Biedronki jednak będą zamknięte?

Dziś, wbrew przeciekom medialnym, markety sieci Biedronka pozostały zamknięte. Nie zamieniły się w czytelnie, co miało być swoistym obejściem obowiązującego prawa.

Czytelniami miało się stać ponad 600 Biedronek w całej Polsce. Przedstawiciele sieci Biedronka nie komentują „spekulacji medialnych”.

Z rozmów portalu wiadomościhandlowe.pl z pracownikami tej sieci wynika, że po medialnej burzy dyskont w ostatniej chwili wycofał się z pomysłu otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe. „Nie wiemy jednak, czy to tylko gra na czas i sklepy ruszą np. tydzień później, czy może największy detalista w Polsce całkowicie wycofał się z planów handlowania w niedziele i nie skorzysta z triku »na wypożyczalnię książek«” — podają wiadomoscihandlowe.pl.

Lista sklepów z naszego regionu, które miały być otwarte:
Ostrów Wielkopolski ul.Budowlanych 1
Ostrów Wielkopolski ul. Głowackiego 69
Ostrów Wielkopolski ul. Ks. Czesława Majorka 1
Ostrzeszów ul. Zamkowa 52
Krotoszyn ul. Ostrowska 18
Kępno ul. Kwiatowa 18
Kalisz ul. Młynarska 131

Dopiero co informowaliśmy o stanowisku minister Marleny Maląg w tej sprawie. Poinformowała ona Państwową Inspekcję Pracy i poprosiła o kontrole otwartych placówek handlowych.

Minister Marlena Maląg będzie walczyć z cwaniackim handlem w niedziele

POLECANE NEWSY

68 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Madka Dżessiki i Brajana
1 miesiąc temu

A ja myślem że dobże że pozamykane. My z menżem nie pracujemy bo mamy piniondze z mopsu i Jarek ma zasilek. Chodzimy na piaski z bombelkami i niech te panie z biedronki tesz odpocznom. Muszom mieć sile pracować. my jeszcze mamy 3 razy 500plus ale chyba se jeszczee jednom dziecinke zrobimy aby jarek bedzie trohem miej pijany. nasz rzond jest super i myśle że powinny nie pracowac w niedziele. z mopsu jeszcze dwiee tony wengla dostajemy na zime i jescze teraz 3000 dostaniemy. pis to jest super partja i bedziemy zawsze na nih glosować. ja nigdy nie mialam pracy ale sobie nie wyobrazam chhodzic w niedziele rzeby pracowac. jutro jesczze ide po ubranka do pck zawsze cos tam wpadnie jak spszedam somsiadce bo ona na dwa etaty pracuje ale i tak ma malo pienindzy zeby w sklepie kupic. A ja jej spszedam i ma. Aby te zasilki to majom troche powyzszyć bo nie zawsze na wudkie starczy i ja sie pinindze konczom to nalewke pijemy ale ponalewce na drugi dzien jak o 12 stej rano wstaje to mie lep boli a bombelki glodne to muszem do siustr iść po chlep i konserwwy. ja mysle ze to dobrze ze jaroslaw kaczyńki rzondzi bo on jes super i nieh dugo zyje bo obiecal 500plus i ja mam na czy bombelki a teraz nawet obiecal ze bendzie plus700 po wyborach. glosujcie na pis i tesz bendziecie miec to co ja….caly tydzien wolna niedziela z jarkiem i s bombelkami spendzamy

Władeczek
1 miesiąc temu

A ja pracuję na stacji benzynowej. Dlaczego moi mili, ci którzy bronicie pań z Biedronki, przyjeżdżacie do mnie w niedzielę tankować paliwo? Nie możecie sobie zatankować w piątek lub sobotę? Jak to jest z wami? Ja też mam rodzinę i co?

mb52
1 miesiąc temu

Jestem po urlopie w Szwecji. W niedzile wszystko otwarte do 21.00 albo 22.00

Obiektywny
1 miesiąc temu

Niektórzy tu komentujący za handlowymi niedzielami powinni się zastanowić nad tym co piszą. Np. co mówi 21 postulat porozumień sierpniowych, który nigdy nie był spełniony,czyli wszystkich wolnych sobót i dodatkowego urlopu dla pracowników pracujących w systemie 4 brygadowym. Ludzie kiedyś o to walczyli,a teraz co niektórzy mądrale chcą jeszcze handlu w niedzielę. Opamietajcie się ludzie bo sami strzelacie sobie w kolano a zagraniczni właściciele sklepów śmieją się i liczą kasę. Niedziela jest od wypoczynku!!! Nie chodzę do kościoła ani nie jestem pisiorem ale we własnym kraju należy się szanować a tu oszołomy jeden z drugim skaczą sobie do gardeł a rządzącym jest to na rękę i śmieją się z nas. Więcej rozumu życzę i wolnych niedziel.

