Trwa powiększanie zbiornika rekreacyjnego

Udostępnij
Tweet

Rozpoczęły się wykopy związane z powiększeniem zbiornika na kompleksie rekreacyjnym „Zalew- Kapielka” w Pogrzybowie. Zbiornik zostanie powiększony z 1,3 ha do 5,5 ha lustra wody.

W lipcu został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę zbiornika wodnego „Kąpielka”, do którego stanęło 8 firm. Wybrano najkorzystniejszą ofertę za kwotę 11 mln 800 tys. zł. Dofinansowanie, które otrzymała Gmina do tej inwestycji to kwota 10,5 mln zł. Powiększenie akwenu korzystnie wpłynie na środowisko, poprawiając mikroklimat wokół zbiornika, przez co kompleks stanie się jeszcze lepszym miejscem wypoczynku dla mieszkańców. O jakość wody, a przy okazji estetykę, zadba kilkanaście aeratorów. Wokół „Kąpielki” powstanie wyłożona kostką ścieżka pieszo-rowerowa. Całość dopełni oświetlenie, zasilane z pola fotowoltaiki.

W lipcu ze zbiornika została już spuszczona woda. Kilkudziesięciu wędkarzy z Raszkowskiego Towarzystwa Wędkarskiego oraz strażacy zaangażowali się w prace przeniesienia ryb z „Kąpielki” do „Żaby” i „Zalewu”. Okazało się, że tołpygi wpuszczone do „Kąpielki” 9 lat temu urosły z wagi ok. 3 kg do wagi 30-40 kg. Karpie, amury i pozostałe gatunki ryb wpuszczono do „Zalewu”.

Na zagospodarowanie całego terenu kompleksu rekreacyjnego „Zalew-Kąpielka” Gmina wykupiła grunty od 21 właścicieli. Obecnie cały obiekt wraz z terenem rekreacyjnym przy szkole podstawowej w Raszkowie zajmuje powierzchnię 21 hektarów. Realizacja tego zadania przewidziana jest do końca przyszłego roku.

Ponadto w roku 2023 za kwotę prawie 2 mln zł zostanie odszlamiony ,,Zalew”, a na drodze i parkingu przy Rybakówce będzie położona kostka. Te zadania zostaną sfinansowane w 100 % z pozyskanych przez Gminę środków zewnętrznych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kkkkooo
1 rok temu

Po co ten dodatkowy zbiornik , a ścieżek rowerowych brak

***** ***
1 rok temu

wszystko fajnie, tylko czy te „wanny” muszą tak zapier#@#^@#lać. To nie autostrada ! Na ul. Polnej obowiązują ograniczenia prędkości…!!!

Podatnik
1 rok temu

A skąd oni wzięli fundusze? Chyba że te gminy to zaplecze pisowskie a wtedy strumien pieniędzy płynie kosztem innych.

Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Otoczenie burmistrza musi mieć klimat ha ha a reszta gminy gumiaki po deszczu łopaty po śniegu super dziękujemy

Obywatel gminy
odpowiada  Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Racja stan dróg w gm. Raszków tragedia.

AdamTKMK
1 rok temu

Widze ze wszystko idzie w dobrym kierunku, będziecie mieli fajny duzy zbiornik który ucieszy zarówno wędkarzy jak i amatorów plażowania.Pozdrawiam Raszkow.

mieszkaniec
odpowiada  AdamTKMK
1 rok temu

jakich wedkarzy chyba tylko na spinningu jesienia … w sezonie nie mozna wedkowac na kapielce z tego co wiem

mieszkaniec
1 rok temu

a nie mozna bylo przy okazji przesunac groble i powiekszyc nieco zbiornik dla wędkarzy ktorzy siedza jeden na drugim w weekendy ? ….

Katarzyna21
1 rok temu

Trzymam kciuki mam nadzieję że Wam się uda ta KĄPIELKA

9
0
Napisz co o tym sądziszx