Będzie nowe rondo w Ostrowie

Kolejne rondo powstanie w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem ma ono usprawnić ruch na popularnym skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej oraz Sadowej/Brzozowej. Już w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca prac.

Rozstrzygnięty w terminie przetarg spowoduje, że prace budowlane będą mogły rozpocząć się wiosną 2023 roku. W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie wiadukt drogowo-kolejowy na ulicy Wrocławskiej.

Podczas prac z pewnością będą występować utrudnienia w ruchu. Inwestycje (rondo i wiadukt) pochłoną aż 5 milionów złotych. Efekty zobaczymy dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
5 miesięcy temu

Ty ladacznica proboszcza jak byś mieszkał na ulicy Długiej to byś wiedział głąbie że tiry tam cały czas mają objazd bo Wrocławska ma objazd przez Długą

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Tom
5 miesięcy temu

Na ogrzewanie ludzie nie maja, na jedzenie i leki tez. No ale lepiej robic rondko za ktore szwagier zgarnie kase. No pewnie priorytet. Dac bogatej firmie a staruchy niech zdychaja. Super podejscie

Zdzichu
odpowiada  Ladacznica proboszcza
5 miesięcy temu

Do kogo pretensje? Co miasto ma leki i jedzenie sfinansować? Trzeba było mądrzej wybierać. Szczególnie emeryci są winni całej sytuacji w kraju wybrali nieudaczników bo proboszcz kazał.

Tomasz
odpowiada  Ladacznica proboszcza
5 miesięcy temu

Do roboty się weźcie a nie 8godz w robicie odpekacie i cuda byście chcieli .Ja pracuję po 11 godzin dziennie

Zdzichu
odpowiada  Tom
5 miesięcy temu

Mądrego to i dobrze posłuchać. Ten objazd to jakiś żart. Tyle lat to trwa a przejazd w godzinach szczytu przez długą to męka pańska. Tyle że dlaczego taka inwestycja ma trwać półtora roku? Nowy wiadukt będą budować czy co?
Poza tym zamiast brać ulice do remontu w ciemno trzeba było najpierw sprawdzić wówczas jako jeszcze krajówka GDDKiA musiałaby wiadukt wyremontować. A tak oddała kukułcze jajo miastu. No i ostatnia kwestia kto odebrał to skrzyżowanie? Przecież wjeżdżając na wrocławską od, strony brzozowej jest tak krzywo że to jest dramat.

Łysy
5 miesięcy temu

Na Limanowskiego też będzie rondo. I co z tego?

Knorke
5 miesięcy temu

Światła od Brzozowej są źle ustawione bo zapala sie czerwone gdy żadne auto nie jedzie a w tym czasie od sadowej ciagle zielone

Łysy
odpowiada  Knorke
5 miesięcy temu

Zielone powinno być do góry czerwone na dole ?

Tak dla rond
5 miesięcy temu

Bardzo dobrze. Wszędzie powinny być ronda. Obecne światła zdemontować i sprzedać. Ronda są „bezobsługowe” nie potrzebują prądu. Proszę sobie sprawdzić ile pobiera kWh średniej wielkości skrzyżowanie na którym uruchomione są światła.
Lobby „świetlne” ma się bardzo dobrze w naszym mieście.

Wasyl
5 miesięcy temu

Tam rondo od dawna potrzebne

chce prawdy
5 miesięcy temu

super!!! juz widze oczami wyobrazni ile tam bedzie dzwonow !!! auta ktore beda zapierdzielac wroclawska z mysla o 100% pierwszenstwie beda kasowac auta wlatujace od sadowej !! druga sprawa to zestrojenie beznadziejne swiatel!!! wroclawska 45s a sadowa 20s bez wzgledu na ruch w szczegolnosci od 14,55 – 16,05. a termin budowy ronda to jakas kpina chyba !!!

ja
5 miesięcy temu

1,5 roku? hahaha

Konrad
5 miesięcy temu

Ostrów – miasto rond i świateł.

Knorke
5 miesięcy temu

O 20 lat za późno.

Ladacznica proboszcza
5 miesięcy temu

Czy to jest niezbedna inwestycja w tej chwilii? Czy znowu przepalamy miejska kase? Zaprzyjazniona firma pewnie stanie do przetargu, rondo oddane do uzytku tuz przed samorzadowymi i co i nie zaglosujecie, pewnie ze zaglosujecie

17
0
Napisz co o tym sądziszx