Ela
odpowiada  Obiektywny
1 miesiąc temu

Byłeś choć raz w niedzielę w kinie, restauracji lub tankowałeś auto? Czy ci ludzie którzy tam pracują nie zasługują na wolne niedziele? Zrozum głupcze, że zamknięto sklepy w niedziele dla poklasku, pod naciskiem kościoła i ku radości patologii 500+ co się cieszy, że niby coś dostają, a faktycznie im 600+ w podwyżkach pisiory zabrały. Czołem!

Do Ela co chce być w sklepie co niedziela
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

Głupek to ma twój stary na drugie. W każdym normalnym kraju w niedzielę handel nie funkcjonuje tylko ludzie wyjeżdżają na weekendowy wypoczynek. Nawet coraz więcej zakładów pracuje 4dni w tygodniu, mają wtedy więcej czasu i są bardziej wydajni. Tak już się na świecie pracuje ale nie w Polsce dopóki takie tępe dzidy będą chodzić po tej biednej Polskiej ziemi. Czołem!😆👎

Ela

To napisz tępaku dlaczego nie przeszkadza ci praca np. kelnerki, maszynisty lub pani na stacji benzynowej??? Czekam.

Do Ela
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

Ksiądz dwa razy kazania nie powtarza.

***** ***
odpowiada  Obiektywny
1 miesiąc temu

Owszem świat się nie zawali jak niedziela będzie zamknięta dla handlu, ale tu nie o to chodzi. Po prostu złodzieje z PiS wyciągnęli temat zastępczy, zawsze tak robią, dla przykrycia swoich złodziejstw wyciągają pierdoły i robia z nich „niesamowicie ważną sprawę”.

M43
odpowiada  Obiektywny
1 miesiąc temu

Postulaty o których piszesz były pisane w roku 1980, wtedy rządzili komuniści. Nikomu z opozycji nie śniło się że komuna upadnie i przyjdzie rok 2022 a wraz nim wolny rynek (handel). Sam od prawie 45 lat pracowałem/ pracuję w tzw. ” turnusie” czy jak to się obecnie nazywa „równoważnym czasie pracy”. Można było bez problemu uregulować czas pracy sklepów bez konieczności ich zamykania na podobnych zasadach. Wtedy sklepy musiałyby jeszcze zatrudnić więcej pracowników. Co trzecia niedziela wolna, za pracę w dni wolne- należałby się dzień wolny, dodatkowe wynagrodzenie, itp. Tutaj nie chodziło o danie pracownikom wypoczynku, bo ten wypoczynek byłby zagwarantowany, ale o zmuszenie ( w czasie szybkiego pustoszenia kościołów), by pracownicy oraz klienci „walili” szturmem do kościołów i tam dzielili się kasą z księżmi. To był pomysł samego kaczora-dyktatora. Piszesz że „niedziela jest od wypoczynku”. W takim razie czy równie akceptujesz, aby w tych dniach WSZYSCY Polacy wypoczywali, a co z tak zwanymi „służbami” ? Czy w tych dniach powinien wypoczywać w domu policjant, strażak, ratownik, lekarz. Czy powinna stanąć kolej, komunikacja miejska itd.? Przecież oni też podobnie jak handlowcy też zasługują na wolną sobotę, niedzielę i święta. Konstytucję mamy jedną dla wszystkich.

Ela
odpowiada  M43
1 miesiąc temu

Głos rozsądku. Ale i tak tępaki tego nie zrozumieją, że to wszystko by przypodobać się kościółkowi który tuż przed wyborami nawraca zbłądzone owieczki by wybrały jedynie słuszną partię.

Andre
1 miesiąc temu

Brawo Marlena…Nasza strażniczki Ostrowa

Ela
1 miesiąc temu

A czy pani z Biedronki ma sumienie iść w niedzielę do:
-restauracji
-kina
-kupić benzynę
-jechać pociągiem…itp.
Czy bez tych rzeczy nie przeżyje niedzieli? Hipokryzja i tyle w temacie.

Do Ela co chce być w sklepie co niedziela
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

Żadna hipokryzja,restauracje i kina wszędzie są czynne w niedziele,ale za to mają wolne w inne dni i pracują o innych porach,np. do kina czy restauracji nie pójdzie się o 7 rano a do sklepu po bułki tak. A co do pociągów – kolejarze idą wcześniej na emeryturę ze względu na pracę w warunkach uciążliwych, pracują (ci zwiazani z ruchem) święta,nocki itd. Ale po służbie mają dużo czasu wolnego. A dla wygodnickich sklepy musiały by być otwarte całą dobę,po prostu co niektórym się w tyłkach poprzewracało i tyle w temacie.

ZK

Nawet bladego pojęcia nie masz o pracy na kolei, a wypisujesz głupoty.

Do ZK
odpowiada  ZK
1 miesiąc temu

Niestety chłopczyku ale mam, pracowałem na kolei całe życie. A blady to ty jesteś ze swoim komentarzykiem.

Do ZK
odpowiada  ZK
1 miesiąc temu

Głupota to jest fakt że tacy jak ty mają możliwość zabierania głosu i pouczania innych. Taki mały minusik dostępu do internetu . Niestety ale jeszcze wielu ludzi nie potrafi zrobić z niego pożytku (poczytać, poszukać, upewnić się) dlatego wielu ludzi zamiast się rozwijać to się cofa. Jesteś tego dobitnym przykładem.

ZK
odpowiada  Do ZK
1 miesiąc temu

Niestety, ale to ty próbujesz pouczać innych. A ten „chłopczyk” jest już blisko dziesięć lat na emeryturze i pracował zawsze na kolei. Z tym, że ja nie pracowałem całe życie, a dopiero po skończeniu nauki. Jeśli ci chodzi o czas wolny po służbie, to nie było go więcej niż w innych zawodach. Nie wiem czy wiesz co to jest normą pracy. W skali miesiąca wszyscy pracują w podobnym czasie.

Do ZK
odpowiada  ZK
1 miesiąc temu

Ale są jeszcze przeliczniki. Np. maszynista za rok jazdy ma liczone dwa miesiące stażu,czyli przez 6 lat jazdy ubywa mu 1rok. Razy ilość lat jazdy to troszkę się uzbiera,chyba coś wiesz na ten temat skoro pracowałeś na kolei całe życie. Nie porównuj więc pracy kasjerki do maszynisty bo to już jest utopia. I nie rób z Polaków niewolników,jak chcą żeby pracowali w niedzielę to proszę bardzo – za odpowiednią stawkę.

Ela

No i się zamotał. Panie z Biedronki też mają wolne w tygodniu za niedzielę. Jak już poruszasz postulat wolnych niedziel to powinieneś napisać, „tak zgadzam się, wszyscy powinni mieć wolną niedzielę”. A dzban wymyśla inne pory. Wygodnicki….fiu fiu. Tankowałeś kiedyś paliwo w niedzielę? Albo w nocy? Wygodnicki.

Do Ela
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

Wolne w tygodniu za niedzielę? Nie rozśmieszaj mnie. Za niedzielę powinno być 200% płatne. I tu jest właśnie wyzysk. Tylko potrzeba troszkę wyobraźni której tobie brakuje. I nie o jakiś kościół tu chodzi tylko o fakt pracy w dzień ustawowo wolny. Jak tak im zależy to dlaczego nie chcą zapłacić jak się należy? Sama sobie odpowiedz. Miłego myślenia. Cześć!

Nikona
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

Proszę również nie chorować w niedzielę…
Są branże, które rządzą się swoimi prawami. Sklepy, nie muszą być czynne 7 dni w tyg.
Pani z biedronki ma rodzinę, która ma wolne w niedzielę.

Ela
odpowiada  Nikona
1 miesiąc temu

Pani z restauracji, kina czy stacji paliw nie ma rodziny.

Do Ela
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

Ty chyba też nie masz rodziny bo nikt by z tobą nie wytrzymał. Cześć! 🤣

Ela
odpowiada  Do Ela
1 miesiąc temu

Skończyły się argumenty to zmiana tematu. Ile razy w niedzielę robiłeś jakieś zakupy lub np. tankowałeś auto gnid***o? Pisiorska marionetka.

Do Ela
odpowiada  Ela
1 miesiąc temu

I tu się mylisz hipokrytko. Jestem lewicowcem i potrafię rozróżnić co jest dla dobra ludzi a co tematem zastępczym. W przeciwieństwie do ciebie niestety,argument jest cały czas. Cześć!😁✌️

ra
1 miesiąc temu

pis zamiast zajac sie waznymi sprawami , a jest ich mnostwo bo wszystko sie wali ! to podniecaja sie ze biedronka chce sie w niedziele otworzyc

Ten który jest tak okrotóny
1 miesiąc temu

Cebularz czy ostrowiak jeden pies.. Cebulorze to wszystko na temat a ostrowiaki jak nie na rondzie to na alejach swiruja

Mokra Jolanta
1 miesiąc temu

Proponuję żeby policja przestała pracować w niedzielę

Cv
odpowiada  Mokra Jolanta
1 miesiąc temu

Ty już cały tydzień nie myślisz, nie tylko w niedzielę

Dominik
1 miesiąc temu

Wszystkie takie sklepy kontrolować i zawsze się coś znajdzie…

68
0
Napisz co o tym sądziszx