Młody ostrowianin może trafić do więzienia za popchnięcie (aktualizacja)

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie w sprawie spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Taki zarzut usłyszał 24-letni ostrowianin. Do zdarzenia doszło 12 sierpnia br. Prokurator zarzucił młodemu ostrowianinowi, że ten działając z zamiarem ewentualnym spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u 44-latka.

Obaj mężczyźni spożywali wraz ze znajomymi alkohol przy ulicy Towarowej w Ostrowie Wlkp. Doszło między nimi do utarczki słownej, a podczas awantury młodszy mężczyzna mocno popchnął starszego. 44-latek upadając uderzył głową o twarde podłoże. Obrażenia te realnie zagrażały życiu mężczyzny.

Prokurator zawnioskował o trzymiesięczny areszt z uwagi na zagrożenie kara od 3 lat pozbawienia wolności za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Można w tym miejscu pomyśleć do ilu popchnięć dochodzi co weekend w okolicy klubów dyskotekowych. Statystycznie co któreś z nich kończy się nieszczęśliwym upadkiem i obrażeniami mogącymi spowodować śmierć.

Aktualizacja:
44-letni mężczyzna zmarł 16 sierpnia w ostrowskim szpitalu. Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok co wpłynie na zmianę kwalifikacji prawnej czynu.

CZYTAJ  Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pan
9 miesięcy temu

44 latek statycznie mial jeszcze 28 lat zycia przez soba. Minimalna kara w takim wypadku powinna byc 28 lat + za morderstwo bez premedytacji i

Nie wiem
9 miesięcy temu

Dlaczego socjale dla takich meneli robią w centrum miasta?

Nie wiem
9 miesięcy temu

dlaczego socjale dla takich meneli robią w centrum miasta?

rrrr
9 miesięcy temu

noi zycie sobie juz przej**al

Startzy są podstępni
9 miesięcy temu

A ten 44 latek taki dobry. On sobie tylko wódeczkę pił i na pewno nie dymił. I WTEDY NAGLE MŁODY WSTAŁ I MU GŁOWĘ ROZBIŁ. Jakby ten Józek, Zdzisiu, Władziu, Wiesiu czy jak mu tam nie chlał, a po chlaniu nie kozaczył, to by do tego nie doszło. Oczywiście śmierć to tragedia, natomiast większość alkoholików po czterdziestce jest już w takim stanie, że wystarczy na nich wpaść żeby im wszystkie szwy puściły.

Max
9 miesięcy temu

Jeśli już piszemy o statystyce ,to wypada podać konkretne dane .. „ statystycznie co któreś „ ..przecież to brzmi kompletnie niepoważnie ..

Tony
9 miesięcy temu

25 lat niech siedzi teraz gnojek.Pewnie już tak wesoło mu nie jest.

Xx
9 miesięcy temu

Tam ich było więcej do pobicia nie tylko jeden. Popchnięcie dobre.

Tony
9 miesięcy temu

Życia już mu nie zwrócą.Niech gnój siedzi 25lat.Cwaniczek teraz już mu w pace tak wesoło nie jest.Mamusia obiadku nie zrobi przez dłuuuugie lata.

Miki
9 miesięcy temu

Nigdy nie zrobią z tym porządek pentry są i będą w Ostrowie wielkopolskim tak juz sie ciągnie 15 lat nie wiem może i nawet dłużej

18
0
Napisz co o tym sądziszx