anglii do Polski na poziomie co najmniej 8 tysięcy złotych. W tej cenie jest trumna wykonana z litego drzewa, metalowy wkład, transport samochodem wyposażonym w agregat chłodzący. Alternatywą jest przeprowadzenie kremacji w Anglii, której koszt wynosi około dwóch tysięcy funtów.

– W przypadku śmierci za granicą istnieje kilka rozwiązań sprowadzenia bliskiego do ojczystego kraju. Jednym z rozwiązań jest transport samolotem ciała – jest to najdroższa opcja sięgająca kwot kilkudziesięciu tysięcy złotych – najdroższy w tym wszystkim jest koszt transportu lotniczego. Drugą opcją jest kremacja ciała i transport urny – nawet we własnym zakresie przez rodzinę lub wysyłka kurierem – wówczas należy pamiętać o potrzebie załatwienia formalności także w polskiej ambasadzie przed transportem urny do Polski. Trzecia opcja, najmniej obciążająca rodzinę finansowo to transport lądowy ciała – koszt takowego transportu wraz z zakupem specjalistycznej trumny do tego celu to kwota około 8 tys. zł w przypadku transportu z Anglii. Do tego dochodzi kilkaset złotych kosztów związanych z formalnościami prawnymi. – mówi Dawid Holewa z firmy pogrzebowej Abram

Nie wiemy z usług jakiej firmy i z której opcji korzystają bliscy zmarłego pana Ryszarda.

CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)

Każdy kto chciałby wesprzeć bliskich pana Ryszarda może dorzucić się poprzez stronę zbiórki:
https://pomagam.pl/ryszardklobusinski

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

73 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
1 rok temu

Jeżeli rodzina nie ma pieniędzy, szpital pokrywa koszty kremacji! A koszt transportu urny do Polski 300f

Waldek
odpowiada  Roman
1 rok temu

Zależy od szpitala, ponad to szpital może odmówić wydania prochów w takim przypadku i pochować je na lokalnym cmentarzu.

Przedsiębiorca
1 rok temu

A może ten Pan chciał po śmierci zostać pochowany w Anglii, ponieważ to był kraj w którym czół się dobrze jeżeli tam pracował i przebywał i dlaczego go ściągać na siłę do Polski.

Ómieć pisać
odpowiada  Przedsiębiorca
1 rok temu

CzÓł???!!! Ty przedsiębiorca! Szkoła skończona analfabeto?

Matka
odpowiada  Ómieć pisać
1 rok temu

wariatka polonistka się pojawiła i puknij się w czÓłko w tym momencie

Max
1 rok temu

No tak aby nie stracić swoich pieniędzy lepiej wydawać czyjeś,taka teraz mentalność w Polsce,na wszystko zrzutki,nie mówię 100 tysięcy,mało ludzi posiada ale 20 dla kogoś kto pracował w angli

Mik
odpowiada  Max
1 rok temu

A może wyjechał żeby spałacać kredyty i nie zdążył jeszcze odłożyć? Co z tego że pracował w angli. Takie głupie gadanie. Ten siedzi za granicą to napewno ma kasę.

Alex
1 rok temu

Nie rozumiem ludzie pracują za granicą i nie mają pieniędzy uzbierane,20 tys na warunki na zachodzie Europy to nie jest jakaś fortuna

Halina
odpowiada  Alex
1 rok temu

Robią dobrą minę do złej gry!!! Na portalach wstawiają fotki jak to tam jest git, a tak naprawdę z…ją jak skazańcy. Ale to ich wybór!!!

60+
1 rok temu

To co siedział tyle za granicą i przepuszczał kasę to niech tam zostaje trzeba myśleć na przyszłość jak jest to hulaj duszo jak nie ma to zbiórki a może tam zbiórkę zróbcie gdzie był gdzie ubezpieczenie tego człowieka trochę już przestańcie zebrać i na litość ludzi brać ???

Ciepłownik
1 rok temu

Na co jeszcze będą zbiórki?

Jacek
1 rok temu

Niech zapłaci Balcerowicz…Miller…Kwaśniewski…Lewandowski…Tfusk i ta SZAJKA co do tego doprowadziła!

Nick
odpowiada  Jacek
1 rok temu

7lat już mamy pis mógł wrócić i żyć w dobrobycie

Emeryt
odpowiada  Nick
1 rok temu

Ja wróciłem i nie narzekam a za Tuska 5zł na godzinę to wystarczało zakupy zrobić tylko na zeszyt

Go.
odpowiada  Emeryt
1 rok temu

Ja za Tuska pracowałam i miałam12,50 za godzinę i wystarczyło, a teraz muszę pracować, bo bym z głodu umarła na emeryturze

Emeryt
odpowiada  Go.
1 rok temu

To chyba w sądzie tak zarabiali za jego rządów

anty Pi
odpowiada  Jacek
1 rok temu

to ta inna szajka do tego doprowadziła, a nie ta którą wymieniłeś powyżej

Jacek
odpowiada  anty Pi
1 rok temu

Polskę rozkradziono kolejny raz PO 1989 roku! POprzednicy rządzili lat….70 czyli od 1945 roku! Paniał? Niemcy przegrali z Japonią. Pewnie wczoraj płakałeś z tego POwodu?

Rafał Baron
odpowiada  anty Pi
1 rok temu

Za Tuska sprowadzane były zwłoki mojego znajomego z Belgi . I cześć kwoty pokrył Polski Czerwony Krzyż . To nie rozumiem Twojej sugestii względem tych ludzi ? Ani nie jestem z Kaczorem ani za Kwaśniewskim chociaż ten miał prezencję , Tusk też niech se jest . A tak jak mówią pisior okradają Państwo Polski już siedem lat i jest coraz gorzej a wy durny Naród debilom wierzycie . No to Pogratulować elektoratu dalej niech was doją a Wy udawajcie że nic się nie stało . Naiwniaki i sprzedawczyki 500+i 13,14 emerytury . Żenada

Antypisior
odpowiada  Rafał Baron
1 rok temu

Zgadza się. Większość wierzy w to co im mówi reżimowa TV PIS niz w to co mogą zobaczyć. Tępi ludzie chorzy na syndrom Sztokholmski to właśnie elektorat PIS.

Mieszkaniec
1 rok temu

A firma pogrzebowa nie chce na tym zarobić pewnie tak i mówią że wszytko drogie inflacja w górę poprostu normalnie ząbki się świecą na kasę bo znaleźli następnego co mogą kasę wydoić z niego 😥😥😥😥

Rafał Baron
odpowiada  Mieszkaniec
1 rok temu

Tak jak mówisz myśmy też sprowadzali zwłoki z Niemiec . Było drogo ale pojechaliśmy zrobiliśmy co było możliwe aby było taniej .A zakłady pogrzebowe to banda hien .

Emeryt
1 rok temu

To co ta osoba tam robiła że nic na siebie nie zarobiła tylko został apel o wsparcie finansowe

Werto
1 rok temu

Reszta to pewnie koszty związane z przechowywaniem ciała za granicą

73
0
Napisz co o tym sądziszx