Tłum pożegnał „dyrektora legendę”

Dziś odbyło się ostatnie pożegnanie „dyrektora legendy” Waldemara Gostomczyka, który stworzył Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim i przez kilkadziesiąt lat stał na jego czele. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Limanowskiego, a ciało zostało pochowane na sąsiadującym z parafią cmentarzu.

Podczas mszy świętej można było wysłuchać chóru nauczycielskiego czy oprawę muzyczną ostrowskiej orkiestry. Na wprost trumny stali z białymi różami uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

Wśród obecnych gości był asystent minister Marleny Maląg, starosta Paweł Rajski, prezydent Beata Klimek, były poseł Grzegorz Woźny, były starosta Włodzimierz Jędrzejak oraz inne osoby.

Na końcu cztery osoby zabrały głos: 1. Piotr Trybek w imieniu minister Marleny Maląg 2. (od 2 minut 40 sek.) prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek 3. (od 8 minuty 40 sek.) starosta ostrowski Paweł Rajski 4. (od 16 minuty) dyrektor ZST Magdalena Wojtasz

 

ZDJĘCIA

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Grand Prix - festiwal filmowy - zapowiedź
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ta/tc
1 rok temu

Jak sie stalo na fajce pod sklepikiem i ktos tylko w oddali widzial zblizajacego sie jasnego duzego fiata to ewakuacja byla natychmiastowa, taki respekt i szacunek sie czulo. Wspanialy dyrektor i czlowiek.

Voice
1 rok temu

DO zobaczenia Panie Dyrektorze, wielki szacunek dla Pana, jest mało nauczycieli Pana pokroju,z tak pozytywnym nastawieniem na ucznia i dla ucznia.
Spoczywaj w Pokoju. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

24
0
Napisz co o tym sądziszx