Rozdano miliony z rządowego programu (PGR) – lista inwestycji. Jest absurd

III edycja Rządowego Program Inwestycji Strategicznych była skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. – Wykluczenie tych terenów było widoczne gołym okiem. Naprawiamy ten grzech zaniedbania, przekazując dodatkowe środki na ich rozwój. Samorządy będą mogły realizować inwestycje bliskie ludziom – takie jak modernizacje jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlice wiejskie czy drogi. – mówią przedstawiciele rządu PiS. Co ciekawe miasto Kalisz otrzymało 8 milionów na budowę kortów tenisowych! Czy to faktycznie ważna inwestycja dla mieszkańców, w których funkcjonowały PGR-y?

– Poprzez inwestycje takie jak budowa przedszkola, budowa wodociągów, kanalizacji, infrastruktury, będziemy przyciągać kolejne inwestycje i inwestorów, co zwiększy liczbę miejsc pracy – podkreślił premier Morawiecki.

Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Miasto Ostrów Wielkopolski w tej edycji złożyło wniosek na modernizację kolejki wąskotorowej i nie otrzymało pieniędzy. Jak widać można było kilka milionów otrzymać, choćby na korty tenisowe 😉 Gdzie tym razem byli parlamentarzyści reprezentujący PiS, którzy normalnie ochoczo wypinają piersi przy wręczaniu decyzji o dotacji?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jakub Paduch CHCE czy NIE CHCE dawać pieniędzy na sport?
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
I kolorowi w każdej!! mieścinie
1 rok temu

A KTO rządzi w gminach!!!? POKO sroko i spółka !!!? ONI!!! TAK inwestują!!! PiS ,zesssra się ,a oni i tak pro sprzedanie Polski szkiebrom i ruskom!!!

Budowlaniec
1 rok temu

Za chwile znów caryca będzie przekładać kostkę na rynku .. to co się wyprawia to jest chore.. za 19 baniek już poprzekladala kostkę na Wiosny Ludów

Ostrowiak
1 rok temu

,,Na pewno” zagłosuję na tych PIS-dzielców…

Piotr Kuźma
1 rok temu

Dobra informacja dla samorządów o możliwości skorzystania z tej formy pomocy na dalszy rozwój placówek (w tym oświatowych) i infrastruktury, dającą szansę na wykonanie naprawdę potrzebnych inwestycji na które nie zawsze starcza środków w samorządowym budżecie.

Konfederata
1 rok temu

,, Rządowy program ” jak to ładnie brzmi :-)). A co się pod tym kryje. Nic innego jak kradzież naszych pieniędzy (podatek, inflacja, opłaty, mandaty). Część rozdysponowana jest na różne cele a lwia część na subwencje dla PiS (banda czworga – Kwak , Pinokio, Zero prawnicze, Kamiński)

Zenek
1 rok temu

W Kaliszu korty tenisowe a w Ostrowie są ulice gdzie nawet chodnika nie ma, o placu zabaw dla dzieci już nie wspomnę. Mowa o zapomnianym przez włodarzy osiedlu Parcele Zachrsewskie.

rrrrr
1 rok temu

rozdawnictwo pisu trwa ! a pozniej sie dzwicie ze wszedzie drozyzny i ceny rosna ! pisiory rozwalily polske do reszty

Tom
odpowiada  rrrrr
1 rok temu

Kto tego nie rozumie to jest debilem bo inaczej nie można tego nazwać. Rozdawanie kasy na lewo i prawo i drukowanie pieniędzy musiało skończyć się wysoką inflacją. Kto tego nie rozumie i patrzy ślepo w pajaca glapę to sam jest jastrząb jak on.

Stop UBekom
1 rok temu

Lewackie pismaki przestańcie p…. Bez sensu. Za rządów Rudego pucybuta Merkelowej i Putina na nic nie było PINĄDZY i to wąż nie raziło.

Janek
odpowiada  Stop UBekom
1 rok temu

Proponuje nie pie***ic że jest drozyzna i kruzys, ogrodki na rynku pelne ludzi w godzinach pracy, znaleźć kogos do pracy graniczy z cudem bo ludzie maja tyle kasy ze nie oplaca im się iść do pracy, sklepy pelne ludzi, koszyki przy kasach wypelnione po brzegi i oczywiscie artykulami pierwszej potrzeby typu kilka butelek wodki i zgrzewki piwa oprocz innych zakupów, pod blokami samochody juz nie mieszczą, mieszkania wykupowane na etapie dziury w ziemi, pelno budow domów, na działkach imprezy od piatku do niedzieli, pracownicy z byle powodu miesiacami na zwolnieniach, bo po co wracac do pracy jak na zla jest tyle kasy że nie warto pracowac i to ma byc kryzys??? Sklepy calodobowe i z alkoholem wyrastają jak grzyby po deszczu, na zamówione jedzenie na wynos czeka sie godzinę bo tyle zamówień… Przestancie straszyć kryzysem biedą i brakiem kasy bo ludzie maja mnóstwo forsy i czasu na wydawanie, jest dobrobyt mimo inflacji. Wystarczy isc na zielony rynek w godzinach pracy albo do galerii – wszedzie tlumy. Skoro tak jest to gdzie ci ludzie pracuja że mają tyle kasy i tyle wolnego czasu. A juz slugie weekendy to w ogole festiwal balowania – gdyby byl kryzys to ludzie siedzieliby na dupach w domu i zastanawiali sie co dora wlozyc . Dosc proppagandy biedy, inflacji i kryzysu!!!

Jebac pis
odpowiada  Janek
1 rok temu

I cyk na pis 😡
Co za ameba umyslowa

Janek
odpowiada  Jebac pis
1 rok temu

Sam jesteś ameba, myslisz że rząd rozdaje swoje pieniądze??? Trwa dodruk niekontrolowany i rozdawanie kasy za nic nierobienie. Dlatego pis boi sie wejscia do strefy euro bo wtedy skonczy sie dodruk i patologia przestanie na nich glosowac.

Alicja
1 rok temu

PIS jak zawsze rozdaje równo… Dla Kalisza wszystko, a dla Ostrowa gówno…

sadek
odpowiada  Alicja
1 rok temu

w ostrowie i w ,…. komuchy .

27
0
Napisz co o tym sądziszx