Rozdano miliony z rządowego programu (PGR) – lista inwestycji. Jest absurd

III edycja Rządowego Program Inwestycji Strategicznych była skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. – Wykluczenie tych terenów było widoczne gołym okiem. Naprawiamy ten grzech zaniedbania, przekazując dodatkowe środki na ich rozwój. Samorządy będą mogły realizować inwestycje bliskie ludziom – takie jak modernizacje jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlice wiejskie czy drogi. – mówią przedstawiciele rządu PiS. Co ciekawe miasto Kalisz otrzymało 8 milionów na budowę kortów tenisowych! Czy to faktycznie ważna inwestycja dla mieszkańców, w których funkcjonowały PGR-y?

– Poprzez inwestycje takie jak budowa przedszkola, budowa wodociągów, kanalizacji, infrastruktury, będziemy przyciągać kolejne inwestycje i inwestorów, co zwiększy liczbę miejsc pracy – podkreślił premier Morawiecki.

Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Miasto Ostrów Wielkopolski w tej edycji złożyło wniosek na modernizację kolejki wąskotorowej i nie otrzymało pieniędzy. Jak widać można było kilka milionów otrzymać, choćby na korty tenisowe 😉 Gdzie tym razem byli parlamentarzyści reprezentujący PiS, którzy normalnie ochoczo wypinają piersi przy wręczaniu decyzji o dotacji?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Testują elektryczną śmieciarkę. Jaki ma zasięg?
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obatel
1 rok temu

Już widzę jak robotnik po ciężkiej pracy idzie zagrać w tenisa na korcie. Szyderstwo.

Janek
odpowiada  Obatel
1 rok temu

Robotnik po 8 godzinach bumelanctwa bo ciezko to nazwać pracą idzie do biedry po flaszke i czteropak piwa zeby sie naje…bac a nastpnego dnia w tzw pracy skacowany patrzy jak tu sie uchylac od roboty rak zeby szef nie zobaczyl… Dlatego wydajnosc naszego robotnikoalkoholika jest 3 razy mniejsza niz niemieckiego no to i pensje 3 x mniejsze. U nas dziadostwo by chcialo malo robic przychodzic pijane do roboty ale zarabiac tyle co za Odrą.

Ostrowiak
1 rok temu

Tak. Kort tenisowy to dla Kalisza priorytet. Szyderstwo i kpina. Kortem się nie najesz. A inflacja szaleje.

2321213
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

kaliszoką się należy

You
1 rok temu

Gmina nowe Skalmierzyce, boisko za 1,96 mln?
Z czego są te boiska ?
Zapewne będzie ogrodzone wysokim płotem aby nikt nie mógł wejść.

Ostrowianka
1 rok temu

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie . Imprezy z grupą antypolska zwana opozycją w Ostrowie kwitną a wręcz w każdym tygodniu impreza więc nie ma czasu na przedstawicieli rządu .

Knorke kolores
1 rok temu

Ostrów ma caryce vel kredyt

Lividium
1 rok temu

A w ulewy jak bedzie zalewać tak bedzie zalewać

Dosrr
1 rok temu

W Przygodzicach ostatnio wręczano laptopy dla rodzin w których ktoś kiedyś pracował w PGR. Program rządowy, to dlaczego gmina ma nie skorzystać. Każdy kogo np. rodzic pracował w PGR mógł złożyć dokument i otrzymał laptopa z akcesoriami. Przeglądając zdjęcia z uroczystości widzę ludzi którzy do potrzebujących nie należą. Oczywiscie mieli pełne prawo złożyć wniosek i otrzymać laptopa. Tylko gł**i by nie skorzystał, ale takie programy powinny być skierowane do osób które tej pomocy potrzebują, a nie dla wszystkich których przodek pracował w PGR. Gdyby mój przodek pracował w PGR, to sam bym złożył wniosek chociaż laptopa nie potrzebuję, ale jak dają, to się bierze.

łysy
1 rok temu

a co tj Powiat Sośnie?

olo
1 rok temu

Przeciez maja Mosinskiego z pis to sprawe zalatwil jak sie bedzie nudzl to bedzie z elyta grac w tenisa

niet
odpowiada  olo
1 rok temu

a my mamy Maląg, też z pis, której nazwisko na grafikach widnieje, a kasy do Ostrowa nie załatwiła

Wredna Gocha
1 rok temu

Korty w Kaliszu co chce udawać Warszawę lub Poznań najważniejsze aby penisisci mieli gdzie się lansowac

27
0
Napisz co o tym sądziszx