87-latek skatował psa. Sunia nie żyje

87-letni mieszkaniec Topoli Osiedle, który w poniedziałek skatował psa, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przywiązał psa do drzewa i bił go drewnianym kijem po głowie. Spowodował u psa złamanie nosa i obrzęk mózgu.

Było to jedno z dwóch drastycznych zdarzeń w ostatnich dniach. W drugim przypadku mieszkaniec Fabianowa wrzucił do worków żywe psy i porzucił je w rowie.

Mężczyzna nie został aresztowany, bo najprawdopodobniej ze stresu mógłby nie dożyć wyroku. Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. 87-latek zostanie również przebadany przez lekarzy pod kątem stanu psychicznego.

Aktualizacja
Sunia w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

CZYTAJ  Mocno pobity przy ostrowskim klubie

95 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SKate
7 miesięcy temu

Czy ten stary pierdziel poszedł siedzieć? Wiadomo coś?

Sąsiad
7 miesięcy temu

Michał Marchewka — podejrzewam jako sąsiad, że ten dziadzio by cię wciągnął nosen,chudy bez szkoły pasztecie. Wstyd tylko robisz. A na dożynkach poczęstuje cię słodkim plaskaczem. Pajacu blady

Zdzisia
7 miesięcy temu

Zabić miał siłę ale żeby być ukarany to musi być przebadany czy oby nie jest zbyt schowany i za stary.
5 lat więzienia !!!!!
Choć to i tak za mało.

Tvn
7 miesięcy temu

#tematdlauwagi

Dorota
7 miesięcy temu

Skoro 87 latek ze względu na stan zdrowia nie może trafić do aresztu to niech ktoś z jego rodziny trafi do aresztu. Niech dziadek zadecyduje kto albo niech sąd wylosuje. 3 miesięczny areszt dla członka rodziny a w razie wyroku ta osoba będzie odsiadywała wyrok za dziadka.

Staruch
odpowiada  Dorota
7 miesięcy temu

Idźmy dalej, może wylosujmy kogoś, z komentujących takie sprawy, kogoś kto nie humanizuje zwierząt ? albo jeszcze lepiej, areszt domowy dla drzewa do którego był przywiązany zwierzak ? Przecież biernie się przyglądało wszystkiemu to jest współwinne !

Dominik
odpowiada  Dorota
7 miesięcy temu

A dlaczego nie może niech Iris chore prawo… A, z jakiej racji bo ktoś odpowiadać za kogoś błędy… Dziada do drzewa i łac pałką

Renata
7 miesięcy temu

I co z tego, że ten psychopata jest w bardzo podeszłym wieku? Gdyby ten sam człowiek dokonał bohaterskiego czynu, aktu odwagi, ogólnie czegoś uznawanego społecznie za dobre, to byłby nagrodzony i szanowany. Tymczasem popełnił podły czyn i powinien być za to ukarany niezależnie od tego ile ma lat. Dożył sędziwego wieku, więc nauczyło go życie po której stronie jest dobro, a gdzie leży zło. Nawet jeśli badanie psychiatryczne wykaże niepoczytalność, to i tak powinien być zamknięty, bo dziś bestialsko zamordował zwierzę, a jutro może to powtórzyć lub wybrać inną ofiarę. Wiek nie powinien być głównym argumentem ochronnym w tego typu sprawach.

Mieszkaniec wsi
7 miesięcy temu

Mógłby jeszcze tego starego czarnego kundla dorwać co lata bezpańsko po Topoli Osiedle i straszy dzieci. Jeżeli to był ten brazowy pies co ostatnio latał i doskakiwał do dzieci na placu zabaw to myślę, że nie ma nad czym płakać. Jedyne co to może mógł inna metodę wybrać jeżeli to jest prawda co piszą.

Jan
odpowiada  Mieszkaniec wsi
7 miesięcy temu

Jaki zatroskany rodzić – ręce opadają, aż strach pomyśleć obok kogo się mieszka

Staruch
odpowiada  Mieszkaniec wsi
7 miesięcy temu

Daj sobie spokój, dla tych dziwolągów jak pies pogryzie dziecko to wtedy jest wina dziecka lub opiekuna psa…

Jako
odpowiada  Mieszkaniec wsi
7 miesięcy temu

zamieniłeś się z dziadygą na rozum?

Pamelka
7 miesięcy temu

Chory to on jest z pewnością. Na łeb. Psychopata, socjopata, sadysta: to chyba też jednostki chorobowe.

Aneta
7 miesięcy temu

Mam nadzięję, że ksiądz z pobliskiej parafii podejmie temat znęcania się nad zwierzętami i odniesie się do tego konkretnego przypadku. Zwierzęta to dzieło Boga tak jak ludzie. W kraju z ponad 85% katolikami ten fakt je często pomijany i manipulacyjnie podaje się wyrwany z kontekstu cytat biblijny o bezwględnym panowaniu człowieka nad przyrodą.

Ewa
odpowiada  Aneta
7 miesięcy temu

Wątpię w taką postawę księdza, nigdy nie słyszałam, żeby w kościele ksiądz powiedział cokolwiek o poszanowaniu zwierząt i ich godnym traktowaniu, słyszy się dyrdymały o ” czynieniu sobie ziemi poddaną ” interpretowane na korzyść tak cudownego i wyjątkowego stworzenia jakim jest człowiek. Przecież księża chodzą „po kolędzie”, widzą psy wiszące całe życie na łańcuchach, bez wody, ciepła i jedzenia. A dziadek sadysta pójdzie w niedzielę do kościoła i może jeszcze do komunii przystąpi – nikt go z domu bożego przecież nie przepędzi – taka to rzeczywistość

Rafik
odpowiada  Ewa
7 miesięcy temu

Prosze poczytać o Mikstacie i obrzędzie święcenia zwierząt. Był artykuł,bardzo zresztą hejtowany przez niektórych komentujących

Jako
odpowiada  Rafik
7 miesięcy temu

raz w roku na pokaz przypomnieli sobie ze są bracia mniejsi

NO RESPECT
odpowiada  Aneta
7 miesięcy temu

Podejmie, podejmie. Potępi „lewackie humanizowanie zwierząt” i powie, że nic takiego się nie stało i żeby starszemu parafianinowi dać spokój, bo to dobry chłop i do kościoła chodził. Potem powie żeby zrobić zbiórkę na pomoc prawną dla niego i przy okazji coś sypnąć Rydzykowi.

Jako
odpowiada  NO RESPECT
7 miesięcy temu

no wlaśnie tak się skończy a mieszkać obok takiej rodziny to strach

Jja55
odpowiada  Aneta
7 miesięcy temu

powinien ale watpie, nie chce narazić się swoim owieczkom

Kasia
odpowiada  Aneta
7 miesięcy temu

Co Ty o księdzu tu piszesz!!! Jak co drugi ksiądz to pedofil. Oni ze sobą mają duży problem. Tylko ich partia PiSu chroni. Księży hasło to : Bóg tak chciał.

Wielki Brat patrzy
7 miesięcy temu

Mam nadzieję że sąsiedzi dojadą tego szmaciarza. Topola osiedle jest mała i tam wszyscy się znają.

95
0
Napisz co o tym sądziszx