Świetny utwór i teledysk rodem z Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Zachęcamy Was do posłuchania singla wraz z filmem krótkometrażowym, który ma swój ostrowski rodowód. Występują w nim Tobiasz Pietrzyk oraz Milena Alot. Trzeba przyznać, że utwór wpada w ucho, a teledysk jest nagrany zgodnie z bieżącymi trendami.

Tobiasz Pietrzyk opowiedział bliżej o projekcie

O czym jest piosenka?

Piosenka „Nie zapomnę” jest pierwszym z czterech odcinków historii opowiadającej o typowej, młodzieńczej, niedojrzałej relacji uczuciowej dwojga bohaterów – Mileny i Tobiasza. Opowiada o typowej, niedojrzałej, młodzieńczej relacji którą prędzej czy później przechodził każdy z nas. Każdy kolejny utwór z czteroczęściowego cyklu będzie pokazywał jak zmienia się sytuacja między tym dwojgiem. Piosenka powstała w 2016 roku i zdecydowałem się ją wreszcie wydać żeby nie leżała dłużej w szufladzie.

Jakie jest jej przesłanie?

Piosenka pokazuje typowe dla wielu młodych ludzi rozpaczliwe poszukiwanie miłości… Jednak wg mnie najważniejszą rzeczą jest pokochanie samego siebie. Brak tej umiejętności prowadzi do poczucia samotności i rozpaczliwego poszukiwania drugiej połówki która pokocha i uleczy, naprawi wszystko co jest w nas. A my jesteśmy przecież całością sami w sobie, a nie połówka. Piosenka z perspektywy 17-stolatka. Stąd myślę żeby nazwać ten serial czterech piosenek: „Naiwności. Zanim się pojawisz…”

Jak powstawała piosenka?

Pisałem ją z najlepszą przyjaciółką z czasów licealnych. Usiedliśmy przy gitarze i napisaliśmy konstrukcję. Później dokończyłem ją przy pianinku w domu. Pamiętam, że wtedy inspirowaliśmy się bardzo „I knew you were trouble” Taylor Swift. Stąd nagromadzenie tekstu, pewna jego wartkość. Pod względem muzyki użyliśmy też fajnych skoków kwintowych. Pamiętam też że upierałem się żeby melodia była dość prosta i szybko się rozwiązywała do toniki żeby miała większą szansę być ear-wormem i była łatwiej powtarzalna. Oboje z współkompozytorką kochaliśmy piosenki Disneya. Stąd też można doszukać się podobieństw. Zmieniliśmy aranżację na lżejszą, bardziej aktualną i radiową. Musiałem mieć wpływ na ostateczne brzmienie: bardzo lubię ciepłe, przekomoresowane wokale, pokwantyzowane, niewystrojone do granic autotunem – zupełnie przeciwnie do obecnych trendów rynkowych.

Gdy wchodziliśmy do studia i nagrywaliśmy wokale pamiętam, że gdy odsyłaliśmy 20GB materiału samych wokali i chórków, producent z lekka się przeraził, bo mu komputer wywaliło.

O czym jest teledysk?

Teledysk – a raczej – film krótkometrażowy który powstał do utworu jest utrzymany w klimatach lat dwutysięcznych. W filmie nie ma charakterystycznych dla videoklipow choreografii, wyzywających strojów czy synchronicznego śpiewu. Przedstawiona jest tylko historia. W zabawny, przystępny sposób pokazuje skrywane przeze mnie uczucia w stosunku do Mileny i próbę zniszczenia randki na którą ona się wybiera. Ma być wesoło, interesująco i przyjemnie.

Cała koncepcja urodziła się w głowie w kilka dni. Wiedziałem, że nie chcemy typowego teledysku czyli ogranych ładnych widoków, półnagich wijących się dziewczyn ani nas udających że śpiewamy do playbacku. Tego jest pełno. I to mnie nudzi. Stąd koncepcja na coś zupełnie innego.

 Jak powstawał teledysk?

Produkcję klipu dobierałem starannie. Wiedziałem że zależy mi na kimś kto uciągnie reżysersko to co mam w głowie, ładnym gradingu, oświetleniu w wysokim kluczu itd. Wybór padł na Pawła Filipienko. Tworzy wspaniałe obrazki np. Dla Sławomira czy Cugowskich.

Lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Ale jak to bywa – zdarzają się momenty gdzie człowiek traci kontrolę nad wszystkim. I tak powstawało to wideo.
Zaczynamy, wszystko przygotowane, była nawet osoba od opieki nad pająkiem który nam zagrał. Przez niezrozumienie z zarządcą lokalu w którym nagrywaliśmy okazało się w połowie że musimy się zwijać bo nasz czas minął. Byliśmy w połowie nagrań gdy okazało się że musimy kończyć w tym miejscu… organizowaliśmy więc nowe miejsce gdzie można nagrać tą scenę. Mało tego, nasz oświetleniowiec się rozchorował i na planie mieliśmy jeszcze szpital polowy dodatkowo.

W najbliższym czasie planuje wydać 10 wizualizacji połączonych z Yogą Nidrą, hipnozą, afirmacjami i wizualizacjami na dobry dzień.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Świadkowie Jehowy będą 3 dni robić TO w hali Arena
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kreator
1 rok temu

Najdurniejszy video-clip jaki widziałem…..Sam utwór OK – takie Ich Troje pomieszane z Feel’em . Muzyka dosluchania jednym uchem na plazy z radyjka „Koliber”

Ferdynand i Halina
1 rok temu

No niestety od 2016 wiele się zmieniło w muzyce, więc nic świeżego w tej piosnce nie ma. Teledysk też bez pomysłu

14
0
Napisz co o tym sądziszx