Będzie Marsz Równości – zapowiedź

Celem tegorocznego Marszu Równości będzie chęć zamanifestowania obecność osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer. Główny nacisk położony będzie na „Przyjaciół z Ukrainy” w imię wolności i bezpieczeństwa.

18 września 2022 roku odbędzie się już po raz drugi kaliski Marsz Równości. Pierwszy cieszył się dużą popularnością i obstawą policji. Doszło do kilku incydentów, w tym najgłośniejszego w wyniku którego wójt Żelazkowa przestał sprawować funkcję włodarza gminy.

Kaliski Marsz Równości odbędzie się w niedzielę a jego hasło to „Dumnie przez życie”. Potrwa od 14:00 do 17:30.

Wiele i wielu z nas wspierało ukraińską społeczność LGBTQ+ od pierwszych dni wojny. Dlatego w tegorocznej edycji Marszu szczególnie zadbamy o przestrzeń dla naszych Przyjaciół z Ukrainy, maszerujemy dla Was w imię bezpieczeństwa i wolności! – czytamy w opisie wydarzenia.

Trasę przemarszu organizatorzy – Bank Równości opublikują po dokonaniu wszystkich urzędowych formalności.

Marsz Równości w Kaliszu jest współfinansowany przez darczyńców i darczynki Funduszu Prezesa oraz ze środków tj. zbiórki i darowizny. Wydarzenie patronatem objęła Komisja Europejska – informuje Bank Równości.

A tak było trzy lata temu, we wrześniu 2019 roku podczas pierwszego Kaliskiego Marszu Równości. – materiał portalu faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

160 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowy
1 rok temu

..Czy normalny facet z żona i dziećmi usilnie idzie na ulice pokazywać swoje profanacje seksualne? to może też sie rozbierzemy jak Bóg stworzył i na własny marsz równości rodziców i dzieci,przecież w innych krajach są razem w saunie? Obawiam się tylko ataku ze strony LGBT którzy tylko są uciśnieni jak katolicy w Polsce-tylko usilnie jedni i drudzy robią wszystko aby tak było..

Eye
odpowiada  miejscowy
1 rok temu

Normalnemu facetowi to nie przeszkadza .

miejscowy
odpowiada  Eye
1 rok temu

Normalny facet jak ja ma to w dewupe..;) ale wkurza go druga moralność..to jak palacz papierosów który wie że to trucizna i z uśmiechem dmucha Ci w twarz pokazując swoją inność i głupotę,wielu sie rodzi z czym innym na dole a do góry wygląda i naczej ale co innego wiedzieć o tym i traktować jak człowieka a co innego kiedy taki ktoś z cyckami do góry na kij na dole wywiesi flagę lgbt bo mu może i mu wolno w ogólnym medialnym przyzwoleniu..

oleg
1 rok temu

Te cyrki zwyrodnialców nie mają nic wspólnego z równością i tolerancją. 🙁

dociekliwy
odpowiada  oleg
1 rok temu

..to może odpowiesz kto tych ludzi stworzył ???

jola
odpowiada  dociekliwy
1 rok temu

sami sie stworzyli w swojej chorej wyobrazni

Martinezzz
odpowiada  dociekliwy
1 rok temu

Wybuch gwiazdy.

Pener
odpowiada  dociekliwy
1 rok temu

Stworzył ich Gejus Wielki🚴,🚴🚴💥

Janina
odpowiada  dociekliwy
1 rok temu

Stworzył ich Marshall Kirk w 1987 r. na łamach gejowskiego pisma „Guide Magazine”. Swoje abecadło homopropagandy rozwinął do rozmiarów takich że z gejów i lesbijek zrobił idiotów, ktorzy wpadli w sidła jego ideologicznej chorej wyobraźni.

dociekliwy
odpowiada  Janina
1 rok temu

Spora część społeczeństwa twierdzi ,,że wszystkich ludzi Pan Bóg stworzył
” więc wynika że bruździcie wobec stwórcy.

Interesuję się demonologią
odpowiada  dociekliwy
1 rok temu

demony ich opętały. Tu potrzeba dobrego egzorcysty.

Babrak
1 rok temu

Za chwilę nie będzie co do gara włożyć a
wszelkie marsze to odwracanie uwagi od prawdziwych problemów Narodu.
Zajmijcie się tym ile zarabiają mieszkańcy regionu i czy będzie ich stać
na podstawowe rachunki.

