Będzie nowe rondo w Ostrowie

Kolejne rondo powstanie w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem ma ono usprawnić ruch na popularnym skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej oraz Sadowej/Brzozowej. Już w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca prac.

Rozstrzygnięty w terminie przetarg spowoduje, że prace budowlane będą mogły rozpocząć się wiosną 2023 roku. W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie wiadukt drogowo-kolejowy na ulicy Wrocławskiej.

Podczas prac z pewnością będą występować utrudnienia w ruchu. Inwestycje (rondo i wiadukt) pochłoną aż 5 milionów złotych. Efekty zobaczymy dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
1 rok temu

Ty ladacznica proboszcza jak byś mieszkał na ulicy Długiej to byś wiedział głąbie że tiry tam cały czas mają objazd bo Wrocławska ma objazd przez Długą

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Tom
1 rok temu

Na ogrzewanie ludzie nie maja, na jedzenie i leki tez. No ale lepiej robic rondko za ktore szwagier zgarnie kase. No pewnie priorytet. Dac bogatej firmie a staruchy niech zdychaja. Super podejscie

Zdzichu
odpowiada  Ladacznica proboszcza
1 rok temu

Do kogo pretensje? Co miasto ma leki i jedzenie sfinansować? Trzeba było mądrzej wybierać. Szczególnie emeryci są winni całej sytuacji w kraju wybrali nieudaczników bo proboszcz kazał.

Tomasz
odpowiada  Ladacznica proboszcza
1 rok temu

Do roboty się weźcie a nie 8godz w robicie odpekacie i cuda byście chcieli .Ja pracuję po 11 godzin dziennie

Zdzichu
odpowiada  Tom
1 rok temu

Mądrego to i dobrze posłuchać. Ten objazd to jakiś żart. Tyle lat to trwa a przejazd w godzinach szczytu przez długą to męka pańska. Tyle że dlaczego taka inwestycja ma trwać półtora roku? Nowy wiadukt będą budować czy co?
Poza tym zamiast brać ulice do remontu w ciemno trzeba było najpierw sprawdzić wówczas jako jeszcze krajówka GDDKiA musiałaby wiadukt wyremontować. A tak oddała kukułcze jajo miastu. No i ostatnia kwestia kto odebrał to skrzyżowanie? Przecież wjeżdżając na wrocławską od, strony brzozowej jest tak krzywo że to jest dramat.

Łysy
1 rok temu

Na Limanowskiego też będzie rondo. I co z tego?

17
0
Napisz co o tym sądziszx