Tłum pożegnał „dyrektora legendę”

Dziś odbyło się ostatnie pożegnanie „dyrektora legendy” Waldemara Gostomczyka, który stworzył Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim i przez kilkadziesiąt lat stał na jego czele. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Limanowskiego, a ciało zostało pochowane na sąsiadującym z parafią cmentarzu.

Podczas mszy świętej można było wysłuchać chóru nauczycielskiego czy oprawę muzyczną ostrowskiej orkiestry. Na wprost trumny stali z białymi różami uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

Wśród obecnych gości był asystent minister Marleny Maląg, starosta Paweł Rajski, prezydent Beata Klimek, były poseł Grzegorz Woźny, były starosta Włodzimierz Jędrzejak oraz inne osoby.

Na końcu cztery osoby zabrały głos: 1. Piotr Trybek w imieniu minister Marleny Maląg 2. (od 2 minut 40 sek.) prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek 3. (od 8 minuty 40 sek.) starosta ostrowski Paweł Rajski 4. (od 16 minuty) dyrektor ZST Magdalena Wojtasz

 

ZDJĘCIA

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ta/tc
6 miesięcy temu

Jak sie stalo na fajce pod sklepikiem i ktos tylko w oddali widzial zblizajacego sie jasnego duzego fiata to ewakuacja byla natychmiastowa, taki respekt i szacunek sie czulo. Wspanialy dyrektor i czlowiek.

Voice
6 miesięcy temu

DO zobaczenia Panie Dyrektorze, wielki szacunek dla Pana, jest mało nauczycieli Pana pokroju,z tak pozytywnym nastawieniem na ucznia i dla ucznia.
Spoczywaj w Pokoju. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Jarosław
6 miesięcy temu

Wielki budowniczy, wielki wychowawca, wielki menager. Człowiek nieszablonowy, całym sercem zaangażowany w kreowanie przyszłości młodych ludzi, ambitnie i efektywnie realizujący zamierzone cele, Dzięki takim ludziom mamy wielu wykwalifikowanych i wartościowych specjalistów, którzy na zawsze już będą wdzięczni za edukację jaką utrzymali dzięki szkole dyrektora Gostomczyka.
Spoczywaj w pokoju.

AK
6 miesięcy temu

Dobry Człowiek, dobre wspomnienia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Karrolina
6 miesięcy temu

Młodzież stanęła na wysokości zadania ubierając się godnie na tę uroczystość.

KOT
6 miesięcy temu

Zegnaj Panie Dyrektorze ,najlepszy Dyrektor ZAP-u.

TA 94-99
6 miesięcy temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

TTL
6 miesięcy temu

Wielki człowiek. Wielki Szacun Panie Dyrektorze. Niech Pan spoczywa w spokoju.

***** ***
6 miesięcy temu

PIS nawet na pogrzebie, ludzie co wy robicie z tą Polską. I jeszcze karierowiczka malągowa ? Księża chcecie mieć wiernych to odetnijcie się w końcu od polityki. Prosta i jedyna słuszna zasada.

Pan
odpowiada  ***** ***
6 miesięcy temu

Rudy by nawet nie przysłał zastępcy zastępcy.mogleś się uczyć a nie bąki zbijać to teraz masz to co chciałeś.

Sułtan Kosmitów
odpowiada  Pan
6 miesięcy temu

Masz jakieś ale do rudych?!

CE
odpowiada  ***** ***
6 miesięcy temu

Chory z ciebie człowiek🤦

Mgr Andrzej Strzelba
odpowiada  ***** ***
6 miesięcy temu

Dla ciebie to pani Maląg..

.urwa mać !!!!!
odpowiada  ***** ***
6 miesięcy temu

Zabraniasz ludziom na pogrzeby chodzić,bo ci ich oglądy polityczne nie pasują !!!!? Popier..lony Lewus!! TACY TOLERANCYJNI ,ponoć jesteście ?TFU.Całe POKO. Komuna też mordowała ludzi za poglady. Odziedziczyliście?

Mariusz Jakubowski
6 miesięcy temu

To koniec pewnej epoki, wspaniałych lat z Panem dyrektorem. Ilu na wychował, dziesiątki jak nie setki tysięcy. Zawsze oddany swojej pracy a raczej pasji. Takich ludzi nie nie zapomina, niezwykle skromnych! Oczywiście pamiętamy o pozostałych których już nie ma, dr. Marcinkowski, Pan Wawrzyniak od ekonomii.

Ostatnio edytowany 6 miesięcy temu by Mariusz Jakubowski
qwer
odpowiada  Mariusz Jakubowski
6 miesięcy temu

A Pan Warzyniak ( jeśli mowa o tym samym a zapewne tak) to uczył o mikrometrach ,twardości materiału i metodami pomiaru materiału .A pamiętacie pana od ” Gospodarka przedsiębiorstw ” ?? pan Hofmann ? .

24
0
Napisz co o tym sądziszx