Policjanci śpią na służbie? (ZDJĘCIA)

Co robią policjanci w środku nocy? Niekoniecznie polują na przestępców, a na pewno nie ci z tego patrolu. Wszystko zaczęło się od komentarza napisanego 3 dni temu na portalu ostrow24.tv:

hehe, Policji nie ma na ulicach w nocy, nie pilnują również mienia miejskiego, nie ma ich jak graficiarz maluje, co oni robią w sumie? Komenda powiatowa policji w Ostrowie to funkcjonuje? W pandemii to legitymowali rozporządzenia najgorliwiej knajpy potrafili zamknąć albo protesty tłumić na zlecenie partii a teraz to co z nimi? (pisownia oryginalna, autor: Bzhhh).

Na drugi dzień odpisał mu „Obywatel GC”:

Co robią? Od 3.30 do 04.30 śpią na parkingu Kaufland/biedronka, a od 04.30 do 05.15 śpią pod dworcem PKP….. Ps: śpią czyli realizują zadania KPP

I faktycznie 26 sierpnia 2022 r. o godzinie 4:13 na parkingu przed marketem Kaufland stał zaparkowany radiowóz. Silnik miał wyłączony, a od strony pasażera były uchylone okna.

W środku z zamkniętymi oczami siedzieli funkcjonariusze ostrowskiej prewencji. Po kilku minutach przejechał samochód dostawczy do Biedronki. Policjant (kierowca) zmienił tylko pozycję (drugie zdjęcie).

Po dwóch minutach od wykonania telefonu do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji światła w radiowozie zapaliły się i patrol żółwim tempem odjechał w stronę dworca. Była godzina 4.25.

Oszczędzimy pokazywania wizerunku drzemiących policjantów, bo pewnie są dobrymi ludźmi i kiedy trzeba, profesjonalnie wykonują swoje zadania. Nie chodzi o to, żeby szczególnie nad tą dwójką pastwić się. Bardziej chodzi o to, że skoro już płacimy policjantom, jako podatnicy, to oczekujemy, że jednak będą patrolować miasto, choćby pod kątem wandali graficiarzy. Z drugiej strony można przeprowadzać kontrole kierowców i sprawdzać ich trzeźwość. Priorytetów pewnie znalazło by się wiele.

Obecnie Wydział Kontroli z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. wszczął postępowanie w tej sprawie. Funkcjonariusze złożyli już wyjaśnienia, ale rzecznik nie poinformował o ich treści. Rzecznik dyscyplinarny ma do 30 dni na zakończenia postępowania.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

Na szczęście nie wszyscy policjanci drzemią. Chwilę wcześniej funkcjonariusze wolno jadący policyjnym busem patrolowali ulicę Głogowską.

113 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Reformator
6 miesięcy temu

Wiechna nie tak Cię uczyłem. Pewnie teraz pokrzykują na Ciebie ale nie daj się. Alleluja i do przodu. Niech moc będzie z Tobą 🙂

reforma
odpowiada  Reformator
6 miesięcy temu

ty to jesteś taki prawdziwy stary reformator, który nigdy koło reformy nawet nie stał !!!

Papa smerf
6 miesięcy temu

Ja wstąpiłem do policji aby dobąblować do emki i dobrze się wyspać. Już niewiele zostało. Już niedługo. Pozdro dla kolegi który popełnił szkolny błąd. Pewnie dlatego że nie śpi za dużo na nockach. Ja charczeć na potęgę wiec mam doświadczenie. Nawet na dniówce się zdarzy przećwiczyć oczko na sektorze. Należy dbać o zdrowie sen jest ważny.

