Uszkodzili gazociąg podczas kładzenia światłowodu

Przed godziną 9 straż pożarna i pogotowie gazowe zostały wysłane do niebezpiecznego incydentu. Podczas kładzenia światłowodu na ulicy Gdańskiej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do uszkodzenia gazociągu o średnicy 15 centymetrów.

Podwykonawca na zlecenie jednej z firm telekomunikacyjnych wykonywał przecisk w poprzek ulicy. Pod asfaltem uszkodzili gazociąg, a gaz zaczął się wydobywać otworami z boku drogi.

Pogotowie gazowe zamknęło dopływ gazu do ulicy, a na miejsce wezwani strażaków.

Z pobliskich domów ewakuowano około 10 osób. Prace drogowe wykonywali niepolskojęzyczni pracownicy. Z naszych informacji wynika, że gaz kładziono około roku temu i był naniesiony na mapy.

Policja prowadzi postępowanie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Opalali się na Piaskach
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RO
1 rok temu

NIE SLYSZALEM O GAZOCIAGU O SREDNICY15MM USZKODZILI PRZYLACZE GAZOWE SC 25

GAZ
1 rok temu

z tymi uszkodzeniami gazu stalo sie cos modne . Jak widac i slychac ta pajenczyna pod ziemia to tykajaca bomba. Gaz, woda, inne badziewa to praktycznie bez składu i planu. Nie widac wiec kazdy robi kasiure. zasypac i faktura. Myslę ,ze i tutaj gazownia miala kkkkkolosalne trudnosci ze znalezieniem zaworów ? znamy to w praktyce. Przyjada z mapami i błądzą jak dzieci we mgle.
Brak wiedzy, planów, map ….. i tabliczek . Barany chodza po domach i pytaja mieszkanców czy maja wiedzę gdzie jest zakopany zawór.

pos
1 rok temu

Ewakuowano około 10 osób??
Tak trudno było policzyć do dziesięciu?

16
0
Napisz co o tym sądziszx