Janko Muzykant
1 rok temu

Te całe marsze robią więcej złego niż dobrego. Orientacja seksualna to sprawa prywatna, a nie powód do manifestowania .Ale co ja tam wiem-przecież każdy kto ich nie popiera jest ciemnym homofobem

Eye
odpowiada  Janko Muzykant
1 rok temu

To są normalni ludzie i mają takie prawa jak inni. Niestety w naszym kraju każdy katolik jest niby tolerancyjny a zachowuje się jak zwykle ciemne ciele nie obrażając cielęcia.

Janek
odpowiada  Eye
1 rok temu

No bo widzisz drogi Eye-tolerancja nie oznacza bezwarunkowej akceptacji

loki
odpowiada  Janko Muzykant
1 rok temu

Wiara to też sprawa prywatna a jednak ciągle jakieś manifestacje, procesje, pielgrzymki… ale co ja tam wiem, przecież każdy kto ich nie popiera jest ciemnym lewakiem i zdrajcą ojczyzny

Janko Muzykant
odpowiada  loki
1 rok temu

Bo czy to się komuś podoba, czy nie Polska jest krajem o tradycji chrześcijańskiej która nierozerwalnie wrosła w naszą kulturę a Polacy są konserwatywni.

loki
odpowiada  Janko Muzykant
1 rok temu

Tradycja chrześcijańska polegała na uczynieniu z chłopów niewolników przez szlachtę, ale w największym stopniu przez kościół. Tyle tylko że o tej tradycji, która doprowadziła do upadku Rzeczypospolitej nikt nie chce pisać i przypominać. Konserwatywni Polacy wolą pamiętać wspaniały margines kościoła, który przysłużył się Polsce, ale zapominają o zdecydowanej większości kleru który doprowadził do jej upadku.

Janek
odpowiada  loki
1 rok temu

Idąc twoim rokiem rozumowania -Polacy są ciemni i należy ich na siłę reedukować? -tak właśnie myślą komuniści

ZN
1 rok temu

Nie obchodzi mnie kto z kim, gdzie i co sobie wsadza. Nie moja sprawa. Ale ci sami ludzie za jakiś czas będą żądać zezwolenia na adopcję dzieci. Wtedy będzie gorąco.

GRACJANO
1 rok temu

Trzecia Księga Mojżeszowa 18.22-29 „Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością. … Gdyż wszyscy, którzy uczynią którąkolwiek z tych wszystkich obrzydliwości, będą wytraceni spośród ludu swego, ci co je uczynią.obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich …List Judy 1:7 czytamy: „Tak też Sodoma i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.” 

Nie
odpowiada  GRACJANO
1 rok temu

Wypchaj się tą biblią

Dobry wilk
odpowiada  Nie
1 rok temu

To już z tobą jest coś nie tak skoro prawda cię uwiera?

Nie
odpowiada  Dobry wilk
1 rok temu

Uwiera mnie wpychanie wszędzie kościoła i religii. Nie ma żadnego boga, to wymysł ludzi w kieckach żeby doić kasę z takich naiwniaków żyjących w XXI ale mentalnie będących w średniowieczu.

Do Nie
odpowiada  Nie
1 rok temu

Dokladnie. Religie wymyślono po to żeby lud otumanić i trzymać za pysk. Księża sami najbardziej grzeszą i śmieją się z nas.

Janek
odpowiada  Nie
1 rok temu

Ciekawa teoria.Czyli twierdzisz że czlowiek stworzył wszystko co nas otacza Kosmos,Przyrodę Zwierzęta. Po czym bylo czlowiekowi samemu smutno i wymyślił sobie Boga.

Nie
odpowiada  Janek
1 rok temu

Jesteś deb*lem? Czy według ciebie wszystko musi stworzyć człowiek żeby istniało? Człowiek nie wymyślił boga bo było mu smutno. Wymyślił żeby tłumaczyć sobie czegoś czego nie rozumie w otaczającym go świecie i później rozwinęło się to w coś co znamy teraz czyli straszenie piekłem itd.

Janek
odpowiada  Nie
1 rok temu

I co? Gdy wymyślił już boga to teraz już zrozumiał otaczający go Swiat?