Fit
6 miesięcy temu

Może by się ktoś zainteresowal jak komendant w… Jeździ służbowym radiowózem Kia Sportage Po 8… Na siłownię do swojej koleżanki na kaliska cała budowę ta Kia załatwił. Oczywiście jeździ jeszcze do Odolanówa do swojej przyjaciółki z urzędu i się z tym nie kryje wręcz się z tego śmieje😜może by się tym zainteresowac napewno policjanci maja jakieś fotki. Jak marnuje służbowy wóz i paliwo na swoje zachcianki

Papa smerf
odpowiada  Fit
6 miesięcy temu

Dobre dobre

Dawaj
odpowiada  Fit
6 miesięcy temu

Ładne jaja

leonek
6 miesięcy temu

No teraz wiadomo, dlaczego za ich przyjazd do wypadku płaci się 1000+ mandat za wykroczenie. Wpływy wzrosły to w nocy można odpocząć. Ale z drugiej strony, jeżeli nic się nie dzieje, to dlaczego nie mogą pościemniać jak w normalnej robocie. Przecież oni muszą oszczędzać, paliwo takie drogie, to po co jeździć bez celu, lepiej czekać na wezwanie. Policji się czepiacie a spróbujcie iść na SOR albo na całonocny dyżur lekarzy w szpitalu, o trzeciej w nocy trzeba poczekać z pół godziny, aż obudzą lekarza. A lekarze zarabiają dużo lepiej niż policjanci.

Lol
odpowiada  leonek
6 miesięcy temu

Bo lekarz uczył się kilkanaście lat w pies kilka miesięcy

Młody
6 miesięcy temu

Rzecznik prasowy policji co na to a komendant a naczelnik prewencji

Młody
6 miesięcy temu

Noc jest od spania. Jak mam jechać na interwencję to się budzę i jadę. Po nocce bez snu nie jestem w stanie funkcjonować następnego dnia.

Pisior
6 miesięcy temu

Do godziny 3.30 śpią na Bema pod szkoła

Obserwator
6 miesięcy temu

Znam kilku policjantów, akurat większość z Ruchu Drogowego, może z racji wykonywanego zawodu tak się akurat złożyło. Myślę, że problem braku szacunku do policji leży w tym, że jeden drugiego utopiłby w łyżce wody. Jak zatem społeczeństwo ma ich szanować skoro nawet oni siebie nie potrafią. Prawdą jest, że kto może chwilę odpocząć w pracy (nie ważne czym się zajmuje) to z tego skorzysta. Jedni śpią bez stresu w pomieszczeniach na komendzie inni muszą sobie radzić w terenie. Zazdrość i zawiść jaka panuje w tej instytucji jest przerażająca. Nie mówię o wszystkich, bo wielu z tych, których znam to świetni ludzie i jeszcze lepsi specjaliści. Jednak historie jakich przyszło mi słuchać były naprawdę na niskim poziomie. Masz znajomości to cię zjedzą, bo dostałeś stanowisko. Nie masz znajomości to cię zjedzą, bo jesteś nikim. Myślę, że ciężko będzie młodym policjantom rozpoczynającym karierę, bo oni tym bardziej będą musieli się wykazać. Policjanci teraz zamiast solidarności ze śpiochami ze zdjęcia cieszą się, że jest o czym porozmawiać, no bo przecież nikt inny nie spał, prawda? Życzę powodzenia.
.

Franek
odpowiada  Obserwator
6 miesięcy temu

Z tego wnioskuję, że komenda to taki świat równoległy. Życie toczy się swoim torem a policja swoim. Taka korporacja gdzie wyciekają ludzi jak cytryny. Czyli stare powiedzenie nadal żywe-Gdzie zaczyna się mundur kończy się logika.

Znajomy
6 miesięcy temu

Strażacy śpią legalnie i nikt nie placze lekarze śpią w szpitalu czekasz godzine żeby wstał i cie przyjął to jeszcze problem ze budzisz chrabiego przecież on rano idzie na prywatny gabinet żeby kasę robić dla siebie. Napewno jak by ktoś potrzebowal pomocy to ci policjanci by pojechali bez problemu udzielić pomocy a że mieli spokój to co mieli gwiazdy oglądać to sobie odpocxeli trochę. A jak jeden z drugim dostanie w pape to po policję tacy właśnie są płonący wscipscy i wredni

Kapo
6 miesięcy temu

Za kierownicą chrapacz.?

113
0
Napisz co o tym sądziszx