Będzie Marsz Równości – zapowiedź

Celem tegorocznego Marszu Równości będzie chęć zamanifestowania obecność osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer. Główny nacisk położony będzie na „Przyjaciół z Ukrainy” w imię wolności i bezpieczeństwa.

18 września 2022 roku odbędzie się już po raz drugi kaliski Marsz Równości. Pierwszy cieszył się dużą popularnością i obstawą policji. Doszło do kilku incydentów, w tym najgłośniejszego w wyniku którego wójt Żelazkowa przestał sprawować funkcję włodarza gminy.

Kaliski Marsz Równości odbędzie się w niedzielę a jego hasło to „Dumnie przez życie”. Potrwa od 14:00 do 17:30.

Wiele i wielu z nas wspierało ukraińską społeczność LGBTQ+ od pierwszych dni wojny. Dlatego w tegorocznej edycji Marszu szczególnie zadbamy o przestrzeń dla naszych Przyjaciół z Ukrainy, maszerujemy dla Was w imię bezpieczeństwa i wolności! – czytamy w opisie wydarzenia.

Trasę przemarszu organizatorzy – Bank Równości opublikują po dokonaniu wszystkich urzędowych formalności.

Marsz Równości w Kaliszu jest współfinansowany przez darczyńców i darczynki Funduszu Prezesa oraz ze środków tj. zbiórki i darowizny. Wydarzenie patronatem objęła Komisja Europejska – informuje Bank Równości.

A tak było trzy lata temu, we wrześniu 2019 roku podczas pierwszego Kaliskiego Marszu Równości. – materiał portalu faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

160 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Józek PKO wózek
1 rok temu

Są Geje,Są Lesbijki i są Popaprańcy.Ci ostatni to wlaśnie biorący udział w tym marnej jakości przedstawieniu promowanym przez takich podludzi jak Tusk czy Trzaskowski.Cyrk ten promowany jest przez następną elitę podludzi,ktorzy Gejom i Lesbijkom odbierają ostatnie przejawy człowieczeństwa wciskając im kity ze to dla ich wolności. To co szykuje Tusk i Trzaskowski nke ma żadnego związku z demokracją czy wolnością. Tak samo wszystko co finansowane jest z Fundacji Batory czy Sorosa.

A może
1 rok temu

Polacy rodacy czas dołączyć do ekipy i zgłosić swoje niezadowolenie? Ile można żebrać te +++ może czas najwyższy zacząć zarabiać przyzwoicie? Niedługo na garnuszku państwa faktycznie zostaniecie.

Faraon
1 rok temu

Jestem za wolnością, ale wolność kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiego człowieka. Pier..l się gdzie kiedy chcesz ale nie każ robić tego innym. To jest twój cyrk i twoje malpy

Andre
1 rok temu

Idzie wariant ulica wytykany palcami.. śmieją się ludzie niewiadomo z czego.. dziwne ma spodnie dziwne ma włosy śmieszy to ogromnie szare roboty ..słychać wszędzie idiotyczne smiechy nietolerancja jest cechą głupców …

Tomasz
odpowiada  Andre
1 rok temu

Tolerancja nie znaczy akceptować czy nawet być obojętnym na takie wynaturzenia i zło.

Polska Rodzina
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

A co wg ciebie oznacza?

Polska Rodzina
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

Tolerować to ty sobie możesz laktozę. Marsz równości nie jest dla ciebie i nikogo nie obchodzi, co ty tam tolerujesz, a czego nie.
Marsz równości jest dla tych ludzi, którzy całe życie żyją w strachu przed takimi jak ty, dla tych którzy chcą popełnić samobójstwo, żeby im pokazać, że nie są sami i że wy nie macie racji. Dlatego będę tam z całą swoją rodziną, żeby dać dobry przykład swoim córkom i synowi, jakim należy być człowiekiem dla innych. Wasza opinia mnie nie obchodzi. Sobie piszcie wasze nienawistne komentarze. Chj wam na drogę.

Jan
odpowiada  Polska Rodzina
1 rok temu

Ostatnim.zdaniem pokazałaś swoim córkom i synowi jakim należy być człowiekiem dla innych. Nigdzie już nie musisz chodzić.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Jan
Polska Rodzina
odpowiada  Jan
1 rok temu

Dokładnie tego uczę dzieci: odróżniać dobro od zła. Idi na hui. To też znają.

Kizo
1 rok temu

A ta Pani na zdjęciu jest bardzo urodziwa. Taki ukraiński typ urody.

Eryk
odpowiada  Kizo
1 rok temu

Tylko z workiem między nogami 😂

Namiętny Zbychu
odpowiada  Eryk
1 rok temu

I szefem leżącym na worku hehehehe

Klaun od Zalewskich
1 rok temu

Kiedyś pokazywali takie dziwadła w cyrku np. babę z wąsem…Dziś już nie wiadomo kto jest kto.Baba z wąsem baba z jajami facet w leginsach czytaj rurkach facet z pedalską torebką.Pomieszanie z poplątaniem.Niech oni one ono sobie są ale niech nie wyłażą na ulice i nie robią cyrku.A Zalewski nie ma czego pokazywać w swoim cyrku.To może tam?

Prosexutor
odpowiada  Klaun od Zalewskich
1 rok temu

Na pewno jesteś żarliwym żarliwą wyznawczynią słusznej partii i wiary. Gratuluję poziomu zero.

Klaun od Zalewskich
odpowiada  Prosexutor
1 rok temu

Jestem apolityczny( nie wiem czy znasz takie słowo głupcze) polityka nie ma nic wspólnego z tym zwyrodniałym chorym i po**banym marszem klaunów i dziwaków wszelkiej maści. Dla mnie te zyeby nie istnieją są jak karaluchy…

bartek
1 rok temu

Tylko tak dalej,nastepni obnosic sie beda pedofile,nekrofile,zoofile a co – niech manifestuja w/g tych tu tez ludzie i podobno zdrowi na umysle.

zdziwiona
1 rok temu

Jestem ciekawa w jakim wieku wypowiadają się komentatorzy. Młodzi ludzie deklarują, że są tolerancyjni i otwarci. Bo tolerancja aż poraża.

Jacek
odpowiada  zdziwiona
1 rok temu

Tolerancja swoją drogą.Ale jest jeszcze rozum i zdrowy rozsądek.(Jacek 21 lat)

Polska Rodzina
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Jeszcze się Jacek lat 21 nie kapnął, że do ibu mu bardzo daleko

McJ
1 rok temu

Lewicowcy to wyłażą już z każdej lodówki, ale ból d*py w komentarzach debilnych prawaków i katopatologii też nie lepszy…

1 4 5 6
160
0
Napisz co o tym sądziszx