Będzie nowe rondo w Ostrowie

Kolejne rondo powstanie w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem ma ono usprawnić ruch na popularnym skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej oraz Sadowej/Brzozowej. Już w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca prac.

Rozstrzygnięty w terminie przetarg spowoduje, że prace budowlane będą mogły rozpocząć się wiosną 2023 roku. W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie wiadukt drogowo-kolejowy na ulicy Wrocławskiej.

Podczas prac z pewnością będą występować utrudnienia w ruchu. Inwestycje (rondo i wiadukt) pochłoną aż 5 milionów złotych. Efekty zobaczymy dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Knorke
1 rok temu

Światła od Brzozowej są źle ustawione bo zapala sie czerwone gdy żadne auto nie jedzie a w tym czasie od sadowej ciagle zielone

Łysy
odpowiada  Knorke
1 rok temu

Zielone powinno być do góry czerwone na dole ?

Tak dla rond
1 rok temu

Bardzo dobrze. Wszędzie powinny być ronda. Obecne światła zdemontować i sprzedać. Ronda są „bezobsługowe” nie potrzebują prądu. Proszę sobie sprawdzić ile pobiera kWh średniej wielkości skrzyżowanie na którym uruchomione są światła.
Lobby „świetlne” ma się bardzo dobrze w naszym mieście.

Wasyl
1 rok temu

Tam rondo od dawna potrzebne

chce prawdy
1 rok temu

super!!! juz widze oczami wyobrazni ile tam bedzie dzwonow !!! auta ktore beda zapierdzielac wroclawska z mysla o 100% pierwszenstwie beda kasowac auta wlatujace od sadowej !! druga sprawa to zestrojenie beznadziejne swiatel!!! wroclawska 45s a sadowa 20s bez wzgledu na ruch w szczegolnosci od 14,55 – 16,05. a termin budowy ronda to jakas kpina chyba !!!

ja
1 rok temu

1,5 roku? hahaha

Konrad
1 rok temu

Ostrów – miasto rond i świateł.

Knorke
1 rok temu

O 20 lat za późno.

Ladacznica proboszcza
1 rok temu

Czy to jest niezbedna inwestycja w tej chwilii? Czy znowu przepalamy miejska kase? Zaprzyjazniona firma pewnie stanie do przetargu, rondo oddane do uzytku tuz przed samorzadowymi i co i nie zaglosujecie, pewnie ze zaglosujecie

Urzędnik toalet publicznych
1 rok temu

Nie mogło być od razu rondo tak samo po co jest wiadukt na sądowej pociągi nie jeżdżą tory zarośnięte tyle kasy wydano na marne wystarczył by przejazd kolejowy z rogatkami

leonek
1 rok temu

Przecież tam są już światła więc po co rondo? Za dużo kasy w budżecie, wystarczy remont wiaduktu a rondo może się przyda ale w innym miejscu, gdzie nie ma świateł a natężenie ruchu jest duże.

17
0
Napisz co o tym sądziszx