Nie
odpowiada  Janek
1 rok temu

Nie musiał. Właśnie gdy czegoś nie rozumiał to tłumaczył to sobie bogiem i siłami wyższymi. Jednak im człowiek mądrzejszy tym na szczęście jest mniej miejsca na zabobony. A dzisiejsza wiara jest w większości tylko przyzwyczajeniem i wpajaniem naszych rodziców a im ich rodziców, że tak trzeba i dlatego kościół jeszcze istnieje.

jola
odpowiada  Nie
1 rok temu

Wszechmogacy BOG ponad wszystko wie co z tym zrobic i o zgrozo wydaje sie ze zaczal robic

Nie
odpowiada  jola
1 rok temu

Tak, II wojną się nie interesował ale teraz zaczął coś robić bo parada wyszła na ulice 😂

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Nie
Do Jola
odpowiada  jola
1 rok temu

Jakby miał coś zacząć robić to rozp….. ten chory rząd. A z tego co widać to ma nas wszystkich gdzieś i śmieje się „jak sobie człowieczku poscielisz,tak się wyśpisz. Masz tu poletko i rządź się sam”. Nie widzę redakcji ani na pandemię,ani na wojnę. A gdyby nie pomoc nas i USA to Ukraina już by tę wojnę przegrała. Tak że,droga Jolu,wszystko w ludzkich rękach i do nas należy wybór.

GRACJANO
odpowiada  Nie
1 rok temu

Niech was wszystkich błogosławi Bóg wszechmogący, ojciec i syn i duch Święty. AMEN obyście się nie spalili w piekle.

Nie
odpowiada  GRACJANO
1 rok temu

Chyba piszesz to wszystko sarkastycznie skoro wymieniasz trzy osoby boskie z małej litery. Jako zatwardziały katolik powinieneś wiedzieć, że piszę się to z wielkich liter.

Do Gracjano
odpowiada  GRACJANO
1 rok temu

Piekła nie ma, chyba że to które człowiek sam sobie tworzy je na ziemi. Reszta to zabobony stworzone żeby tępotę trzymać za pysk i ludziska sobie zbawienie wykupywali
(sprzedaż odpustów, stąd kościół ma majątki od bogatych szlachciców którzy podarowali ziemię zamiast „200 lat kar czyśćcowych”). I tyle z nauk kościoła który sam się śmieje ludziom w twarz. LGBT – złe,a ochrona pedofili? Oj tam,oj tam… Ja sam jestem hetero,ale ciemnoty nie dam sobie wcisnąć nikomu. Pozdro dla wszystkich kumatych i nie skrzywionych w żadną stronę.

Nie
odpowiada  Do Gracjano
1 rok temu

Na szczęście coraz więcej ludzi widzi zakłamanie kościoła i odchodzi od niego. Oczywiście księża się boją bo mamona się skończy i dlatego straszą diabłem ale ludzie już nie są tak naiwni jak kiedyś. Coraz mniej nowych osób w seminariach. Gdyby nie zakłamane statystyki brane z tego, że nasi rodzice zmuszali nas do chrztu to okazałoby się że katolików jest mniej niż 50%.

Oks
odpowiada  GRACJANO
1 rok temu

Czyli ci co niby to głoszą też nie powinni tego robić a jednak robią wstyd za fałsz i hipokryzję.

ciekawy
1 rok temu

a może tak wprowadzić 56 płci wśród zwierząt i zorganizowac im parady, założyc bank gdzie sponsorzy będa wpłacac
a co nie mozna

Andre
1 rok temu

Super. To wspaniała impreza,już szykuje moje różowe futerko i kozaczki.wow.

Panna Jola kocha Asa
odpowiada  Andre
1 rok temu

Oh yeeeaaah!

Gimbo
1 rok temu

Ja się pytam Ludzi co nie są ani po tej ani po tamtej stronie co bardziej ich przeraża albo i nie przeraża Procesje Bożego Ciała czy Marsze równości albo by chociaż Drogi krzyżowe i Korowody z okazji Jarmarku

Jarosław zbaw nas
1 rok temu

Czy w parafiach w ogłoszeniach parafialnych miejscowi lgbtowcy pooglaszali i zaprosili na to wydarzenie panienki w mocherowych beretach i z różańcami w rękach…. Może babcie boją się ze plebani w sukienkach to każdy to pedal z lgbt szanuje wszystkich ale tych sukniarzy zwacych się księżmi nigdy nie poważam pasi brzuchy spedalone

160
0
Napisz co o tym sądziszx