Okradła największą firmę w Nowych Skalmierzycach. Ma ciekawe tłumaczenie

Udostępnij
Tweet

Prawdopodobnie największy pracodawca w regionie (z Nowych Skalmierzyc) padł ofiarą pracownicy działu księgowego, która wyprowadziła z firmowej kasy prawie 9 milionów złotych. Oskarżona nie przyznała się do winy, a zarzuty ma mocne. Zarzucono jej wyłudzenie 9 milionów złotych i pranie brudnych pieniędzy.

Sprawa jest rozpatrywana w kaliskim Sądzie Okręgowym, gdzie zostały już przesłuchane pierwsze osoby. 31-letnia księgowa dopisała swój numer konta do listy kontrahentów i systematycznie przelewała na nie pieniądze. Proceder trwał w najlepsze przez rok kiedy to zorientowano się, że pieniądze nie trafiały na konta prawdziwych kontrahentów. Przez ten czas księgowa ukrywała wezwania do zapłaty od pokrzywdzonych firm.

Marta C. w czasie pozyskiwania olbrzymich kwot, miała grać na zakładach bukmacherskich. Wraz z Mateuszem C. działała wspólnie i w porozumieniu w ten sposób, że w sytuacji grożącej im niewypłacalności, dokonali u notariusza rozdzielności majątkowej. W ten sposób mieli uniknąć w przyszłości utraty prawa własności do zabudowanej nieruchomości gruntowej i udaremnienia w tym celu możliwości zaspokojenia pokrzywdzonej spółki. Dodatkowo oskarżona Marta C. przepisała na Mateusza wspomnianą nieruchomość.

31-letnia kobieta tłumaczyła się, że jej zachowanie spowodowane było uzależnieniem od gier hazardowych. Za wspomniane zarzuty kobieta może usłyszeć karę do 15 lat więzienia. Obecnie przebywa w areszcie śledczym.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lider
1 rok temu

9 baniek to jest jedna dniówka zakładu. Tero wielkie halo.

Szymon
1 rok temu

Myślę, że na pewno w każdej firmie jest taka menda co kradnie. W tym przypadku akurat za takie czyny oczywiście więzienie. Tylko, że co to za resocjalizacyjna nadal będzie okradać nas podatników. Proponuję 100 batów na rynku w Kaliszu.

AudiRS6
1 rok temu

Ładnie go wy…ała na 9 baniek ,niestety pazerność zgubiła, a trzeba było na 2-3 bańkach skończyć, wystarczyłoby żeby się ustawić…Mój kochany Tatuś zawsze mi powtarzał, zresztą do dziś tak jest…Synu…małą łyżką…po trochu…cały czas…

Klawisz
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Jeżeli twój tatuś i ty macie takie podejście do przekrętów i złodziejstwa… To już dawno powinniście mieszkać w Rawiczu w M1. Módl się o zdrowie…. O resztę za późno.

Olo
1 rok temu

A jak ta firma okrada pracowników płacąc jak niewolnikom to już nikt nie widzi zobaczył teraz jak to jest być okradzionym.

mm
1 rok temu

Oskarżona przez rok przelewała pieniądze na swoje konto i uzbierało się aż 9 milionów ,robi rozdzielność majątkową i nie przyznaje się do winy a do czego się przyznaje? Prawnicy teraz za duże pieniądze postarają się żeby dostała jak najmniejszą karę bo przyznała się że jest uzależniona od hazardu. Prawie jak Amber Gold a pokrzywdzony i tak swoich pieniędzy nie zobaczy .Ot i to Polska jest właśnie ,jak kraść to miliony od razu.

eEdzy nie odzyska

Gracjano
1 rok temu

Płaci jałmużnę. Dziwuję się że ludzie u tego kogoś jeszcze pracują. Obóz pracy DOSŁOWNIE za Średnio podkreślam 2500 na rękę. To śmiech na sali. A wymagania kxxwa …. standardy pixxxolone i kierownictwo zxxrane.

Piotrek
odpowiada  Gracjano
1 rok temu

To się zwolnij i tam nie pracuj. Co za problem? Załóż własną firmę i pokaż jak się płaci pracownikom! Pokaż jaki dasz socjal? Teraz twój ruch!

20
0
Napisz co o tym sądziszx