Zorganizowano pierwszy Marsz Niepodległości. W Ostrowie będzie podobnie?

Udostępnij
Tweet

Dziś z okazji Święta Niepodległości odbyły się uroczystości organizowane również w Ostrowie Wlkp. jak i Kaliszu. W naszym mieście kwiaty zostały złożone przez delegacje i poczty sztandarowe. Na uwagę zasługuje wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy w Kaliszu. Cieszyło się dużą popularnością.

Zanim przejdziemy do kaliskiego wydarzenia, warto wymienić co dokładnie wydarzyło się w Ostrowie Wlkp. Uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej – dawny Konwikt Arcybiskupi oraz Dom Katolicki.

Ze względu na trwający remont budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na pl. Stefana Rowińskiego 3, ówczesnej siedziby Powiatowej Rady Ludowej w czasach Republiki Ostrowskiej i Powstania Wielkopolskiego, w tym roku nie zostały złożone kwiaty.

O godzinie 10 odbyła się msza w konkatedrze w intencji Ojczyzny i Miasta koncelebrowana przez ostrowskie duchowieństwo z udziałem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego, Chóru Męskiego Echo pod dyrekcją Andrzeja Ryłko

Na koniec o godzinie 11.00 w Domu Katolickim odbyło się „Patriotyczne Śpiewanie” – w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.


W Kaliszu rok temu doszło do skandalu podczas którego spalono Statut Kaliski nadający prawa Żydom. Władze miasta wyciągnęły wnioski z tego wydarzenia i postanowiły zorganizować w tym roku I Kaliski Marsz Niepodległości. Zebrał on aż 800 uczestników. Była orkiestra, liczne delegacje m.in. żołnierzy, harcerzy, uczniów wszystkich szkół. (Wideo na dole artykułu)


ZDJĘCIA Z OSTROWA WLKP.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC


ZDJĘCIA  Z KALISZA

WIDEO z KALISZA

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konrad Borek
1 rok temu

Bóg Honor Ojczyzna.

PL
1 rok temu

d r a n=m a t

Smutne
1 rok temu

Mój dziadek i jego kuzyn, byli Powstańcami Wielkopolskimi. Dziadek jest w internecie. Dostał 2 ordery, w tym za odwagę. Byłam ukochaną wnusią. Dziś 62 lata. Wszystko przemija. Umarł na zawał, 65 lat.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Smutne
Nieeee
1 rok temu

Czerwono czarne barwy ubrań pomponiar, źle mi się kojarzą. Amerykański zwyczaj.

21
0
Napisz co o tym sądziszx