Będzie Marsz Równości – zapowiedź

Celem tegorocznego Marszu Równości będzie chęć zamanifestowania obecność osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer. Główny nacisk położony będzie na „Przyjaciół z Ukrainy” w imię wolności i bezpieczeństwa.

18 września 2022 roku odbędzie się już po raz drugi kaliski Marsz Równości. Pierwszy cieszył się dużą popularnością i obstawą policji. Doszło do kilku incydentów, w tym najgłośniejszego w wyniku którego wójt Żelazkowa przestał sprawować funkcję włodarza gminy.

Kaliski Marsz Równości odbędzie się w niedzielę a jego hasło to „Dumnie przez życie”. Potrwa od 14:00 do 17:30.

Wiele i wielu z nas wspierało ukraińską społeczność LGBTQ+ od pierwszych dni wojny. Dlatego w tegorocznej edycji Marszu szczególnie zadbamy o przestrzeń dla naszych Przyjaciół z Ukrainy, maszerujemy dla Was w imię bezpieczeństwa i wolności! – czytamy w opisie wydarzenia.

Trasę przemarszu organizatorzy – Bank Równości opublikują po dokonaniu wszystkich urzędowych formalności.

Marsz Równości w Kaliszu jest współfinansowany przez darczyńców i darczynki Funduszu Prezesa oraz ze środków tj. zbiórki i darowizny. Wydarzenie patronatem objęła Komisja Europejska – informuje Bank Równości.

A tak było trzy lata temu, we wrześniu 2019 roku podczas pierwszego Kaliskiego Marszu Równości. – materiał portalu faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Duży pożar zakładu. Czarny, gęsty dym było widać z daleka
Subskrybuj
Powiadom o

160 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KartaginaUrłaŚwinia
1 rok temu

Trzeba uruchomić protokół: WY…

thefałen
1 rok temu

Nie interesuje mnie, kto jest homo, bi czy hetero, kto z kim chodzi i co robi w łóżku ale jak kilka lat temu widziałem w Warszawie faceta (do końca nie wiem czy nim był), który był poobwiązywany napompowanymi pe**sami to na prawdę zrobiło mi się nie dobrze. A potem jest płacz że jest prowokacja że strony innych ludzi jak niektórzy robią wszystko żeby prowokować.

Zwykły człek
1 rok temu

A ja to mam gdzieś, kto, z kim jak gdzie i kiedy. Ich życie ich sprawa oby tylko to nie prowadziło do niepotrzebnych konfliktów.

Whata
1 rok temu

NA PARADY CHODZI NAJGORSZY SORT LGBT BO CI NORMALNI, ZDROWI Umysłowo TEGO UNIKAJA

Hetero
1 rok temu

Super! Trzymajcie się. W pełni Was popieram. 🙂

Janina
1 rok temu

Po co organizować takie marsze,skoro wiadomo,że wobec Boga Stwórcy wszyscy jesteśmy równi .Takie coś,ktoś organizuje tulko po to aby ludzi wprost przeciwnie:”PODZIELIĆ „.Zobaczcie jak wymysliły to elity .Ludzi którzy są gejami i lesbijkami oddzielili od reszty społeczeństwa nakazujac im odgórnie oznaczyć się w kolorach tęczy LGBT.Zależy im na tym aby takie osoby właśnie stygmatyzowac i odrzucić od reszty ludzi .Nieświadome takiego działania dzieciaki,właśnie dawają się wkręcić w takie działanie kogoś, komu wcale nie zależy na równości a wręcz na PORÓŻNIENIU.Homoseksualizm był,jest i będzie…Problemy zaczęły się dopiero od czasu,gdy jakieś elity zaczęły ten problem oznaczać teczowymi kolorami oraz nazywać LGBT.

Dobry wilk
odpowiada  Janina
1 rok temu

To jest sztuczny problem panów od inżynieria społecznych żeby się ludzie nawzajem…

Bolo
1 rok temu

Dojechało jeszcze wydziwów z Ukrainy, to nasi się cieszą bo mają „szwedzki stół”. Bo przecież taka ci*ta jedna z drugą ucieknie, bo do walki na front za ojczyznę się nie nadaje. To teraz nasi dewianci jeszcze w podzięce „dla naszych przyjaciół z Ukrainy” marsz im organizują. I to pod patronatem Komisji Europejskiej…Masakra jak to czytam. Czasem się zastanawiam ile jeszcze ta Europa zniesie, i co z niej zostanie za parę/parędziesiąt lat. Jak nie cia*ate, czarne, żółte to zb*ki. Wszyscy mają mieć dobrze w Unii….

Ankieta
1 rok temu

Nie uważam Ukraińców za przyjaciół. Kto myśli podobnie niech da łapkę w górę, kto ma ich za przyjaciół niech da w dół. Zrobimy mini ankietę

Zet jak Zorro
odpowiada  Ankieta
1 rok temu

Daję w górę, nie mam wątpliwości. Lepiej z ruskim zgubić niż z ukropem znaleźć. Całe to poparcie i sympatia generowane są przez partyjne gadzinówki TVP i TVN.

Ankieta
odpowiada  Zet jak Zorro
1 rok temu

Właśnie widać po ilości łapek w górę, że Ukraińscy „przyjaciele” to tylko w TV.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Ankieta
Zet jak Zorro
odpowiada  Ankieta
1 rok temu

To prawda. Ludzie nie myślą myśli za nich telewizja. Ale cieszą wyniki Twojej ankiety. Jeszcze nie zdechliśmy.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Zet jak Zorro
Działoszyński
1 rok temu

Super! Na pewno pójdę wesprzeć moich braci! Kochajmy się

jola
1 rok temu

Swiat sie konczy diabel rzadzi na calego

M43
odpowiada  jola
1 rok temu

Tobą to rządzi napewno. 🙁

1 2 3 6
160
0
Napisz co o tym sądziszx