Koncertowo zakończyli imprezowe lato w amfiteatrze

Kulturalne wakacje w Ostrowie Wielkopolskim zakończono niezwykle energetycznym koncertem zespołu Cheap Tobacco. Charyzmatyczna wokalistka skradła serca ostrowskiej publiczności w Amfiteatrze.

Cheap Tobacco zabrało nas do muzycznego świata pełnego rockowych, niezwykłych brzmień. Kulturalne, wakacyjne serce Amfiteatru biło tego wieczora bardzo głośno.

Ostrów Wielkopolski gościł tego lata wiele muzycznych głosów, a sceną dla artystów było zrewitalizowane Śródmieście.

CHEAP TOBACCO to banda wrażliwców, która coraz śmielej mówi o tym co myśli. Płynnie poruszają się pomiędzy stylami muzycznymi, łącząc mocne riffy gitarowe ze współczesnymi brzmieniami. Ich koncerty to petarda energetyczna. Frontmanką zespołu jest niezwykle charyzmatyczna. To pochodząca z Bieszczad Natalia Kwiatkowska, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Cheap Tobacco grają materiał w pełni autorski, który jest fuzją brzmień rockowych, indie czy pop-rockowych. Nie boją się odnosić do swoich korzeni czyli bluesa oraz odpłynąć w nieraz psychodeliczne melodie i rytmy…

Z najnowszych sukcesów zespołu warto wymienić występ na dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock 2021, występy na Festiwalu Venegy 2021 oraz 2022 oraz na Festiwalu Sziget na Węgrzech latem 2019, czy dwa koncerty podczas CANADIAN MUSIC WEEK 2019. Po ostatnim albumie nominowanym do Fryderyka przyszedł czas na nowe brzmienie zespołu. Piosenki Cheap Tobacco możemy usłyszeć w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, a na koncertach dać się porwać ich energicznym i żywiołowym występom”. Jak pisze „Teraz Rock” – „Cheap Tobacco zmierza w stronę Męskiego Grania, ale bez kompromisów brzmieniowych”.

We wrześniu 2022 pojawi się nowe wydawnictwo zespołu, będzie to 3 płyta zespołu o tytule “Zobaczmy Siebie”.

W 2020 roku ostrowski Amfiteatr przeszedł gruntowną modernizację w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej – powiększono scenę, zamontowano zadaszenie oraz siedziska dla widowni – obiekt zyskał aż 60 miejsc więcej! Koszt modernizacji samego Amfiteatru to 1 595 522,04 złotych. Dofinansowanie tej inwestycji wyniosło 762 323,10 złotych.

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

Rewitalizacja przestrzeni miejskiej to ogromny projekt wart ponad 11 mln złotych, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln złotych. W ramach rewitalizacji, poza modernizacją Amfiteatru, wykonano modernizację Sali Sesyjnej, przebudowano Ogródki Jordanowskie oraz ciąg ulic w centrum miasta. Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach WRPO na lata 2014-2020.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx