Oczyszczą i powiększą zbiornik wodny. Odłowili duże ryby

Udostępnij
Tweet

W tym miesiącu został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę zbiornika wodnego Kąpielka. W sobotę z raszkowskiego akwenu przenoszono ryby, aby już w sierpniu prace mogły ruszyć pełną parą.

Już od kilku dni spuszczana była woda ze zbiornika Kąpielka. Kilkudziesięciu wędkarzy z Raszkowskiego Towarzystwa Wędkarskiego oraz strażacy zaangażowali się w prace przeniesienia ryb z Kąpielki do Żaby i Zalewu. Okazało się, że tołpygi wpuszczone do Kąpielki 9 lat temu urosły z wagi ok. 3 kg do wagi 30-40 kg. Karpie, amury i pozostałe gatunki ryb wpuszczono do Zalewu.

Prace związane z powiększeniem Kąpielki rozpoczną się na początku sierpnia. Do ogłoszonego przetargu stanęło 8 firm, najniższa złożona oferta na wykonanie zadania opiewa na 11mln 800 tys. zł. Zbiornik na kompleksie rekreacyjnym w Pogrzybowie zostanie powiększony z 1,3 ha do 5,5 ha lustra wody. Powiększenie akwenu korzystnie wpłynie na środowisko, poprawiając mikroklimat wokół zbiornika, przez co stanie się jeszcze lepszym miejscem wypoczynku dla mieszkańców. O jakość wody zadba kilkanaście aeratorów. Wokół Kąpielki powstanie wyłożona kostką ścieżka pieszo-rowerowa. Całość dopełni oświetlenie, zasilane z pola fotowoltaiki.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
IchtioloG
1 rok temu

Karpie i amury a pożniej woda jak szczyny Szreka i zakaz kąpieli – TYCH ryb nie wolno wpuszczać do zbiornika jeśli woida ma być w miarę czysta, karp i amur to najwieksze szkodniki jakie występuja w wodach na terenie Polin .
Chcecie czystą wodę to proszę zarybić ogromna iloscią drapiezników taki jak okoń , szczupak , sandacz do tego kiełbie , płocie , słonecznice , wzdręgi ew liny no i podstawa to posadzić w jakiś koszach rośliny np grzybienie białe , grążele żółte , żabiścieki ale to w cześci oddalonej od plaży bo azotany i fosforany zawsze były są i będą a jak nie ma co tego absorbować to woda kwitnie a jak sa rosliny to zwyczajnie bujnie rosną i filtrują wodę ale nigdy prze nigdy nie wpuszczać szkodników jak amur ktory wyjada 100% roślin i karp który mąci wode przez co ta się nagrzewa , nie przechodzi swiatlo rosliny umieraja i takie błędne koło.

myślący
1 rok temu

Rok minal i co? Nadal wszytko r9zjebane, nawet teraz juz nikt nie robi tej przebudowy. A wystarczyło po prostu oczyścić ten „staw”, żeby był dla okolicznych mieszkanców zdolny do kapania się. Wszystko w tej Polsce się spi3rdoli, no ale jak coś się robi to można „chachmecić” funduszami. Szkoda strzepić ryja…

Rocznik 1964
1 rok temu

Nie rozumiem czy to kąpielka czy staw rybny. Ale czekam i kibicuję. Ważne ze coś się robi dla mieszkańców.

19
0
Napisz co o tym sądziszx