Klimek chce jednak zlikwidować CRK (dawny Holdikom)

Prezydent Beata Klimek powiedziała, że chce doprowadzić do likwidacji Centrum Rozwoju Komunalnego i doprowadzić do fuzji z jedną ze spółek miejskich, która wchłonie ten podmiot. Ma się to stać do września 2023 roku. Aktywy finansowe w postaci akcji zostaną przeniesione na miasto Ostrów Wielkopolski. Decyzja podejmie Rada Miejska na najbliższym posiedzeniu.

Dodatkowo w ramach oszczędności mają być połączone spółki CRK Zieleń i Rekreacja (dawna zieleń miejska) oraz spółki targowiska miejskie. Zostanie zlikwidowany podmiot dzisiaj obsługujący targowiska.

Nie wiadomo czy i ile osób zostanie zwolnionych. Nie będzie rady nadzorczej w spółkach CRK i zarządów. Oszczędności mają wynieść 2,5 mln złotych.

CZYTAJ  "Za parowozownią" oddane do użytku

48 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obiektywny
2 miesięcy temu

Kiedyś było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, no i gdyby wrócić do tej reorganizacji to mielibyśmy bardzo duże oszczędności byłby jeden prezes, dwóch wiceprezesów i gł. księgowa i jedna rada nadzorcza. Oszczędności super. Proponuje Pani Prezydent takie rozwiazanie.

Alicja
2 miesięcy temu

Tytuł powinien brzmieć, że Klimek MUSI, a nie CHCE. Kasa się w budżecie po prostu nie spina.

Ostrowiak
2 miesięcy temu

To pseudo likwidacja. Co z tego, że nie będzie szyldu oraz rady nadzorczej i zarządu, skoro pracownicy zostaną przeniesieni do innych spółek miejskich i będą w nich dodatkowym, zbędnym kosztem, za który wszyscy zapłacimy w cenie wody, ciepła czy wywozu śmieci…

Xyz
2 miesięcy temu

Straż Miejską niech też zlikwidują, będzie więcej kasy.👍

mlo
2 miesięcy temu

Glowe i siebie ze stołka nie zlikwiduje BETONOWA becia

Pracownik
2 miesięcy temu

Wuja Marian przyniósł go w torbie do Miejskiego Zakładu Zieleni i już siedzi tam około 15 lat .Przez ten czas ilu ludzi przez niego ucierpiało.

Roman
2 miesięcy temu

Prawda z MZZieleni.Po jaką choinke bawić się z\ barami i restauracjami na piaskach i nikt tego nie kontroluje no może poza basenem miejskim bo sa bramki i rejestratory.Wynająć wszystko i brać dobrą dzierżawe oraz zobligowac dzierżawców do utrzymaia porządków i wysokiego standardu a do tego nie potrzeba prezesów i kierowników.Brawo pani Prezydent.Tak trzymac.

SUZUKI
2 miesięcy temu

Likwidacja mamusi crk nie ma nic wspólnego ze spółkami miejskimi no bo jak mamy zostać bez ciepła ,autobusów,wody czy zarosnąć brudem nowy prezydent będzie miał problem do rozwiązania a p. Beata myślę że będzie ubiegać się mandat poselski

Przedstaw się
odpowiada  SUZUKI
2 miesięcy temu

Ona pasowała by idealnie w PiS. Z Malągową i Ławniczokiem zgrane trio by tworzyli.

Last edited 2 miesięcy temu by Przedstaw się
Weżcie mi ją
2 miesięcy temu

Bo nie ręcze za siebie

leonek
2 miesięcy temu

A nie obiecywała tego przed wyborami, tak długo musiało to zająć?

48
0
Napisz co o tym sądziszx