Policjanci śpią na służbie? (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Co robią policjanci w środku nocy? Niekoniecznie polują na przestępców, a na pewno nie ci z tego patrolu. Wszystko zaczęło się od komentarza napisanego 3 dni temu na portalu ostrow24.tv:

hehe, Policji nie ma na ulicach w nocy, nie pilnują również mienia miejskiego, nie ma ich jak graficiarz maluje, co oni robią w sumie? Komenda powiatowa policji w Ostrowie to funkcjonuje? W pandemii to legitymowali rozporządzenia najgorliwiej knajpy potrafili zamknąć albo protesty tłumić na zlecenie partii a teraz to co z nimi? (pisownia oryginalna, autor: Bzhhh).

Na drugi dzień odpisał mu „Obywatel GC”:

Co robią? Od 3.30 do 04.30 śpią na parkingu Kaufland/biedronka, a od 04.30 do 05.15 śpią pod dworcem PKP….. Ps: śpią czyli realizują zadania KPP

I faktycznie 26 sierpnia 2022 r. o godzinie 4:13 na parkingu przed marketem Kaufland stał zaparkowany radiowóz. Silnik miał wyłączony, a od strony pasażera były uchylone okna.

W środku z zamkniętymi oczami siedzieli funkcjonariusze ostrowskiej prewencji. Po kilku minutach przejechał samochód dostawczy do Biedronki. Policjant (kierowca) zmienił tylko pozycję (drugie zdjęcie).

Po dwóch minutach od wykonania telefonu do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji światła w radiowozie zapaliły się i patrol żółwim tempem odjechał w stronę dworca. Była godzina 4.25.

Oszczędzimy pokazywania wizerunku drzemiących policjantów, bo pewnie są dobrymi ludźmi i kiedy trzeba, profesjonalnie wykonują swoje zadania. Nie chodzi o to, żeby szczególnie nad tą dwójką pastwić się. Bardziej chodzi o to, że skoro już płacimy policjantom, jako podatnicy, to oczekujemy, że jednak będą patrolować miasto, choćby pod kątem wandali graficiarzy. Z drugiej strony można przeprowadzać kontrole kierowców i sprawdzać ich trzeźwość. Priorytetów pewnie znalazło by się wiele.

Obecnie Wydział Kontroli z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. wszczął postępowanie w tej sprawie. Funkcjonariusze złożyli już wyjaśnienia, ale rzecznik nie poinformował o ich treści. Rzecznik dyscyplinarny ma do 30 dni na zakończenia postępowania.

CZYTAJ  Pieszy znalazł się pod samochodem. Nie przeżył (aktualizacja)

Na szczęście nie wszyscy policjanci drzemią. Chwilę wcześniej funkcjonariusze wolno jadący policyjnym busem patrolowali ulicę Głogowską.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

113 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Reformator
1 rok temu

Wiechna nie tak Cię uczyłem. Pewnie teraz pokrzykują na Ciebie ale nie daj się. Alleluja i do przodu. Niech moc będzie z Tobą 🙂

reforma
odpowiada  Reformator
1 rok temu

ty to jesteś taki prawdziwy stary reformator, który nigdy koło reformy nawet nie stał !!!

113
0
Napisz co o tym sądziszx